O‘zLiDeP faollari “GULISTAN-MILI-TEXTILE” MChJ faoliyati bilan tanishdi
O‘zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi Guliston shahridagi “GULISTAN-MILI-TEXTILE” MChJda partiya faollari va o‘z biznesini boshlamoqchi bo‘lgan yoshlar uchun sayohat uyushtirdi.
Dastlab ishtirokchilar korxona faoliyati, u yerda yaratilgan shart-sharoitlar, ishlab chiqarish jarayoni bilan yaqindan tanishdi.
Ma’lum bo‘lishicha, bugun korxonada 400 nafar ishchi-xodim mehnat qiladi. E’tiborli jihati, ularning 90 foizini mahalliy kollej bitiruvchilari tashkil etadi.
“2018 yilda 7,5 mln. AQSh dollari miqdorida mahsulot eksport qilgan edik. Joriy yilda bu ko‘rsatkichni 9,5 mln. AQSh dollariga yetkazishni mo‘ljallayapmiz.Mahsulotlarni asosan Ukraina, Belorusiya, Rossiya, Qozog‘iston va Turkiya davlatlariga eksport kilamiz. Joriy yilda ishlab chiqarish hajmini 20 foizga oshirish va sifatni yanada yaxshilashni rejalashtirganmiz. Shu bois, hozirda korxonamiz faoliyatini kengaytirish maqsadida 12 gektar yer maydonida qurilish ishlarini olib bormoqdamiz”, – deydi “GULISTAN-MILI-TEXTILE” MChJ rahbari Ravshan G‘aniyev.
Darvoqe, bugun korxona qoshida 63 nafar tarafdorlarimizni birlashtirgan O‘zLiDeP quyi bo‘g‘ini ham faoliyat yuritmoqda. Tayanch nuqta yetakchisining tashabbuskorligi tufayli BPT a’zolari soni yil sayin ortib boryapti.
Shu kuni bo‘lib o‘tgan hisobot-saylov yig‘ilishida ham BPTning o‘tgan davrdagi faoliyati alohida e’tirof etilib, ishonchni oqlagan R.G‘aniyev qayta BPT raisligiga saylandi.
Tadbir so‘ngida O‘zLiDeP safiga qabul qilingan 10 nafar ishchi-xodimga partiya a’zolik guvohnomasi topshirildi.

UzLiDeP activists became familiar with the activities of GULISTAN-MILI-TEXTILE LLC
Syrdarya regional Kengash of UzLiDeP organized a visit to GULISTAN-MILI-TEXTILE LLC in the city of Gulistan for party activists and young people who want to start their own business.
Participants became familiar with the company's activities, working conditions and production process.
The company employs 400 people. 90 percent of them are graduates of a local college.
“In 2018, exports amounted to 7.5 million US dollars. This year we intend to bring this figure to 9.5 million US dollars. We export our products mainly to Belarus, Ukraine, Russia, Kazakhstan and Turkey. This year, we are planning to increase production by 20 percent and improve product quality. In order to expand the company's activity, a facility is currently being built on 12 hectares,” said the head of GULISTAN-MILI-TEXTILE LLC Ravshan Ganiyev.
The company has a primary link of UzLiDeP, which unite 63 of our supporters in its ranks. Thanks to the initiative work of the leader, the number of members of the PPO is increasing.
At the reporting and election meeting, information on the work of the PPO over the past year was heard and R. Ganiyev, who justified the trust, was re-elected its chairman.