O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi va Innovatsion rivojlanish vazirligi hamkorligida Prezidentimizning “2019-2021 yillarda O‘zbekiston  Respublikasini innovatsion  rivojlantirish strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi Farmoni targ‘ibotiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi.
Partiya viloyat Kengashi xodimlari, Innovatsion rivojlantirish vazirligi vakillari hamda tadbirkor va ishbilarmonlar ishtirok etgan tadbirda innovatsion g‘oyalar va tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash borasida mamlakatimizda yaratilgan shart-sharoitlar, dolzarb loyihalarni moliyalashtirish  tartiblari haqida kengroq ma’lumotlar berildi.
–Hozirda viloyatimizdagi har bir tumanda fan-klublar tashkil etganmiz, – deydi Namangan viloyat investitsiya va innovatsiya markazi mutaxassisi Begzod Shamsiddinov. –Maqsad o‘z innovatsion g‘oyasiga ega iqtidorli, izlanuvchan yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va ularning kashfiyotlarini amaliyotga tatbiq etishdan iborat.
Tadbirda shuningdek, namanganlik olim va kashfiyotchilarning yangi loyihalari taqdimoti ham bo‘lib o‘tdi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar tomonidan innovatsion loyihalarni amalga oshirish uchun kam foizli, uzoq muddatli kreditlar ajratish bo‘yicha me’yoriy-huquqiy hujjatlarga o‘zgartirish kiritish taklifi bildirildi.

“Для реализации инновационных проектов необходимо выделение малопроцентных долгосрочных кредитов”, говорят наманганские сторонники партии
27.11.2018, 16:47
Наманганским областным Советом УзЛиДеП совместно с Министерством инновационного развития организовано мероприятие, посвященное разъяснению сути и значения указа Президента страны об утверждении Стратегии инновационного развития Республики Узбекистан в 2019-2021 годах.
В мероприятии с участием работников областного Совета партии, представителей Министерства инновационного развития, предпринимателей и деловых людей, представлена широкая информация о созданных в нашей стране условиях в деле поддержки инновационных идей и инициатив, порядке финансирования актуальных проектов.
–В настоящее время в каждом районе области мы организовали фан-клубы, – сказал специалист Наманганского областного центра инвестиций и инноваций Бегзод Шамсиддинов. – Цель – поддержка талантливой, инициативной молодежи с инновационными идеями, содействие внедрению их изобретений на практику.
В мероприятии также состоялась презентация новых проектов наманганских ученых и изобретателей.
В завершении встречи участниками были высказаны предложения о внесении изменений в нормативно-правовые акты в целях выделения малопроцентных, долгосрочных кредитов для реализации инновационных проектов.