O‘zLiDeP deputati xorijlik shifokorlar ishtirokida tibbiy ko‘rik tashkil etdi
Xalq deputatlari Quvasoy shahar Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Baxtiyor Usmonov tashabbusi shahar tibbiyot birlashmasida tibbiy ko‘rik tashkil etildi.
Ko‘rik davomida Norvegiya, Amerika, janubiy Koreya va poytaxtdan kelgan 30 nafar malakali shifokorlar aholini chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkazishdi.
–Ko‘p yillardan buyon og‘ir hastaman. Deputatimizga rahmat, uning tashabbusi bilan to‘liq tekshiruvdan o‘tdim, – deydi Azizaxon Toxirova. – Shuningdek, o‘zim uchun kerakli bo‘lgan dori-vositalarini ham oldim. Buning uchun partiya vakillari, deputatimiz va chet ellik doktorlardan minnatdorman. Ilohim, bunday saxovatpesha deputatlarimiz yurtimizda ko‘payaversin.
Ta’kidlash kerak, ko‘rik davomida bemorlar to‘liq tekshiruvdan o‘tkazilib, mutaxassislar tavsiyasini olishdi. Ijtimoiy himoyaga muhtoj, ko‘p bolali, dori-darmonga ehtiyojmand oilalarga esa bepul dori-darmonlar tarqatildi.
–Ochig‘i, ro‘zg‘or tashvishlaridan ortib tibbiy ko‘rikdan o‘tishga vaqt ajratolmas edik, – deydi Fotimaxon Nizomova. – Bugungi ko‘rik esa biz kabi ayollar uchun ayni muddao bo‘ldi. Shu bois, o‘zim va barcha xotin-qizlar nomidan O‘zLiDePga hamda xalq dardiga sherik deputatimizga rahmat aytaman.

Депутат от УзЛиДеП организовал медицинский осмотр с участием зарубежных врачей
По инициативе члена депутатской группы УзЛиДеП в Кувасайском городском Кенгаше народных депутатов Бахтиёра Усмонова в городском медицинском объединении организован медицинский осмотр.
В ходе осмотра 30 квалифицированных врачей из Норвегии, США, Южной Кореи и нашей столицы провели углубленный медицинский осмотр населения.
–Уже многие годы я болею, спасибо депутату, по его инициативе мы прошли углубленный медосмотр, – сказала Азизахон Тохирова. – Также приобрела необходимые лекарственные средства. За это благодарю представителей партии, нашего депутата и зарубежных врачей.
Следует отметить, что в ходе осмотра пациенты прошли полное обследование, получили рекомендации специалистов. Социально нуждающимся, многодетным семьям переданы бесплатные лекарства.
–Признаться, из-за домашних хлопот не могли выделить время для прохождения медосмотра, – сказала Фотимахон Низомова. – Сегодняшний медосмотр был очень своевременно организован особенно для нас, женщин. Поэтому от своего имени и от всех женщин выражаю признательность УзЛиДеП и ее депутату.