O‘zLiDeP deputati Ilxom Durdiyevdan pitnakliklar minnatdor bo‘ldi
Xalq deputatlari Hazorasp tuman Kengashidagi  O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Ilxom Durdiyev Pitnak shahridagi “Sayopir” mahallasida o‘z saylovchilari bilan sayyor qabul o‘tkazdi.
Uchrashuvda ichimlik suvi tanqisligi, ishga joylashish, ichki yo‘llarni ta’mirlash va shu kabi ko‘plab ijtimoiy muammolar ko‘tarildi.
“Mahallamizning ichki yo‘llari juda yomon ahvolda. Ko‘plab mutasaddilarning bundan xabari bo‘lsa-da, hech kim muammoga chuqur qaramaydi. Farzandlarimiz maktab va bog‘chaga borib kelishlarida ancha qiynalishyapti. Bugungi yig‘ilishda aynan shu muammoni aytish uchun kelgandim, shukurki, deputatimizning o‘zi homiylik asosida ichki yo‘llarni ta’mirlab berishni va’da qildi. Biz saylovchilar o‘zimiz ishonch bildirgan xalq vakiliga ishonchimiz yanada ortdi, - deydi shu mahallada istiqomat qiluvchi Dilbar opa Iskandarova.
“Inson yashar ekan har kuni turli muammolarga, turli to‘siqlarga duch keladi. Qishloq hayotida ayniqsa bu kabi masalalar talaygina. Mehnat qilib charchamaydigan aholining muammosini o‘rganish, ularga imkon qadar yaxshi sharoit yaratib berish biz deputatlarning zimmamizdagi asosiy vazifamizdir. Bugungi kundagi deputatlik vakolatimiz orqali esa ko‘plab muammolarni hal qilishga imkonimiz bor, - deydi o‘z suhbatida deputat Ilxom Durdiyev.
Sayyor qabulda Mansur Iskandarovning murojaati ham chetda qolmadi. Ko‘p yillardan beri uyida ishsiz o‘tirgan fuqaro davlat ishida ishlash niyatida ekanligini aytib, deputatga yuzlandi. M.Iskandarovni ishga joylash maqsadida shu yerning o‘zida tuman Bandlikka ko‘maklashish markazi xodimi A.Ozodova tomonidan bo‘sh ish o‘rinlari ro‘yhati bilan tanishtirildi. Shuningdek, deputat ularni lozim topmagan holda “GM Uzbekistan” AJ Xorazim viloyat filialiga ishga qabul qilishda ko‘maklashishni tavsiya qildi.
Yig‘ilishda ishtirok etgan mahalla fuqarolari o‘zlarini qiziqtirgan shu kabi savollarga va og‘zaki murojaatlariga deputat, tegishli tashkilot rahbarlari tomonidan aniq javoblar oldilar. O‘rganish talab qiladigan boshqa masalalar bo‘yicha esa deputatlik nazoratiga olindi.

Жители Питнака благодарны депутату УзЛиДеП Илхому Дурдиеву
Член депутатской группы УзЛиДеП в Хозараспском районном Кенгаше народных депутатов Илхом Дурдиев  провел выездной прием избирателей в махалле “Саёпир” города Питнак.
На приеме были рассмотрены вопросы вододефицита, трудоустройства, ремонта дорог и другие социальные проблемы.
“Внутренние дороги в махалле в плохом состоянии. Многие должностные лица знают об этом, но никто из них не решает проблему. Детям трудно добираться до школ и детских садов. На выездной прием пришла, чтобы поднять эту проблему, депутат обещал  решить этот вопрос. Среди избирателей возросло доверие к  избранному нами представителю народа, - говорит жительница  махалли  Дилбар опа Искандарова.
“В жизни человека бывает много проблем. Особенно много проблем на селе. Основная задача депутатов – изучение проблем трудящегося населения, создание по возможности лучших условий для их жизни. Сегодня полномочия депутата позволят  решить многие вопросы, - сказал в ходе беседы депутат Илхом Дурдиев.
На выездном приеме было рассмотрено обращение Мансура Искандарова. Он много лет не работает, обратился к депутату с просьбой о трудоустройстве в государственные структуры. Работница районного центра содействия занятости А. Озодова представила М.Искандарову список  свободных рабочих мест. Депутат решил, что эти места не подходят для М.Искандарова и рекомендовал посодействовать в его трудоустройстве в Хорезмский областной филиал AJ “GM Uzbekistan”.
Жители махалли, принявшие участие в выездном приеме,  получили конкретные ответы  депутатов и руководителей организаций на свои устные и письменные обращения. Требующие изучения обращения взяты под депутатский контроль.