O‘zLiDeP quyi bo‘g‘in yetakchilari uchun bir kunlik seminar tashkil etdi
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi Shovot tumanida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotlari yetakchilari uchun bir kunlik o‘quv seminar tashkil etdi.
Unda partiya viloyat Kengashi mas’ul xodimlari, Gurlan, Qo‘shko‘pir, Xiva va Shovot tuman Kengashlari vakillari, mahalliy kengash deputatlari hamda  boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari qatnashdi.
Seminar avvalida ishtirokchilar Shovot tumanida joylashgan “Uztex Shovot” MChJ qoshida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyati bilan tanishib, maslakdoshlarimiz bilan samimiy muloqot qildi.
Partiya viloyat Kengashi BPTlar bilan ishlash guruh rahbari Dilshod Gafurovning ma’lum qilishicha, mazkur boshlang‘ich partiya tashkiloti 2014  yilda tashkil etilgan bo‘lib, hozirgi kunda 400 nafar a’zoni o‘z safiga birlashtirgan.
“Siyosiy partiya faoliyatida, ayniqsa, targ‘ibot-tashviqot ishlarini olib borishda boshlang‘ich tashkilotlar muhim o‘rin tutadi. Shu bois, bugun BPT faoliyatini kuchaytirishga alohida e’tibor qaratyapmiz. Bu esa joylarda xalq bilan muloqot ko‘lamini kengaytirish, targ‘ibot ishlarini yanada kuchaytirishga imkon yaratmoqda”, – deydi  D.Gafurov.
Shu kuni ishtirokchilar tumandagi “Turkiston” MFY qoshida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotida ham bo‘lishdi.
Suhbat va muloqotlar davomida boshlang‘ich tashkilotlar faoliyatini yanada faollashtirish, ijtimoiy ahamiyatga molik muammo va masalalarni o‘rganish, vaziyatni oldindan prognozlash, samarali tahlil qilishda partiya faollari oldida turgan vazifalar yuzasidan fikr almashildi.
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi Shavkat Safarbayevning ta’kidlashicha, siyosiy partiyalar tizimida boshlang‘ich tashkilotlar faoliyati samaradorligini oshirish bugungi kunning muhim vazifasidir. Ularning samarali faoliyati, ayniqsa, partiya xayrixohlari sonining ortishida muhim o‘rin tutadi.
“Boshlang‘ich partiya tashkilotlari yetakchilari va faollarining bu boradagi bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan seminar davomida ular o‘zlari uchun kerakli ma’lumotlarga ega bo‘ldi. Chunki tashkil etiladigan quyi bo‘g‘in uchun tayyorlanadigan hujjatlarni hamma ham yaxshi bilmaydi. Shu bois, bu boradagi ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar har jihatdan foydali bo‘ldi”, – deydi Sh.Safarbayev.
Seminarda quyi bo‘g‘inlar faoliyatini jonlantirish bo‘yicha partiya tashkilotlari tomonidan amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan muhim vazifalar belgilab olindi.

One-day workshop for leaders of the lower links of UzLiDeP
Khorezm regional Kengash of UzLiDeP organized a one-day workshop for the leaders of primary party organizations of Shovot district.
The workshop was attended by senior officials of the regional Kengash of the party, representatives of Kengashes of Gurlan, Kushkupir, Khiva and Shovot districts, deputies of the local kengash, chairmen of primary party organizations.
At first, the participants became familiar with activities of the PPO under the LLC “Uztex Shovot” of Shovot district, conducted an open dialogue with like-minded people.
According to the head of the group for working with the PPO of the regional kengash of the party Dilshod Gafurov, this primary party organization was formed in 2014 and unites 400 people in its ranks.
“PPO play an important role in activities of a political party, especially in carrying out promotion activities. In this regard, we pay special attention to strengthening the activity of the PPO. This creates an opportunity for expanding the dialogue with people at places, enhancing outreach activities,” said D. Gafurov.
On this day, the participants also visited the primary party organization operating under the district CAM “Turkiston”.
During the conversation, views were exchanged on further intensification of the activity of the PPO, the study of socially significant issues and problems, the tasks of the party activists in forecasting and effective analysis of the situation.
According to the Chairman of Khorezm regional Kengash of UzLiDeP Shavkat Safarbayev, increasing the effectiveness of activities of primary party organizations is one of the main tasks today. Their effective activity plays an important role in increasing the number of party supporters.
“At the workshop aimed at improving the knowledge and skills of leaders and activists of PPO, participants received the necessary information. Because not everyone knows well what documents should be prepared for the lower link of the party being created. The reports and practical exercises presented at the workshop were very useful in this direction,” said Sh.Safarbayev.