Payariqda Prezident qarori mohiyati tushuntirildi
O‘zLiDeP Payariq tuman Kengashi tumandagi “Amirxon gaz servis” MChJda Prezidentimizning “Issiqxona komplekslarini rivojlantirish uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori targ‘ibotiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etdi.
Tegishli soha vakillari, partiya tuman Kengashi xodimlari tadbirkor va fermerlar ishtirok etgan tadbirda issiqxona xo‘jaliklarini jadal rivojlantirish, mamlakatda meva-sabzavot mahsulotlari yetishtirish va eksport qilish hajmlarini ko‘paytirish, yer va suv resurslaridan foydalanish samaradorligini oshirish kabi masalalar muhokama qilindi.
– Joriy yilning mart oyida umumiy maydoni 1,1 gektar energiya tejaydigan va tomchilatib sug‘orishga asoslangan issiqxona barpo etdik, – deydi "Amirxon gaz servis" MChJ ish boshqaruvchisi Shaxriyor Tursunov. – Hozirda 1 gektar maydonga bodring ekib, parvarish qilyapmiz. Ekkan bodringlarimiz hosilga kirgan. Tez orada birinchi hosilni yig‘ib, sotuvga chiqaramiz.
Tadbir yakunida ishtirokchilar Payariq tumanidagi "Amirxon gaz servis" MChJga qarashli issiqxona faoliyati bilan tanishdi.
Qodir ShOYIMOV,
1358
Холмурод Сориев, Халқ депутатлари Нуробод туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари2018-12-07 19:10:08
Мамлакатимизда иссиқхоналарнинг кўпайиши аҳолимизни қишда ҳам янгитдан узилган мева-сабзовот билан таъминлаш имкониятларини кенгайтиради.

В Пайарыке разъяснена суть постановления Президента страны
Пайарыкским районным Советом УзЛиДеП в ООО “Амирхон газ сервис” организовано мероприятие, посвященное разъяснению сути постановления Президента страны о мерах по созданию благоприятных условий для развития тепличных комплексов.
В мероприятии с участием представителей соответствующей сферы, сотрудников районного Совета партии, предпринимателей и фермеров обсуждены вопросы ускоренного развития тепличных хозяйств, увеличения объемов выращивания и экспорта плодоовощной продукции, повышения эффективности использования земельных и водных ресурсов.
– В марте текущего года мы построили теплицу общей площадью 1,1 гектара, основанную на технологии энергосберегающего и капельного орошения, – сказал управляющий ООО "Амирхон газ сервис" Шахриёр Турсунов. – В настоящее время на 1 гектаре площади выращиваем огурцы. В скором времени получим и поставим покупателям первый урожай.
В завершении мероприятия участники ознакомились с деятельностью ООО "Амирхон газ сервис" в Пайарыкском районе.