O‘zLiDeP quyi bo‘g‘in yetakchilari uchun bir kunlik seminar tashkil etdi
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi Shovot tumanida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotlari yetakchilari uchun bir kunlik o‘quv seminar tashkil etdi.
Unda partiya viloyat Kengashi mas’ul xodimlari, Gurlan, Qo‘shko‘pir, Xiva va Shovot tuman Kengashlari vakillari, mahalliy kengash deputatlari hamda  boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari qatnashdi.
Seminar avvalida ishtirokchilar Shovot tumanida joylashgan “Uztex Shovot” MChJ qoshida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkiloti faoliyati bilan tanishib, maslakdoshlarimiz bilan samimiy muloqot qildi.
Partiya viloyat Kengashi BPTlar bilan ishlash guruh rahbari Dilshod Gafurovning ma’lum qilishicha, mazkur boshlang‘ich partiya tashkiloti 2014  yilda tashkil etilgan bo‘lib, hozirgi kunda 400 nafar a’zoni o‘z safiga birlashtirgan.
“Siyosiy partiya faoliyatida, ayniqsa, targ‘ibot-tashviqot ishlarini olib borishda boshlang‘ich tashkilotlar muhim o‘rin tutadi. Shu bois, bugun BPT faoliyatini kuchaytirishga alohida e’tibor qaratyapmiz. Bu esa joylarda xalq bilan muloqot ko‘lamini kengaytirish, targ‘ibot ishlarini yanada kuchaytirishga imkon yaratmoqda”, – deydi  D.Gafurov.
Shu kuni ishtirokchilar tumandagi “Turkiston” MFY qoshida faoliyat yuritayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotida ham bo‘lishdi.
Suhbat va muloqotlar davomida boshlang‘ich tashkilotlar faoliyatini yanada faollashtirish, ijtimoiy ahamiyatga molik muammo va masalalarni o‘rganish, vaziyatni oldindan prognozlash, samarali tahlil qilishda partiya faollari oldida turgan vazifalar yuzasidan fikr almashildi.
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi Shavkat Safarbayevning ta’kidlashicha, siyosiy partiyalar tizimida boshlang‘ich tashkilotlar faoliyati samaradorligini oshirish bugungi kunning muhim vazifasidir. Ularning samarali faoliyati, ayniqsa, partiya xayrixohlari sonining ortishida muhim o‘rin tutadi.
“Boshlang‘ich partiya tashkilotlari yetakchilari va faollarining bu boradagi bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan seminar davomida ular o‘zlari uchun kerakli ma’lumotlarga ega bo‘ldi. Chunki tashkil etiladigan quyi bo‘g‘in uchun tayyorlanadigan hujjatlarni hamma ham yaxshi bilmaydi. Shu bois, bu boradagi ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlar har jihatdan foydali bo‘ldi”, – deydi Sh.Safarbayev.
Seminarda quyi bo‘g‘inlar faoliyatini jonlantirish bo‘yicha partiya tashkilotlari tomonidan amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan muhim vazifalar belgilab olindi.

Однодневный семинар для лидеров нижних звеньев УзЛиДеП
Хорезмским областным Кенгашем УзЛиДеП  организован однодневный семинар для лидеров первичных партийных организаций Шовотского района.
В семинаре приняли участие ответственные работники областного Кенгаша партии, представители  кеншаей Гурланского, Кушкупирского, Хивинского и Шовотского районов, депутаты местного кенгаша, председатели  первичных партийных организаций.
Сначала участники ознакомились с деятельностью ППО при ООО “Uztex Shovot” Шовотского района, провели открытый диалог с единомышленниками.
Как сообщил руководитель группы  по работе с ППО областного Кенгаша партии Дилшод Гафуров, эта первичная партийная организация образована в 2014 году и объединяет в своих рядах 400 человек.
“ППо играют важную роль в деятельности политической партии, особенно в проведении агитационно-пропагандистской работы. В этой связи мы уделяем особое внимание  усилению работы ППО. Это создает возможность  для расширения диалога с народом на местах, усиления пропагандистской работы”, – сказал  Д.Гафуров.
В этот день участники также посетили первичную партийную организацию, действующую при районном СГМ  “Туркистон”.
В ходе состоявшейся беседы состоялся обмен мнениями о дальнейшей активизации деятельности ППО, изучении социально значимых вопросов и проблем, задачах активистов партии в прогнозировании и эффективном анализе ситуаций.
Как отметил председатель Хорезмского областного Кенгаша УзЛиДеП Шавкат Сафарбаев, повышение эффективности деятельности первичных организаций партии сегодня является одной из главных задач. Их эффективная деятельность играет важную роль в увеличении числа сторонников парти.
“На семинаре, направленном на повышение знаний и навыков лидеров и активистов ППО  участники получили необходимую для себя информацию.  Потому что не все хорошо знают, какие документы следует готовить для создаваемого нижнего звена партии.  В этом направлении очень полезными были представленные на семинаре доклады и практические занятия”, – сказал Ш.Сафарбаев.