Qo‘rg‘ontepada tadbirkor ayollarning muammolari o‘rganildi
O‘zLiDeP  Qo‘rg‘ontepa tuman Kengashidagi “Tadbirkor ayollar muammolarini o‘rganish guruhi” a’zolari ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.  “Tadbirkor ayol-oila suyanchi” mavzusida tashkil etilgan mazkur tadbirda tumandagi ishbilarmon, fermer ayollar, “Tadbirkor ayol” uyushmasi tuman bo‘limi hamda qator BPT raislari ishtirok etdilar.
- “Ayollar qanoti”ning faoliyatini ommalashtirish, partiya safiga faol tadbirkor va fermer ayollarni keng jalb qilish, ularning faoliyatida uchraydigan muammo va kamchiliklarni partiyaviy vositalar orqali hamda keng jamoatchilik e’tiboriga havola etgan holda hal etish maqsadida tuzilgan ushbu guruhda endilikda o‘z muammolarimizga oson yechim topishga ishonamiz, - deydi “Chimyon kumush tolasi” MChJ rahbari Ravshanoy Oboxunova. –Bugungi davra suhbatida men ham faoliyatimni kengaytirish maqsadida bo‘sh turgan bino ajratilishi masalasida murojaat qildim. Agar tez kunda muammoim hal bo‘lsa, pilla xom ashyosini kayta ishlash orkali  adras-atlas matolari ishlab chikarishni yo‘lga ko‘yaman. Bu borada guruh mutasaddilari amaliy ko‘mak berishlarini aytdilar.
Shuningdek, tadbir davomida tadbirkor Sayyora Xayitovaga metall buyumlar ishlab chiqarishni rivojlantirishi uchun, hunarmand Muborakxon Darvishevaga “Milliy liboslar” MChJ faoliyatini kengaytirishi uchun kredit olishlariga ko‘maklashish yuzasidan vazifalar belgilandi.

В Кургантепинском районе изучены проблемы женщин-предпринимателей
С участием членов “Группы по изучению проблем женщин-предпринимателей” в Кургантепинском районном Совете УзЛиДеП состоялась беседа за “круглым столом”. В мероприятии, организованном на тему “Предприимчивая женщина – опора семьи”, приняли участие женщины-предприниматели и фермеры района, председатели районного отделения АДЖ “Тадбиркор аёл” и ППО.
- В данной группе, созданной в целях популяризации деятельности “Женского крыла”, широкого привлечения в ряды партии активных женщин-предпринимателей и фермеров, решения встречающихся в их деятельности проблем и недостатков путем партийных средств и с участием широкой общественности, теперь, надеюсь, мы будем находить решение всех наших проблем, - говорит руководитель ООО “Чимён кумуш толаси” Равшаной Обохунова. – В сегодняшней беседе за “круглым столом” я также в целях расширения своей деятельности обратилась с вопросом о выделении пустующего здания. Если в ближайшие дни проблема будет решена, то я налажу выпуск адраса и атласа путем переработки коконов. В этой связи ответственные лица группы заверили, что окажут содействие и поддержку.
Также в ходе мероприятия были намечены задачи по содействию в выделении кредита предпринимательнице Сайёре Хайитовой для развития производства металлических изделий, ремесленнице Муборакхон Дарвишевой – для расширения деятельности ООО “Миллий либослар”.