O‘zLiDeP fraksiyasi a’zosi Ikkinchi jahon urushi qatnashchisi holidan xabar oldi
Mamlakatimizda ikkinchi jahon urushi qatnashchilarini e’zozlash,  front ortida og‘ir kunlarni sabr-bardosh bilan yenggan ajdodlarimizga mehr-oqibat ko‘rsatish tom ma’noda milliy an’anaga aylangan.
Shu munosabat 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy kengash deputatlari, O‘zLiDeP hududiy tashkilotlari tomonidan bir qator xayrli tadbirlar uyushtirilmoqda.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Z.Xaniyazov ham Qonliko‘l tumanidagi “Qonliko‘l” posyolka fuqarolar yig‘inida yashovchi ikkinchi jahon urushi qatnashchisi Qazaqbay Qosuaqov xonadonida bo‘lib, otaxon bilan dildan suhbat qildi.
Suhbat va muloqotlar davomida Qazaqbay ota urush yillarida ko‘rgan zahmatlarini, qiyinchiliklarini yoshlarga so‘zlab berdi.
“Ming shukrki bugun yurtimiz tinch, xalqimiz farovon hayot kechirmoqda, – deydi Qazaqbay Qosuaqov. – Hozir 40 nabira, 20 chevara, 15 nafar evaram bor. Ularga urush davridagi voqealar, mashaqqatli kunlar haqida gapirib beraman. Toki, ular ham zamonimiz, tinchligimiz, to‘kin-sochinligimiz qadriga yetsin.
Uchrashuv davomida xalq vakili hamda partiya vakillari tomonidan Qazaqbay otaga bayram sovg‘alari topshirildi.

Член фракции УзЛиДеП навестил участника Второй мировой войны
В нашей стране стало традицией проявление уважения и оказание помощи участникам Второй мировой войны и трудового фронта.
В связи с 9 мая – Днем памяти и почестей депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса и местных Кенгашей народных депутатов, представители  региональных организаций  УзЛиДеП проводят благотворительные мероприятия.
Депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса З.Ханиязов  посетил жителя схода граждан поселка “Конликул” Канликульского района - участника Второй мировой войны  Казакбая Косуакова.
Казакбай ота рассказал о трудностях и невзгодах военных лет.
“Сегодня в нашей стране мир и спокойствие, – сказал Казакбай Косуаков. – У меня 40 внуков, 15 правнуков, 20 праправнуков. Я рассказываю им о страшных днях войны, чтобы они достойно ценили нашу мирную, благоустроенную жизнь”.