O‘zLiDeP “Ayollar qanoti” baliqchilik opa-uka nizosiga barham berdi
O‘zLiDeP Baliqchi tuman Kengashi raisining Ayollar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosariga tumandagi “Alchazor” mahallasida yashovchi M.Qodirovadan murojaat kelib tushdi.
Murojaatda u ukasi J.Olimov bilan uy-joy bo‘yicha kelisholmayotganini bayon qilgan. Uka qondoshlikni ham unutib, opani 5 oy avval ko‘chada qoldirgan ekan.
Ota-ona hayot chog‘ida boquvchisini yo‘qotib, taqdir izmi bilan ota uyiga qaytgan M.Qodirovaning qaramog‘ida bir nafar qizi bor. 12 sotixli katta hovliga opasini “sig‘dirmayotgan” ukani insofga keltirish oson bo‘lmadi.
O‘zLiDeP “Ayollar qanoti”ning “Farovon oila” loyihasi doirasida mazkur nizo bo‘yicha mahalla fuqarolar yig‘ini mas’ullari, tegishli mutasaddilar bilan atroflicha o‘rganish ishlari olib borildi.
Targ‘ibot-tushuntirish ishlaridan so‘ng opa-uka nizosiga barham berildi. M. Qodirova ota uyiga qaytarildi. Partiya “Ayollar qanoti” fidoyiligi bilan unutilayozgan mehrga qayta jon kirdi...

«Женское крыло» УзЛиДеП разрешило спор между сестрой и братом из Баликчинского района
Заместителю председателя Баликчинского районного Совета УзЛиДеП по работе с женщинами поступило обращение от жительницы махалли  “Алчазор” М.Кодировой.
В обращении она сообщила, что не может решить спор с братом Ж.Олимовым по жилищному вопросу. Оказывается, что младший брат, пренебрегая родственными узами, 5 месяцев назад оставил сестру на улице.
У М.Кодирова при жизни родителей, оставшись без кормильца, вернулась в  дом отца с дочкой. Было нелегко призвать к совести брата, который выживал сестру из большого дома на 12 сотках.
В рамках проекта «Женского крыла» УзЛиДеП «Благополучная семья» совместно с ответственными лицами схода граждан махалли, соответствующих организаций проведены подробные изучения по данному конфликту.
После разъяснительной работы был решен жилищный спор между братом и сестрой. М.Кодирова была возвращена в родительский дом. Благодаря усилиям “Женского крыла” партии между родными установились теплые отношения...