O‘zLiDeP vakillari urganchlik Ikkinchi jahon urushi qatnashchilariga esdalik sovg‘alarini topshirdi
Urganch shahri “Xonqa” ko‘chasi 90-uyda yashovchi Jobbergan ota Qalandarov bu yil 98 yoshga to‘lib, keksalik gashtini surib yurgan faxriylardan. Otaxonning aytayotgan so‘zlari avlodlar uchun ibrat maktabi.
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi va Mudofaaga ko‘maklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti viloyat bo‘limi vakillari 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Jobbergan ota xonadoniga bordi. Tashrif davomida partiya vakillari otaxonga o‘z samimiy tilaklarini bildirib, ular bilan dildan suhbat qildi.
Urganch shahrida keksalik gashtini surayotgan Ollabergan ota Xudoyberganov ham ayni bahorda 94 yoshni qarshi oldi. Uning duosini olish, bayram bilan qutlash maqsadida xonadoniga kelgan partiya vakillariga  otaxon ezgu niyatlarini bildirdi.
“Ikkinchi jahon urushida qozonilgan g‘alabaga ham 74 yil bo‘ldi. Ammo eslasang, kechagina o‘sha mudhish voqealar yuz bergandek ko‘z oldingda gavdalanadi. Yaratganga shukr, bizga shunday dorilomon kunlarni ko‘rish nasib etdi. Ilohim, tinchligimizga ko‘z tegmasin!”, – deydi  Ollabergan ota.
Ikkinchi jahon urushi qatnashchisi Sobirjon ota Qurbonov ham bugungi dorilomon kunlardan bexad mamnun. Oilasi davrasida tinch, osuda hayot kechirmoqda.
“Prezidentimizga rahmat, har yili bayram arafasida bizni pul mukofotlari, sovg‘a-salomlar bilan siylaydi. Mana, bu yil ham 7,5 mln. so‘m miqdorida pul mukofoti bilan taqdirlandik. Bunday yuksak ehtirom va e’tibordan juda mamnunmiz. Har doim qo‘limiz duoda – Vatanimiz osmoni abadiy musaffo bo‘lsin!, – deydi Sobirjon ota.
Uchrashuvda Ikkinchi jahon urushi qatnashchilariga O‘zLiDeP viloyat Kengashi tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.

Представители УзЛиДеП вручили памятные подарки участникам Второй мировой войны
98 лет в нынешнем году исполнится  Жоббергану ота Каландарову, проживающему в доме № 90 по улице “Хонка” города Ургенч. Его жизнь – это школа примера для нынешних поколений.
В связи с 9 мая – Днем памяти и почестей представители Хорезмского областного Кенгаша УзЛиДеП и областного отделения организации по содействию обороне “Ватанпарвар” посетили дом Жоббергана ота. Представители партии поздравили его с наступупающим праздником и провели теплую беседу.
Нынешней весной свое 94-летие встретил и житель Оллаберган ота
Худоберганов. Представители партии поздравили его с праздником и получили благословение пожилого человека.
“74 года прошло со времени достижения победы во Второй мировой войне. Но вспоминаешь – и будто вчера происходили эти страшные события. Благодарение Всевышнему за наши мирные дни. Пусть у нас всегда царит мир!”, – сказал  Оллаберган ота.
Безгранично рад нынешним дням и участник Второй мировой войны Собиржон ота Курбонов.
“Спасибо Президенту, каждый год накануне праздника  он дарит нам денежные премии и подарки. В этом году награлил денежной премией в размере 7,5 млн. сум. Конечно радуют проявляемое внимание и забота. Мы всегда молимся, чтобы над нашей Родиной было чистое небо! – сказал Собиржон ота.