O‘zLiDeP deputati Ilxom Durdiyevdan pitnakliklar minnatdor bo‘ldi
Xalq deputatlari Hazorasp tuman Kengashidagi  O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Ilxom Durdiyev Pitnak shahridagi “Sayopir” mahallasida o‘z saylovchilari bilan sayyor qabul o‘tkazdi.
Uchrashuvda ichimlik suvi tanqisligi, ishga joylashish, ichki yo‘llarni ta’mirlash va shu kabi ko‘plab ijtimoiy muammolar ko‘tarildi.
“Mahallamizning ichki yo‘llari juda yomon ahvolda. Ko‘plab mutasaddilarning bundan xabari bo‘lsa-da, hech kim muammoga chuqur qaramaydi. Farzandlarimiz maktab va bog‘chaga borib kelishlarida ancha qiynalishyapti. Bugungi yig‘ilishda aynan shu muammoni aytish uchun kelgandim, shukurki, deputatimizning o‘zi homiylik asosida ichki yo‘llarni ta’mirlab berishni va’da qildi. Biz saylovchilar o‘zimiz ishonch bildirgan xalq vakiliga ishonchimiz yanada ortdi, - deydi shu mahallada istiqomat qiluvchi Dilbar opa Iskandarova.
“Inson yashar ekan har kuni turli muammolarga, turli to‘siqlarga duch keladi. Qishloq hayotida ayniqsa bu kabi masalalar talaygina. Mehnat qilib charchamaydigan aholining muammosini o‘rganish, ularga imkon qadar yaxshi sharoit yaratib berish biz deputatlarning zimmamizdagi asosiy vazifamizdir. Bugungi kundagi deputatlik vakolatimiz orqali esa ko‘plab muammolarni hal qilishga imkonimiz bor, - deydi o‘z suhbatida deputat Ilxom Durdiyev.
Sayyor qabulda Mansur Iskandarovning murojaati ham chetda qolmadi. Ko‘p yillardan beri uyida ishsiz o‘tirgan fuqaro davlat ishida ishlash niyatida ekanligini aytib, deputatga yuzlandi. M.Iskandarovni ishga joylash maqsadida shu yerning o‘zida tuman Bandlikka ko‘maklashish markazi xodimi A.Ozodova tomonidan bo‘sh ish o‘rinlari ro‘yhati bilan tanishtirildi. Shuningdek, deputat ularni lozim topmagan holda “GM Uzbekistan” AJ Xorazim viloyat filialiga ishga qabul qilishda ko‘maklashishni tavsiya qildi.
Yig‘ilishda ishtirok etgan mahalla fuqarolari o‘zlarini qiziqtirgan shu kabi savollarga va og‘zaki murojaatlariga deputat, tegishli tashkilot rahbarlari tomonidan aniq javoblar oldilar. O‘rganish talab qiladigan boshqa masalalar bo‘yicha esa deputatlik nazoratiga olindi.

Citizens of Pitnak are grateful to the deputy of UzLiDeP Ilkhom Durdiyev
A member of UzLiDeP deputy group in Khozarasp District Kengash of people's deputies Ilkhom Durdiyev conducted an on-site reception of voters in Sayopir makhalla of Pitnak city.
Issues of water shortage, employment, road repair and other social problems were addressed at the reception.
“Internal roads in the makhalla are in poor condition. Many officials are aware of this, but none of them solves the problem. It is difficult for children to get to schools and kindergartens. I came to the reception to raise this problem, the deputy promised to resolve this issue. Among voters, trust in our elected representative of the people has increased, – said resident of the makhalla Dilbar opa Iskandarova.
“There are many problems in a person’s life. Especially many problems in the village. The main task of deputies is to study the problems of the working population, to create the best possible conditions for their life. Today, the authority of the deputy will allow to solve many issues, – said the deputy Ilkhom Durdiyev during the conversation.
At the on-site reception, the appeal of Mansur Iskandarov was considered. He has not been working for many years, he appealed to the deputy with a request for employment in state structures. An employee of the district center for employment assistance, A. Ozodova, presented M. Iskandarov a list of vacancies. The deputy decided that these places are not suitable for M.Iskandarov and recommended to assist in his employment in Khorezm regional branch of JSC GM Uzbekistan.
Residents of the makhalla who took part in the on-site reception received concrete answers from deputies and heads of organizations to their oral and written appeals. Appeals, required to be studied, were taken under deputy control.