Quvasoydagi “Kvarts” korxonasida faoliyat yuritayotgan BPTda “O‘zLiDeP kutubxonasi” tashkil etildi
O‘zLiDeP Quvasoy shahar Kengashi tarkibidagi “Kvarts” aksiyadorlik jamiyatida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidovning 2018 yildagi ish faoliyati yuzasidan hisoboti tinglandi. Yig‘ilishda boshlang‘ich partiya tashkilotining faoliyatini yanada kuchaytirish, deputatlar bilan quyi bo‘g‘in hamkorligida olib boriladigan ishlarda aniq natijalarga erishish, partiya a’zolari safini kengaytirish va boshqa bir qator dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
- Boshlang‘ich partiya tashkilotimiz 2004 yilda tashkil etilgan bo‘lib, hozirgi kunda o‘z safiga 500 nafardan ortiq a’zolarni birlashtirgan, – deydi quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidov. - Boshlang‘ich partiya tashkilotimiz tomonidan elektorat manfaatlarini himoya qilish, ularni o‘ylantirib kelayotgan muammolarni hal etishda tashabbus ko‘rsatib kelyapti. BPT ko‘magida 15 nafar yoshlar ish bilan ta’minlangan bo‘lsa, korxonamizning 20 nafardan ortiq ishchi-xodimlariga homiylik yordami ko‘rsatildi. O‘tgan yilning o‘zida korxonamizning 200 nafarga yaqin ishchi xodimlari partiyamiz safiga qabul qilindi. Eng quvonarlisi, bizning jamoamiz “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti-2018” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichida 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Hisobot-saylov yig‘ilishida mazkur quyi bo‘g‘in yetakchisi S.Zohidovning samarali faoliyatiga ijobiy baho berilib, BPT raisligiga qayta saylandi.
Shuni kuni tashrif buyurgan O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashi, partiya deputatlik guruhi vakillari, partiya faollari "Kvarts" aksiyadorlik jamiyatidagi boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Partiya vakillari ko‘magida yoshlarning ma’naviy xordiq chiqarishlari uchun mazkur korxonada "O‘zLiDeP kutubxonasi" tashkil etildi, 400 dan ortiq turli badiiy kitoblar sovg‘a qilindi.

“UzLiDeP Library” opens in “Kvarts” enterprise of Kuvasay
The reporting and election meeting of the primary party organization of Kuvasay city Kengash of UzLiDeP operating in the joint-stock company Kvarts took place.
At the meeting, a report by the lower-level leader of the party S. Zokhidov on the PPO activities in 2018 was heard. Views were exchanged on enhancing the activities of PPO, achieving concrete results in the work carried out jointly with deputies, expanding the ranks of party members and on other pressing issues.
– Our primary party organization was formed in 2004, and currently unites over 500 people in its ranks”, said the PPO leader S. Zokhidov. – Our primary party organization forwards initiatives to protect the interests of the electorate and solve its problems. With the assistance of the PPO, 15 people were employed, sponsorship was provided to 20 employees of the company. Last year, 200 employees joined the party. Our team took the 3rd place in the Republican competition “Exemplary Primary Party Organization 2018”.
At the reporting and election meeting, a positive assessment was given to the activity of the lower-level leader of the party S. Zokhidov, he was again re-elected as the PPO leader.
Representatives of Fergana Regional Kengash of UzLiDeP, the party deputy group and the party activists who arrived on this day got acquainted with the work of the primary party organization of the joint-stock company “Kvarts”. With the assistance of representatives of the party, the UzLiDeP Library was opened at the enterprise to improve the spiritual leisure of young people and more than 400 art books were presented as a gift.