Oilaga e’tibor – elga e’tibor
O‘zLiDeP Boyovut tuman Kengashi Oila ilmiy-amaliy tadqiqot markazi bilan hamkorlikda “Oilaga e’tibor – elga e’tibor” mavzusida davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda joriy yilning o‘tgan 4 oyi mobaynida tumanda ajralish yoqasida turgan 37 oila yarashtirilgani, 4 oila FXDYo bo‘limlari va suddan ajralish haqidagi arizasini qaytarib olgani ta’kidlandi.
–Ajralish arafasida turgan oilalardagi muammolar, holat va vaziyatlar o‘rganilmoqda, – deydi O‘zLiDeP Boyovut tuman Kengashi raisi Saodat Qoraboyeva. –Ajralishga sabab bo‘layotgan holatlar chuqur tahlil qilinyapti. Ayrim o‘rinlarda ichkilikbozlik, befarzandlik va boshqa zararli holatlar ajralish uchun sabab qilib ko‘rsatilmoqda.
Tadbirda uzoq yillar davomida ahil-inoq yashagan Farida va Abduraim Yusupovlar hamda Suqsuroy va Rabbimqul Ibragimovlarning hayotiy voqealarga boy suhbatlari ko‘pchilikning e’tiborini tortdi.

Внимание семье – внимание народу
Баяутским районным кенгашем УзЛиДеП совместно  с районным отделением  Научно-практического исследовательского центра “Оила”  организован “круглый стол” на тему:  “Внимание семье – внимание народу”.
На мероприятии отмечалось, что в течение 4 месяцев этого года  в районе  достигнуто примирение в 37 семьях, находившихся на грани развода, 4 семьи забрали  из отделов ЗАГС и судов  заявления о разводе.
- Изучаются проблемы и обстановка в семьях, находящихся на грани развода, - говорит  председатель Баяутского районного кенгаша  УзЛиДеП Саодат Корабоева. – Анализируются причины, приводящие их к разводу. Установлено, что основными причинами являются  алкоголизм, бездетность.
На мероприятии выступили представители образцовых семей - Фарида и Абдураим Юсуповы, Суксурой и Раббимкул Ибрагимовы.