O‘zLiDeP fraksiyasi a’zosi Ikkinchi jahon urushi qatnashchisi holidan xabar oldi
Mamlakatimizda ikkinchi jahon urushi qatnashchilarini e’zozlash,  front ortida og‘ir kunlarni sabr-bardosh bilan yenggan ajdodlarimizga mehr-oqibat ko‘rsatish tom ma’noda milliy an’anaga aylangan.
Shu munosabat 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy kengash deputatlari, O‘zLiDeP hududiy tashkilotlari tomonidan bir qator xayrli tadbirlar uyushtirilmoqda.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Z.Xaniyazov ham Qonliko‘l tumanidagi “Qonliko‘l” posyolka fuqarolar yig‘inida yashovchi ikkinchi jahon urushi qatnashchisi Qazaqbay Qosuaqov xonadonida bo‘lib, otaxon bilan dildan suhbat qildi.
Suhbat va muloqotlar davomida Qazaqbay ota urush yillarida ko‘rgan zahmatlarini, qiyinchiliklarini yoshlarga so‘zlab berdi.
“Ming shukrki bugun yurtimiz tinch, xalqimiz farovon hayot kechirmoqda, – deydi Qazaqbay Qosuaqov. – Hozir 40 nabira, 20 chevara, 15 nafar evaram bor. Ularga urush davridagi voqealar, mashaqqatli kunlar haqida gapirib beraman. Toki, ular ham zamonimiz, tinchligimiz, to‘kin-sochinligimiz qadriga yetsin.
Uchrashuv davomida xalq vakili hamda partiya vakillari tomonidan Qazaqbay otaga bayram sovg‘alari topshirildi.

UzLiDeP faction’s member visits participant of the Second World War
In our country, it has become a tradition to show respect and help to the participants of the Second World War and the labor front in the rear.
In connection with May 9 – the Memory and Honor Day, deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and local kengashes, representatives of territorial organizations of UzLiDeP hold charity events.
Deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis Z.Khaniyazov visited Kazakbay Kosuakov, a resident of the citizens assembly of Kanlikul village of Kanlikul district, a participant of the Second World War.
Mr. Kazakbay told about the difficulties and hardships of the war years.
“Peace and tranquility reigns in our country,” said Kazakbay Kosuakov. “I have 40 grandchildren, 15 great-grandchildren, 20 great-great-grandchildren. I tell them about the terrible days of the war so that they worthily value our peaceful, well-organized life. ”