Zangiota tumanidagi 35-sonli maktabga kitob sovg‘a qilgan O‘zLiDeP deputati ushbu ta’lim dargohini qayta ta’mirlab berishni o‘z nazoratiga oldi (+VIDEO)
30.04.2019, 16:13
Prezidentimizning yoshlarga qaratayotgan e’tibori doirasida O‘zbekiston Liberal demokratik partiyasi faollari, deputatlar “O‘zLiDeP, yoshlar, kitob va ma’naviyat” nomli aksiya doirasida o‘zlari ta’lim olgan maktablariga kitoblar sovg‘a qilishda davom etmoqdalar.
Xususan, Xalq deputatlari Zangiota tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi O‘rozali Jo‘rayev tumandagi 35-sonli maktab o‘quvchilariga eng sara badiiy adabiyotlar, o‘quv qo‘llanmalari hamda ingliz tilini o‘rganuvchilar uchun qator lug‘at va adabiyotlar sovg‘a qildi.
Bilimlar bayramiga aylangan mazkur tadbirda o‘quvchilar adabiyot va sana’tga qiziqishlari katta ekanligini namoyon etishdi.
Deputat va partiya faollariga o‘z minnatdorchiligini bildirgan ustozlar, mazkur maktabda o‘quvchilar bilimga chanqoq ekanligini, jumladan 4-sinf o‘quvchisi Nargiza Baxtiyorova yosh bo‘lishiga qaramay o‘zining ilk she’riy to‘plamini nashr qildirgani, 9-sinf o‘quvchisi Dildora Mansurov esa armrestling sport turi bo‘yicha viloyatda faxrli birinchi o‘rinni olganligi, qolaversa tumanda yagona bo‘lgan badminton sport to‘garagi mavjudligi o‘quvchilarning bo‘sh vaqti mazmunli tashkil etilganligini ta’kidlashdi.
Tadbir davomida partiya deputatlik guruhi a’zosi O‘rozali Jo‘rayev mazkur ta’lim maskanini ta’mirlash, zamon talablari asosida jixozlash uchun talab etiladigan barcha zaruriy ishlarni amalga oshirishni o‘z zimmasiga oldi va bu bo‘yicha tegishli tashkilotga deputatlik so‘rovi jo‘natdi.

UzLiDeP deputy presented books to the school No. 35 of Zangiata district and took control over the reconstruction of the school building
03.05.2019, 16:31
Activists and deputies of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan within the framework of the campaign “UzLiDeP, youth, book and spirituality” continue to donate books to schools.
Member of the deputy group in Zangiata district kengash of people's deputies Urozali Jurayev presented fiction, textbooks, dictionaries and literature on the study of the English language to children of school No. 35.
At the event, which grew into a celebration of knowledge, students demonstrated how great their interest in literature and art is.
The teachers thanked the deputy, party activists and noted that students strive for knowledge and lead an active lifestyle, in particular, 4th grade student Nargiza Bakhtiyorova, despite her young age, has already published a collection of poems, 9th grade student Dildora Mansurova at the regional armwrestling championship took the first place, and the presence in the district of ​​the only sports club for badminton allowed to organize the free time for schoolchildren in a meaningful way.
Member of the deputy group of the party Urozali Jurayev made a commitment to renovate and equip the school building and sent a request to the appropriate organization.