O‘zLiDeP rahbari Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari holidan xabar oldi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi Aktam Xaitov xalq deputatlari Surxondaryo viloyat Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari bilan birgalikda Termiz shahri Mehrobod mahallasida yashovchi Said ota To‘rayev xonadonida bo‘lib, uning holidan xabar oldi.
Suhbat va muloqotlar davomida ikkinchi jahon urushi qatnashchisi Said ota To‘rayev yig‘ilganlarga urushning zahmatli, og‘ir mashaqqatli kunlari haqida so‘zlab berdi. O‘z navbatida, O‘zLiDeP rahbari Said otaga partiyaning qimmatbaho sovg‘alarini taqdim etdi.
Shu kuni partiya vakillari Termiz tumanidagi “Quyoshli yurt” mahallasida yashovchi ikkinchi jahon urushi qatnashchilari Norqo‘chqor Yo‘ldoshev hamda “Do‘stlik” mahallasida istiqomat qiluvchi Kenja bobo Sultonovlar xonadonida ham bo‘ldi.
–1942 yilning ayni bahor paytida frontga ketdim. Urushda dushman bilan jang qilib, chap oyog‘im va chap qo‘limdan og‘ir yaralandim. Shu sabab, 1944 yilning qish faslida uyga qaytib keldim, – deydi Kenja ota Sultonov.

The head of UzLiDeP visited the participants of the Second World War
Chairman of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP Aktam Khaitov with members of the party’s deputy group in Surkhandarya regional kengash visited a resident of Mekhrobod makhalla of the city of Termez Said ota Turayev.
Participant of the Second World War Said ota Turayev spoke about the difficult days of the war. The head of UzLiDeP presented party gifts to Said ota.
On this day, representatives of the party also visited the participants of the Second World War Norquchqor Yuldoshev, who lives in Quyoshli Yurt makhalla and Kenja bobo Sultonov, who lives in Dustlik makhalla of Termez district.
– I went to the front in spring of 1942. In the battles with the enemy was seriously wounded in the left arm and left leg. In this regard, in winter of 1944, I returned to my homeland, – said Kenja ota Sultonov during the conversation.
In the region, visiting the participants of the Second World War continues. They are presented with gifts from the regional, district and city kengashes of the party.