Quvasoydagi “Kvarts” korxonasida faoliyat yuritayotgan BPTda “O‘zLiDeP kutubxonasi” tashkil etildi
O‘zLiDeP Quvasoy shahar Kengashi tarkibidagi “Kvarts” aksiyadorlik jamiyatida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidovning 2018 yildagi ish faoliyati yuzasidan hisoboti tinglandi. Yig‘ilishda boshlang‘ich partiya tashkilotining faoliyatini yanada kuchaytirish, deputatlar bilan quyi bo‘g‘in hamkorligida olib boriladigan ishlarda aniq natijalarga erishish, partiya a’zolari safini kengaytirish va boshqa bir qator dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
- Boshlang‘ich partiya tashkilotimiz 2004 yilda tashkil etilgan bo‘lib, hozirgi kunda o‘z safiga 500 nafardan ortiq a’zolarni birlashtirgan, – deydi quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidov. - Boshlang‘ich partiya tashkilotimiz tomonidan elektorat manfaatlarini himoya qilish, ularni o‘ylantirib kelayotgan muammolarni hal etishda tashabbus ko‘rsatib kelyapti. BPT ko‘magida 15 nafar yoshlar ish bilan ta’minlangan bo‘lsa, korxonamizning 20 nafardan ortiq ishchi-xodimlariga homiylik yordami ko‘rsatildi. O‘tgan yilning o‘zida korxonamizning 200 nafarga yaqin ishchi xodimlari partiyamiz safiga qabul qilindi. Eng quvonarlisi, bizning jamoamiz “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti-2018” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichida 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Hisobot-saylov yig‘ilishida mazkur quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidovning samarali faoliyatiga ijobiy baho berilib, BPT raisligiga qayta saylandi.
Shuni kuni tashrif buyurgan O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashi, partiya deputatlik guruhi vakillari, partiya faollari "Kvarts" aksiyadorlik jamiyatidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Partiya vakillari ko‘magida yoshlarning ma’naviy xordiq chiqarishlari uchun mazkur korxonada "O‘zLiDeP kutubxonasi" tashkil etildi, 400 dan ortiq turli badiiy kitoblar sovg‘a qilindi.

В ППО предприятия “Kvarts” Кувасая открыта “Библиотека УзЛиДеП”
Состоялось отчетно-выборное собрание действующей в  акционерном обществе “Kvarts” первичной партийной организации структуры Кувасайского городского Кенгаша УзЛиДеП.
На собрании был заслушан отчет лидера нижнего звена партии С.Зохидова о деятельности ППО в 2018 году. Состоялся обмен мнениями об усилении деятельности ППО, достижении конкретных результатов в работе, проводимой совместно с депутатами, расширении рядов членов партии и по другим актуальным вопросам.
- Наша первичная партийная организация образована в 2004 году, к настоящему времени объединяет в своих рядах более 500 человек, – сказал  лидер ППО С.Зохидов. – Наша первичная партийная организация выдвигает инициативы по защите интересов электората, решению его проблем. При содействии ППО трудоустроено 15 человек, 20 работникам предприятия предоставлена  спонсорская помощь. В прошлом году 200 работников предприятия вступили в ряды партии. Наш коллектив занял 3-место на республиканском конкурсе “Образцовая первичная партийная организация -2018”.
На отчетно-выборном собрании была дана положительная оценка деятельности лидера нижнего звена партии С.Зохидова, он вновь переизбран лидером ППО.
Прибывшие в этот день представители Ферганского областного Кенгаша O‘zLiDeP, партийной депутатской группы и активисты партии ознакомились с работой первичной партийной организации акционерного общества "Kvarts". При содействии представителей партии для налаживания  духовного досуга молодежи  открыли на предприятии "Библиотеку УзЛиДеП " и преподнесли в дар  более 400 художественных книг.