O‘zLiDeP sirdaryolik o‘quvchilarning ijodiy g‘oyalari va ishlanmalari ko‘rgazmasini tashkil etdi
O‘zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi Shirin energetika va maishiy xizmat kasb-hunar kollejida uchrashuv o‘tkazdi.
Unda tegishli soha vakillari, partiya viloyat va Shirin shahar Kengashi xodimlari, Xalq deputatlari viloyat, shahar Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari, kasb-hunar kolleji o‘qituvchilari hamda o‘quvchi-yoshlar qatnashdi.
Tadbirda so‘z olgan O‘zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi apparat rahbari F.Abdusattorov mamlakatimizda yoshlarning ijodiy g‘oyalari va ishlanmalarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, sohada iqtidorli yoshlar faol ishtirok etishi uchun qulay shart-sharoit yaratish, yuqori malakali mutaxassis kadrlar tayyorlashga alohida e’tibor qaratilayotganini alohida ta’kidladi.
– Partiya viloyat Kengashi hamda viloyat kasb-hunar ta’limi boshqarmasi hamkorligida o‘tkazilgan tanlovda “Shahar svetoforini muqobil energiya bilan ta’minlash” innovatsion loyiham bilan ishtirok etib, 2-o‘rinni egallagan edim, – deydi tadbir ishtirokchisi Umar Ergashev. – Endi tanlovning respublika bosqichida viloyatimiz sharafini himoya qilaman.
Tadbir so‘nggida ishtirokchilar kollej o‘quvchilarining ijodiy g‘oyalari va ishlanmalari bilan tanishdi.

УзЛиДеП организовала выставку творческих идей и разработок сырдарьинских учащихся
Сырдарьинским областным Советом УзЛиДеП проведена встреча в Ширинском профессиональном колледже энергетики и бытового обслуживания.
В мероприятии приняли участие представители сферы, сотрудники областного и Ширинского городского Совета партии, члены депутатской группы в областном, городском Кенгашах народных депутатов, преподаватели и учащиеся профессионального колледжа.
Выступивший в беседе руководитель аппарата Сырдарьинского областного Совета УзЛиДеП Ф.Абдусатторов особо отметил, что в нашей стране уделяется большое внимание всесторонней поддержке творческих идей и разработок молодежи, созданию благоприятных условий для активного участия одаренной молодежи в сфере, подготовке высококвалифицированных специалистов.
– Приняв участие в проведенном областным Советом партии совместно с областным управлением профессионального образования конкурсе со своим инновационным проектом “Обеспечение альтернативной энергией городских светофоров”, занял 2-е место, – сказал участник мероприятия Умар Эргашев. – Теперь буду защищать честь области на республиканском этапе конкурса.
В завершении мероприятия участники ознакомились с творческими идеями и разработками учащихся колледжа.