O‘zLiDeP rahbari partiyaning Surxondaryo viloyat Kengashi faoliyati bilan tanishdi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi Aktam Xaitov “Obod qishloq” dasturi ijrosini ta’minlash bo‘yicha partiya hududiy Kengashi va mahalliy Kengash deputatlari tomonidan amalga oshirilgan ishlar bilan tanishish maqsadida Surxondaryo viloyatiga bordi.
Dastlab O‘zLiDeP rahbari partiya viloyat Kengashining yangi binosini ko‘zdan kechirdi. Keng va baland qilib qurilgan, zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan ushbu  binoda xodimlar uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Bu yerda tashkil etilgan mo‘‘jaz kutubxona esa nafaqat partiya xodimlari, balki hudud aholisi va yoshlar xizmatiga ham shay.
Shundan so‘ng, O‘zLiDeP yetakchisi partiya xodimlari, xalq deputatlari viloyat Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari bilan uchrashib, ular bilan samimiy muloqot qildi.
Yig‘ilishda partiya viloyat Kengashi va mahalliy kengash deputatlaridan iborat 56 ta ishchi guruh a’zolari tomonidan “Obod qishloq” dasturi doirasida amalga oshirilgan ishlar tanqidiy-tahliliy muhokama qilindi.
Ma’lum qilinishicha, o‘tgan davr mobaynida ishchi guruh a’zolari aholi bilan muloqot qilish, ularni qiynab kelayotgan muammolarni hal etish maqsadida 3319 xonadonda bo‘lib, shundan 1602 ta xonadonga tadbirkorlik faoliyatini boshlashiga ko‘maklashgan.
Shuningdek, partiya viloyat Kengashi tomonidan investitsiyaviy loyihalar bo‘yicha ham bir qator ishlar amalga oshirilgan. Jumladan, joriy yilda viloyatda jami 869 ta investitsiyaviy loyihalar amalga oshirilishi ko‘zda tutilgan bo‘lib, ularni o‘z vaqtida hayotga tatbiq etish uchun 151 nafar deputat biriktirilgan.
Ta’kidlanishicha, xalq vakillari ushbu loyihalarni o‘z vaqtida amalga oshirishda doimiy nazorat olib borgan. Xususan, deputatlar tomonidan “Jamshidbek KTXK”ga muzlatgich omborxonasi qurish uchun “Xalq bank” tomonidan 4 mlrd so‘m, “Toshpo‘latov Jo‘raniyoz” fermer xo‘jaligiga “Yaguar” beda o‘rish kombayni olish uchun “Xalq bank” Sherobod tuman filiali tomonidan 1 mlrd. 200 mln. so‘mlik kredit mablag‘lari ajratilgan.
Bundan tashqari, joriy yilning shu davriga qadar partiya tomonidan joylarda o‘tkazilgan sayyor qabullar davomida fuqarolardan kelib tushgan 147 murojaatdan 126 tasi ijobiy hal etilgan. Qolgan 21 ta murojaat esa  belgilangan tartibda ko‘rib chiqilmoqda.
O‘zLiDeP rahbari Dastur doirasida qilingan ishlar bilan tanishar ekan, bu boradagi ishlar ko‘lamini yanada kengaytirish, aholini tadbirkorlikka jalb qilish orqali bandligini ta’minlash, BPT faoliyatini jonlantirish bo‘yicha zarur ko‘rsatmalar berdi. Joriy yilda bo‘lib o‘tadigan saylovlarda qizg‘in tayyorgarlik ko‘rish zarurligini ta’kidladi.
Shuningdek, elektoratimiz bo‘lgan tadbirkor va fermerlarni qo‘llab-quvvatlash, kelajagimiz egalari bo‘lgan yoshlar bandligini ta’minlash, ularni tadbirkorlikka kengroq jalb etish, tadbirkorlikka oid bilim va saviyasini yanada oshirish bo‘yicha aniq takliflarni berdi.
930
Носирова Шоира Кармана туман Кенгаши депутати2019-04-29 16:32:07
Электоратимиз бўлган тадбиркор ва фермерларни қўллаб-қувватлаш, келажагимиз эгалари бўлган ёшлар бандлигини таъминлаш бу партиямиз аъзоларининг асосий вазифаларидан бири хисобланади

Руководитель УзЛиДеП ознакомился с деятельностью Сурхандарьинского областного Кенгаша партии
Председатель исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Актам Хаитов прибыл в Сурхандарьинскую область с целью  ознакомления с работой, проведенной  депутатами регионального и городских(районных) кенгашей в рамках исполнения программы “Обод кишлок”.
Сначала руководитель УзЛиДеП осмотрел новое здание областного Кенгаша партии. В высоком и просторном здании, оснащенном современной техникой, для работников созданы все необходимые условия. Открытая в здании небольшая библиотека  рассчитана не только для партийных работников, но и для проживающего на этой территории населения и молодежи.
Затем руководитель УзЛиДеП  встретился и беседовал  с работниками партии, членами депутатской группы в областном Кенгаше народных депутатов.
На состоявшемся мероприятии с критико-аналитической точки зрения обсуждалась работа, проведенная в рамках исполнения программы “Обод кишлок” членами 56 рабочих групп в составе депутатов  областного и местного кенгашей партии.
Как было отмечено, за прошедший период члены рабочей группы с целью проведения встреч и изучения проблем населения  посетили 3319 домов и оказали содействие  1602 семьям в налаживании предпринимательской деятельности.
Областным Кенгашем партии также проведена работа в рамках инвестиционных проектов. В частности, в нынешнем году в области  запланирована реализация  869 инвестиционных проектов, 151 депутат прикреплен к ним для их своевременной реализации.
Избранники народа  осуществляют регулярный контроль за проводимой работой. Так, к примеру, депутаты содействовали  в получении кредита  “Народного банка” в объеме 4 млрд. сум  для строительства  холодильного склада “Жамшидбек КТХК”, кредита  Шерабадского районного филиала «Народного банка» в объеме 1 млрд. 200 млн. сумм  для приобретения  фермерским хозяйством “Тошпулатов Жураниёз” комбайна для сбора клевера  “Ягуар”.
Вместе с тем,  за прошедший период текущего года  партией проведены выездные приемы, в ходе которых  положительно решено  126 из поступивших  147 обращений.  Остальные - 21 обращение изучается в установленном порядке.
Знакомясь с проведенной в рамках программы работой, руководитель УзЛиДеП дал указания по  расширению масштабов работы в этом направлении, обеспечению занятости населения путем его привлечения  в предпринимательство, приусадебные хозяйства, активизации работы ППО. Особо отметил при этом, необходимость  активной подготовки к предстоящим в нынешнем году  выборам.
Так же внес конкретные предложения  по поддержке электората – предпринимателей, фермеров, обеспечению занятости молодежи, ее широкого вовлечения в предпринимательство,  повышения знаний молодых людей о предпринимательстве.