O‘zLiDePga kelib tushgan murojaat deputat hamkorligida hal bo‘ldi
O‘zLiDeP Farg‘ona shahar Kengashiga “Bahor” mahalla fuqarolar yig‘ini “Nodirabegim” ko‘chasida yashovchi bir guruh fuqarolardan murojaat kelib tushdi.
Unda aytilishicha, Farg‘ona shahri “Bahor” MFY “Nodirabegim” ko‘chasi 2018 yilgi Davlat dasturiga kiritilib, ushbu ko‘chani ta’mirlash uchun 50 mln. so‘m miqdorida mablag‘ ajratilgan. Lekin oradan bir yil vaqt o‘tsada ta’mirlash ishlari haligacha yakuniga yetkazilmagan.
“Assalomu alaykum! Bizni ko‘p yillardan buyon qiynab kelayotgan, muammo bor. Bizni ko‘chamizni ta’mirlash ishlari o‘tgan yilgi Davlat dasturiga kiritilgan. Ammo hozirga qadar ko‘chani asfaltlash ishlari qilinmagan. Yog‘ingarchilik bo‘lganda, bu ko‘chada yayov yurib bo‘lmaydi, odam loyga botib qoladi. Yozda quruq kunlarda ko‘chani tuproq changiga chidab bo‘lmaydi. Arz qilmagan joyimiz qolmadi. Tegishli mutasaddilarga  uchrashsak, “sabr qilib turinglar, qilib beramiz” deyishdan nariga o‘tmaydi. Bir yildan beri aldab kelishadi. Sizlardan iltimosimiz shu muammoni hal etishda yordam bersangiz”
Mazkur murojaatni O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi T.Ismailov joyiga borib, o‘rgandi va bu masala yuzasidan Farg‘ona shahar Obodonlashtirish bo‘limiga so‘rov yubordi. Oradan hech qancha vaqt o‘tmay mutasaddilar harakatga tushdi. Masala halmi? Hal. Fuqarolarda e’tiroz bormi? Yo‘q.
“To‘g‘risi, bu muammo yuzasidan shahar hokimligiga va boshqa mutasaddi tashkilotlarga bir necha marotaba chiqdik. Ammo oradan bir yil o‘tgan bo‘lsa-da, bu murojaat atroflicha o‘rganilmadi. Barcha ishlar quruq va’dalar bilan “yopdi-yopdi” qilindi. Mana, hal etsa bo‘larkanku! Partiya ko‘magi bilan ko‘chamizga asfalt yotqizildi, obodonlashtirish ishlari olib borildi. Buning uchun partiyaga vakillari, deputatimizga barcha mahalladoshlarimiz nomidan minnatdorchilik bildiraman”, – deydi “Bahor” mahallasida yashovchi Xojarxon Qurbonova.

Депутат решил обращения, поступившие в УзЛиДеП
В Ферганский городской Кенгаш УзЛиДеП  поступило обращение  от группы граждан, проживающих на улице “Нодирабегим”  схода граждан махалли “Бахор”.
В обращении сказано, улица “Нодирабегим”  схода граждан махалли “Бахор” города Ферганы внесена в Государственную программу   2018 года  и на ремонт улицы выделено  50 млн. сум.  Прошел год, а ремонтные работы не завершены.
“Ассалому алайкум! У нас есть многолетняя проблема.  Государственной программой прошлого года предусмотрен ремонт нашей улицы. Однако до нынешнего времени дорога не асфальтирована.  В дождливую погоду люди буквально утопают в грязи. Лето  всюду пыль.  Мы жаловались в различные инстанции. Должностные лица только обещают: «Подождите, отремонтируем».  И так уже на протяжении года. Пожалуйста, помогите решить эту проблему”.
По данному обращению  член депутатской группы  УзЛиДеП  на месте изучил проблему и направил запрос в отдел по благоустройству города Ферганы.  Вскоре  начался ремонт.  Вопрос решен? Решен. У граждан нет недовольства? Нет.
“Верно, с этим вопрсом много раз обращалиь в хокимият города, другие организации.  Прошел год, но наше обращение даже не рассматривалось.  Все огрничивалось пустыми обещаниями.  Между тем, проблему можно было решить.  При содействии партии на улице уложили асфальт, проведена работа по благоустройству.  От имени всех жителей выражаю  благодарность представителям партии, нашему депутату”, – сказала жительница махалли «Бахор»  Хожархон Курбонова.
Да, заботливый представитель народа Т.Исмоилов полностью оправдывает доверие избирателей. Депутат на месте решает проблемы населения, это способствует  возрастанию доверия населения партии.