O‘zLiDePga kelib tushgan murojaat deputat hamkorligida hal bo‘ldi
O‘zLiDeP Farg‘ona shahar Kengashiga “Bahor” mahalla fuqarolar yig‘ini “Nodirabegim” ko‘chasida yashovchi bir guruh fuqarolardan murojaat kelib tushdi.
Unda aytilishicha, Farg‘ona shahri “Bahor” MFY “Nodirabegim” ko‘chasi 2018 yilgi Davlat dasturiga kiritilib, ushbu ko‘chani ta’mirlash uchun 50 mln. so‘m miqdorida mablag‘ ajratilgan. Lekin oradan bir yil vaqt o‘tsada ta’mirlash ishlari haligacha yakuniga yetkazilmagan.
“Assalomu alaykum! Bizni ko‘p yillardan buyon qiynab kelayotgan, muammo bor. Bizni ko‘chamizni ta’mirlash ishlari o‘tgan yilgi Davlat dasturiga kiritilgan. Ammo hozirga qadar ko‘chani asfaltlash ishlari qilinmagan. Yog‘ingarchilik bo‘lganda, bu ko‘chada yayov yurib bo‘lmaydi, odam loyga botib qoladi. Yozda quruq kunlarda ko‘chani tuproq changiga chidab bo‘lmaydi. Arz qilmagan joyimiz qolmadi. Tegishli mutasaddilarga  uchrashsak, “sabr qilib turinglar, qilib beramiz” deyishdan nariga o‘tmaydi. Bir yildan beri aldab kelishadi. Sizlardan iltimosimiz shu muammoni hal etishda yordam bersangiz”
Mazkur murojaatni O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi T.Ismailov joyiga borib, o‘rgandi va bu masala yuzasidan Farg‘ona shahar Obodonlashtirish bo‘limiga so‘rov yubordi. Oradan hech qancha vaqt o‘tmay mutasaddilar harakatga tushdi. Masala halmi? Hal. Fuqarolarda e’tiroz bormi? Yo‘q.
“To‘g‘risi, bu muammo yuzasidan shahar hokimligiga va boshqa mutasaddi tashkilotlarga bir necha marotaba chiqdik. Ammo oradan bir yil o‘tgan bo‘lsa-da, bu murojaat atroflicha o‘rganilmadi. Barcha ishlar quruq va’dalar bilan “yopdi-yopdi” qilindi. Mana, hal etsa bo‘larkanku! Partiya ko‘magi bilan ko‘chamizga asfalt yotqizildi, obodonlashtirish ishlari olib borildi. Buning uchun partiyaga vakillari, deputatimizga barcha mahalladoshlarimiz nomidan minnatdorchilik bildiraman”, – deydi “Bahor” mahallasida yashovchi Xojarxon Qurbonova.

Deputy solved the appeals received by UzLiDeP
Fergana city Kengash of UzLiDeP received an appeal from a group of citizens living on “Nodirabegim” street of citizens' assembly of “Bahor” makhalla.
The appeal says that Nodirabegim street of the citizens' assembly of “Bahor” makhalla of the city of Fergana was included in the State Program of 2018 and 50 million sums were allocated for the repair of the street. A year has passed, and repair work is not completed.
“Assalamu alaikum! We have a perennial problem. The state program of the last year provides for the repair of our street. However, until now the road is not asphalted. In rainy weather, people are literally buried in mud. Summer is dust everywhere. We complained to various authorities. Officials only promise: «Wait, we will repair». And so already throughout the year. Please help to solve this problem».
On this appeal, a member of UzLiDeP deputy group studied the problem on the spot and sent a request to the Department of Improvement of the city of Fergana. Soon the repair began. Is the issue resolved? Resolved. Do citizens have discontent? Not.
“True, with this issue, we many times appealed to the city administration and other organizations. A year has passed, but our appeal was not even considered. Everything was limited by empty promises. Meanwhile, the problem could be solved. With the assistance of the party, asphalt was laid on the street, improvement work was carried out. On behalf of all residents, I express my gratitude to the representatives of the party, our deputy», – said Khojarkhon Kurbonova, a resident of “Bahor” makhalla.
Yes, the caring representative of the people T.Ismoilov fully justifies the trust of voters. A deputy solves the problems of the population on the spot, this contributes to increasing the confidence of the population in the party.