O‘zLiDeP Muborak tuman Kengashi “Muborak paypoq tekst” fabrikasida Prezidentimizning 2018 yil 20 dekabrdagi “Eksportga ko‘maklashish va uni rag‘batlantirishni kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori mohiyatiga bag‘ishlagan davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda eksportbop raqobatbardosh mahsulotlar ishlab chiqarishni ko‘paytirish, eksport hajmini keskin oshirish, o‘zi ishlab chiqargan mahsulotlarni yetkazib berishda hamkorlarni izlash hamda tashkilot va korxonalar bilan shartnomalar tuzish masalalari muhokama qilindi.
– Korxonamiz 2017 yilda faoliyat boshlagan. Hozirda korxonamizda 210 nafar xotin-qiz mehnat qilyapti, – deydi “Muborak paypoq tekst” smena boshlig‘i A.Egamberdiyev. – Asosan to‘qima paypoqlar ishlab chiqaramiz. Mahsulotlarimiz asosan ichki bozorda xaridorgir. Mazkur qaror esa mahsulotlarimizni eksport qilishda keng sharoit yaratadi. Zero, jahon standartlariga javob beradigan mahsulot ishlab chiqarish uchun bizda yetarli imkoniyatlar bor.
Ta’kidlash kerak, mazkur korxonada joriy yilning yanvar oyida O‘zLiDePning quyi bo‘g‘ini tashkil etilgan va 203 nafari xodim partiya a’zoligiga qabul qilingan edi.
Tadbir so‘ngida korxonaning yana 52 nafar ishchi-xodimi partiya safiga qabul qilinib, ularga partiya a’zolik guvohnomasi topshirildi.
Alibek RAHMATOV,
Kengashi BPT bilan
ishlash guruh rahbari
1621
Тулкин Турдиев2018-12-25 11:39:05
Муҳтарам Президентимиз чегарадош мамлакатлар билан яхши қўшничилик сиёсатини олиб бораётганлари замирида ҳам, миллий маҳсулотларимизни сотувини йўлга қўйиш, экспортни ривожлантириш муҳим ўрин тутмоқда. “Муборак пайпоқ текст” фабрикасидан юқори сифатли экспортбоп маҳсулотлар ишлаб чиқаришларини ва янги иш ўринлари яратилишида ғайрат билан фаолият юритишларини кутамиз.

Количество сторонников партии на фабрике “Муборак пайпок текст”достигло 255 человек
Муборекским районным Советом УзЛиДеП на фабрике “Муборак пайпок текст” проведена беседа за «круглым столом», посвященная разъяснению сути и значения постановления Президента страны о мерах по усилению содействий экспорту и его стимулированию от 20 декабря 2018 года.
В мероприятии обсуждены вопросы увеличения производства экспортоориентированной конкурентоспособной продукции, повышения объемов экспорта, поиска партнеров в поставке продукции, заключения договоров с организациями и предприятиями.
– Наше предприятие начало деятельность в 2017 году, в настоящее время у нас трудятся 210 женщин и девушек, – сказал начальник смены “Муборак пайпок текст” А.Эгамбердиев. – В основном мы производим носки. Наша продукция пользуется спросом на внутреннем рынке. Данное постановление создает широкие условия для экспорта нашей продукции. Ибо, у нас имеются все возможности для производства продукции в соответствии с мировыми стандартами.
Следует отметить, что на данном предприятии в январе текущего года было организовано нижнее звено УзЛиДеП, в ряды партии были приняты 203 рабочих и служащих.
В завершении мероприятия еще 52 работника предприятия были приняты в ряды партии, им были вручены членские удостоверения партии.