Video: O‘zLiDeP rahbari Aktam Xaitov Miroqi qishlog‘i aholisi muammolarini o‘rgandi
Avval xabar berganimizdek, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi, Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi partiya fraksiyasi rahbari A.Xaitov xalq bilan muloqot qilish, ularning dardu tashvishlarini o‘rganish maqsadida Qashqadaryo viloyatiga bordi.
Shahrisabz tumanidagi Miroqi qishlog‘i aholisi bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda saylovchilar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar, zudlik bilan hal etilishi lozim bo‘lgan muammolar yuzasidan murojaat qilishdi.
Uchrashuvda qishloq infratuzilmasini yaxshilash, yo‘llar holati, aholini tadbirkorlikka jalb qilish orqali ularning bandligini ta’minlash, kredit olish kabi masalalar obdon muhokama qilinib, ushbu murojaatlarni o‘z vaqtida hal etish maqsadida tegishli tashkilotlar vakillariga vazifalar yuklandi va bu bo‘yicha deputatlik nazorati o‘rnatildi.
Uchrashuvdan so‘ng partiya rahbari Miroqi qishlog‘idagi Shahrisabz Muruvvat nogiron ayollar uchun internat uyidagi bemorlar holidan ham xabar olib, ularga yaratilgan sharoitlarni ko‘zdan kechirdi. Tashrif chog‘ida ushbu muruvvat uyiga partiyaning sovg‘alarini taqdim qildi.
Shuningdek, partiya yetakchisi Shahrisabzdagi Agroiqtisodiyot kollejida tahsil olayotgan o‘quvchi yoshlar bilan ham muloqot qildi.
Muloqot davomida agrar sohada erishilayotgan yutuqlar, shu bilan birga sohadagi mavjud muammolar ham atroflicha muhokama etilib, kollejga qarashli bo‘lgan bo‘sh yerlardan unumli foydalanish, bunga o‘quvchilarni jalb qilish, yiliga 2-3 marta hosil olsa bo‘ladigan zamonaviy issiqxonalarni qurish bo‘yicha taklif va tavsiyalar berildi.

Руководитель УзЛиДеП Актам Хаитов изучил проблемы населения кишлака Мироки
Как сообщалось ранее, председатель Исполнительного комитета  Политического совета  УзЛиДеП, руководитель фракции партии в Законодательной палате  Олий Мажлиса А.Хаитов  прибыл в Кашкадарьинскую область для проведения диалога с народом и изучения проблем населения.
На встрече с населением кишлака Мироки Шахрисабзского района  избиратели обратились с интересующими их вопросами и обращениями по проблемам, требующим  ускоренного решения.
На встрече обсуждались  вопросы улучшения инфраструктуры кишлака, состояния дорог, обеспечения занятости населения путем привлечения населения в предпринимательство, получения кредитов. Для своевременного решения этих проблем на представителей соответствующих организаций были возложены конкретные задачи и установлен депутатский контроль их выполнения.
После встречи руководитель партии посетил расположенный в кишлаке Мироки  Шахрисабзский дом-интернат для женщин-инвалидов, ознакомился с созданным  в доме-интернате условиями. В ходе визита  дому-интернату преподнесли подарки партии.
Также лидер партии посетил  Шахрисабзский  агроэкономический колледж и провел беседу с учащимися колледжа.
В ходе беседы обсуждались достижения и проблемы в аграрной сфере,  лидер партии дал рекомендации по оптимальному использованию свободных земель колледжа, призвал к этой работе учащихся, также дал советы по строительству современных теплиц, в которых  в год можно выращивать по 2-3 урожая.