Mening oilam – mening baxtim
O‘zLiDeP Nurobod tuman Kengashi “Navro‘z” MFYda joylashgan 18-sonli musiqa va san’at maktabida shu mavzuda davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda keyingi yillarda mamlakatimizda yoshlarni mustaqil hayotga tayyorlash, yosh oilalarni qo‘llab-quvvatlash, ularning Vatan, jamiyat, oila oldidagi mas’uliyatini tobora kuchaytirish, yoshlarni vatanparvarlik, milliy an’ana va qadriyatlarimizga hurmat ruhida tarbiyalashga katta e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi.
–Oila qurganimizga qirq yil bo‘ldi. Hozirga qadar turmush o‘rtog‘im bilan birga 5 nafar farzandni tarbiyalab, oliy ma’lumotli qilib o‘qitdik, – deydi “Sharq Yulduzi” mahallasida yashovchi Muhiddin Suyunov. –O‘tgan yillar davomida turmush o‘rtog‘im bilan turmushning yaxshi-yomon, unqur-chunqur yo‘llarini birgalikda bosib o‘tdik. Bugun esa ko‘rgan qiyinchiliklarimizning rohatini ko‘ryapmiz.
Tadbir davomida tumandagi namunali oila vakillari bo‘lgan M.Suyunov, N.Qo‘yliyev va O‘.Pardayevlarning hayot tarzi yig‘ilganlarga namuna sifatida ko‘rsatildi.
Tadbir so‘ngida namunali oila vakillariga partiya tuman Kengashining  esdalik sovg‘alari topshirildi.

Моя семья – мое счастье
“Круглый стол”, организованный Нурабадским районным кенгашем УзЛиДеП, состоялся  в 18-школе музыки и искусства, расположенной в СГМ “Навруз”.
На мероприятии отмечалось, что в последние годы в стране уделяется большое внимание подготовке молодежи к большой жизни, усилению ответственности  за судьбу Родины, общества, семьи, ее воспитанию в духе патриотизма, национальных ценностей и традиций.
–Сорок лет назад мы создали семью.  С женой воспитали 5 детей, у них у всех высшее образование, - сказал житель махалли  “Шарк Юлдузи” Мухиддин Суюнов. – С женой всегда делили невзгоды и радости жизни. А сегодня мы радуемся своим успехам.
Участникам мероприятия в качестве образца представили образ жизни семей М.Суюновых, Н.Куйлиевых и У.Пардаевых.