O‘zLiDeP rahbari Aktam Xaitov o‘zi tahsil olgan maktabga kitoblar sovg‘a qildi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi Aktam Xaitov “O‘zLiDeP, yoshlar, kitob, ma’naviyat” nomli aksiya doirasida o‘zi tahsil olgan Kitob tumanidagi 37-maktabda uchrashuv tashkil qildi.
- Prezidentimiz raisligida bo‘lib o‘tgan videoselektor yig‘ilishda ijtimoiy, ma’naviy-ma’rifiy sohalardagi ishlarni yangi tizim asosida yo‘lga qo‘yish bo‘yicha beshta muhim tashabbusni ilgari surgan edi. Ushbu tashabbuslarning biri sifatida yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ular o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish borasida ustuvor vazifalar belgilab berildi, - deydi partiya rahbari A. Xaitov. - Davlatimiz rahbarining yoshlarimizni kitobga qaytarish borasidagi ushbu sa’y-harakatlarini barcha yurtdoshlarimiz qatori O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi ham to‘liq qo‘llab-quvvatlaydi. Ushbu masalada partiyamiz tomonidan o‘tgan yillar davomida joylarda partiya faollari ko‘magida “O‘zLiDeP kutubxonalari” tashkil qilindi. Shu kunlarda esa respublikamizning barcha hududlardagi olis qishloq maktablarida “O‘zLiDeP, yoshlar, kitob va ma’naviyat” nomli aksiyasi tizimli o‘tkazib kelinyapti. Mazkur aksiya doirasida partiyamiz yetakchilari, faollari, deputatlar o‘zlari tahsil olgan maktablarda uchrashuvlar tashkil qilib kitoblar sovg‘a qilishmoqda.
O‘zLiDeP rahbari A.Xaitovning o‘zi ta’lim olgan ilmi maskaniga taqdim qilgan kitoblarning barchasi nafaqat maktab yoshidagi o‘quvchilarga, yaqin mahallalarda istiqomat qiluvchi fuqarolarga ham birdek qiziqarli kitoblar bo‘lib, ularning dunyoqarashini kengaytirishda milliy, umuminsoniy o‘lmas qadriyatlarning inson hayotidagi o‘rnini ko‘rsatib berishga yo‘naltirilgan. Ushbu taqdim qilingan kitoblarning orasida jahon mumtoz adabiyoti, milliy adabiyotimiz durdonalari bilan birgalikda yoshlarning dunyoqarashini shakllantirish, rivojlantirishga xizmat qiluvchi ilmiy adabiyotlar, ensiklopediyalar, shuningdek, sarguzasht asarlar ham o‘rin olgan.

Руководитель УзЛиДеП Актам Хаитов подарил книги родной школе (+ФОТО)
Председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Актам Хаитов в рамках акции  “УзЛиДеП, молодежь, книги и духовность” провел встречу в 37-школе Китабского района, где он сам учился.
- На видеоселекторном совещании под председательством Президента были выдвинуты  пять главных инициатив по организации работы в социальной, духовно-просветительских сферах на новой системной основе. Одной из главных инициатив стала реализация задач  по повышению духовности молодежи, пропаганде культуры чтения, - сказал руководитель партии А. Хаитов. -  Наряду со всеми соотечественниками инициативу о развитии культуры чтения среди молодежи  поддерживает и Либерально-демократическая партия Узбекистана. За прошедший период при содействии активистов партии организованы “Библиотеки УзЛиДеП”. В настоящее время в сельских школах всех отдаленных регионов на системной основе проводится акция  “УзЛиДеП, молодежь, книги и духовность”. В рамках акции лидеры, активисты, депутаты партии посещают школы, в которых они учились, и дарят книги.
Руководитель УзЛиДеП А.Хаитов подарил родной школе книги, которые будут интересны не только школьникам, но и проживающим в ближних махаллях гражданам, будут способствовать расширению мировоззрения, будет понятна  роль национальных и общечеловеческих ценностей в жизни человека. Среди книг есть произведения классической и приключенческой литературы, научные издания, энциклопедии.
Безусловно, такие благотворительные мероприятия и их результаты будут играть важную роль в формировании мировоззрения молодежи.