Oilaga e’tibor – elga e’tibor
O‘zLiDeP Boyovut tuman Kengashi Oila ilmiy-amaliy tadqiqot markazi bilan hamkorlikda “Oilaga e’tibor – elga e’tibor” mavzusida davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda joriy yilning o‘tgan 4 oyi mobaynida tumanda ajralish yoqasida turgan 37 oila yarashtirilgani, 4 oila FXDYo bo‘limlari va suddan ajralish haqidagi arizasini qaytarib olgani ta’kidlandi.
–Ajralish arafasida turgan oilalardagi muammolar, holat va vaziyatlar o‘rganilmoqda, – deydi O‘zLiDeP Boyovut tuman Kengashi raisi Saodat Qoraboyeva. –Ajralishga sabab bo‘layotgan holatlar chuqur tahlil qilinyapti. Ayrim o‘rinlarda ichkilikbozlik, befarzandlik va boshqa zararli holatlar ajralish uchun sabab qilib ko‘rsatilmoqda.
Tadbirda uzoq yillar davomida ahil-inoq yashagan Farida va Abduraim Yusupovlar hamda Suqsuroy va Rabbimqul Ibragimovlarning hayotiy voqealarga boy suhbatlari ko‘pchilikning e’tiborini tortdi.

Attention to a family – attention to people
Bayaut district Kengash of UzLiDeP together with the district branch of the Scientific Practical Research Center “Oila” organized a roundtable discussion on “Attention to a family – attention to people”.
At the event, it was noted that during the 4 months of this year, reconciliation was reached in 37 families on the verge of divorce, 4 families took divorce applications from the registry offices and the courts.
– Problems and situation in families on the verge of divorce are being studied, – said Saodat Koraboyeva, Chairman of Bayaut district Kengash of UzLiDeP. – The reasons leading to their divorce are analyzed. It is established that the main causes are alcoholism, childlessness.
Representatives of exemplary families – Farida and Abduraim Yusupovs', Suksuroy and Rabbimkul Ibragimovs' delivered speeches at the event.