Joriy yilda Uchqo‘rg‘onda 4 xususiy MTM ochiladi
O‘zLiDeP Uchqo‘rg‘on tuman Kengashi tuman maktabgacha ta’lim muassasasi bo‘limida “Bilimli avlod – buyuk kelajakning, tadbirkor xalq – farovon hayotning, do‘stona hamkorlik esa – taraqqiyotning kafolatidir”  mavzuida davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda so‘z olganlar Prezidentimizning Oliy Majlisga Murojaatnomasi mohiyati haqida to‘xtalib, keyingi ikki yilda mamlakatimizda yoshlarni vatanparvarlik, milliy an’ana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalash, ma’naviy yetuk va jismonan sog‘lom barkamol avlodni voyaga yetkazish borasida amalga oshirilayotgan ishlar yaxshi samara berayotganini ta’kidlashdi.
–Davlatimiz rahbarining ta’lim tizimini bugungi kun talablari asosida tashkil etish bo‘yicha bildirgan fikrlari juda o‘rinli bo‘ldi, – deydi tuman maktabgacha ta’lim muassasasi bo‘limi mudiri Dilorom Esonbayeva. – Chunki yosh avlod tarbiyasi, ularning teran aql-idrok, yuksak ma’naviyat sohibi bo‘lib kamol topishida maktabgacha ta’lim tizimining o‘rni katta. Shundan kelib chiqib, joriy yilda tumanda 4 xususiy MTM ochish rejalashtirilyapti. Zero, bu orqali hududda bolalarni bog‘chaga qamrab olish 32 foizdan 38 foizga ko‘payadi.

В текущем году в Учкургане будут открыты 4 частных дошкольных образовательных учреждений
Учкурганским районным Советом УзЛиДеП в районном отделе дошкольных образовательных учреждений проведена беседа за «круглым столом» на тему “Образованное поколение – гарант великого будущего, предприимчивый народ – благополучной жизни, дружественное сотрудничество – залог развития”.
Выступившие в мероприятии говорили о сути Послания Президента страны Олий Мажлису, отметили, что эффективные результаты дает работа, осуществляемая в последние два года в нашей стране в деле воспитания молодежи в духе патриотизма, уважения национальных традиций и ценностей, формирования духовно зрелого и физически здорового поколения.
–Мнения и суждения главы нашего государства об организации системы образования на основе современных требований очень актуальны и важны, – сказала заведующая районным отделом ДОУ Дилором Эсонбаева. – Так как безгранична роль системы дошкольного образования в воспитании молодого поколения, формировании его высокодуховными личностями. Исходя из этого, в текущем году в районе мы планируем открыть 4 частных ДОУ. Посредством этого охват детей детскими садами на территории повысится с 32 до 38 процентов.
Следует отметить, что мероприятия, посвященные сути и значению Послания, проводятся и в других районах.