O‘zLiDeP sayyor qabuli: Kosonsoy tumanidagi “Sheroziy” mahallasining 72 xonadoniga ichimlik suvi tarmog‘i tortib berildi
15.05.2019, 15:57
O‘zLiDeP  Namangan viloyati Kengashi Kosonsoy tumanidagi “Sheroziy” MFY aholisi bilan sayyor uchrashuv o‘tkazdi.
Partiya deputatlik guruhi a’zolari, tegishli mas’ul mutasaddi tashkilotlar rahbarlari ishtirokida o‘tkazilgan uchrashuvda aholi tomonidan mahallalarning ayrim ko‘chalaridagi ichki yo‘llarni ta’mirlash, toza ichimlik suvi sifatini yaxshilash, uy-joy bilan ta’minlash, tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishga ko‘maklashish borasida murojaatlar qilindi.
Ushbu mahallada istiqomat qilayotgan S.Alimova “Oltin ko‘l” MFY hududidagi bo‘sh turgan va foydalanilmayotgan binoni ajratib berishni, u yerda tikuvchilik sexi tashkil etish istagi borligini bildirdi.
Mazkur murojaat shu joyning o‘zida o‘rganilib, tuman hokimligi bilan kelishilgan holda qarovsiz yotgan binoni S.Alimovga tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishi uchun ajratib berildi. Tadbirkor ushbu hudud aholisining 8 nafar yoshlarini ish bilan ta’minlashni maqsad qilgan.
Bundan tashqari, fuqaro Muxtorjon Nazarov mahallani kanalizatsiya tizimini mukammal ta’mirlash hamda ichki ko‘chalarni shag‘allashtirish masalasida amaliy yordam so‘radi.
Shu mahallada yashovchi Ikromjon Xasanov mahalla hududida ichimlik suvi tarmog‘i tortish boshlangan bo‘lsada biroq oxiriga yetkazilmay qolib ketganligi bo‘yicha shikoyat qildi.
- Sayyor qabulda tegishli mutasaddi tashkilotlar rahbarlari ishtirok etganligi sababli ko‘tarilgan masalalarning aksariyati muloqot jarayonida ijobiy yechim topildi, - deydi O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi fuqarolarning murojaatlari bilan ishlash bo‘limi mudiri Muzaffar To‘xtasinov. Uchrashuvdan so‘ng, partiya aralashuvi bilan  deputat Zoxidjon Nuriddinov nazorati ostida Al-Farg‘oniy ko‘chasida 24 ta, Oltin Diyor ko‘chasida esa 48 ta xonadonlarga ichimlik suvi tarmog‘i tortilib, aholi   murojaatlari qanoatlantirildi. Shuningdek, Muruvat ko‘chasidagi 2,5 km. ichki yo‘llari shag‘allashtirildi.
Viloyat markazidan olis hududlarda aholi bilan sayyor uchrashuvlar o‘tkazish davom etyapti, aniqlangan muammolarning ba’zilari joyida hal etilib, o‘rganish vaqt talab etiladigan masalalar yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovi kiritilmoqda.

UzLiDeP on-site reception: a water pipe was laid in 72 houses of Sheroziy makhalla of Kasansay district
21.05.2019, 09:12
Namangan regional Kengash of UzLiDeP organized an on-site meeting with the population of CAM Sheroziy of Kasansay district.
At the meeting with participation of members of the party’s deputy group and leaders of appropriate organizations, appeals from the population on repairing internal roads, improving the supply of clean drinking water, providing housing, and establishing entrepreneurship were considered.
A resident of the makhalla S.Alimova asked to provide her with an empty building in the territory of CAM “Oltin Kul” to create a sewing workshop in it.
The appeal was considered on the spot and with the consent of the district khokimiyat an empty building was transferred to S.Alimova to start a business. Her goal is to provide employment for 8 people living in the makhalla.
Citizen Mukhtorjon Nazarov asked for practical assistance in the overhaul of the sewer system and to fill the internal roads of the makhalla with rubble.
Ikromjon Khasanov, a resident of the makhalla, said that work on laying the water pipeline was incomplete in the makhalla.
- Thanks to the participation in the on-site reception of the heads of relevant organizations, the main part of the appeals was resolved on the spot, - said Muzaffar Tukhtasinov, head of the department for working with citizens of Namangan regional Kengash of UzLiDeP. At the end of the reception, with the assistance of the party, under control of deputy Zokhidjon Nuriddinov, a water pipe was laid in 24 houses on Al-Fergani Street, 48 houses on Oltin Diyor Street. They covered up 2.5 kilometers of the road along Muruvat street.
The on-site meetings with the population continue, especially in regions separated from the regional center, some problems are solved on the spot, but on other issues that require time to solve them, deputy inquiries are sent to the relevant organizations.