O‘zLiDePning Yangiobodda o‘tkazgan sayyor qabulida Mashhurbek Kulbekov ishli bo‘ldi
O‘zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi tomonidan viloyatning olis Yangiobod tumanidagi Sarmich MFY, Xavotog‘ QFY hamda Yangiobod ShFY fuqarolari ishtirokida navbatdagi sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda O‘zLiDeP viloyat Kengashi xodimlari, Xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari, mahalla raislari va faollari ishtirok etdi.
Qabul davomida ijtimoiy muhofaza sohasiga oid masalalar hamda sog‘liqni saqlash tizimini rivojlantirishda yuzaga kelayotgan muammolar bo‘yicha murojaat va takliflar bildirildi.
Sayyor qabul davomida Yangiobod tumani Sarmich MFYda yashovchi kollej bitiruvchisi Mashhurbek Kulbekov ishga joylashdi. U ancha vaqtdan beri o‘z mutaxassisligi bo‘yicha ish topolmay yurgan edi. Ushbu masala yuzasidan M.Kulbekovning arzini eshitgan Xalq deputatlari tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi G‘.Xojiyev o‘zi rahbarlik qilayotgan “Sarmich bahori” fermer xo‘jaligiga ishga oldi.
Qabul davomida Ziyokor ko‘chasida istiqomat qiluvchi fuqarolar maxallada mavjud chiqindixona sanitariya talablariga javob bermasligi yuzasidan murojaat qilishdi. Ushbu masala Xalq deputatlari tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi X.Nazarqulov tomonidan o‘rganilib, ma’sul idora rahbarlariga deputatlik so‘rovlari yuboriladigan bo‘ldi. Yaqin kunlarda mahalla aholisini qiynab kelayotgan yana bir muammo o‘z yechimini topishiga aminmiz.

На проведенном со стороны УзЛиДеП в Янгиабаде выездном приеме Машхурбек Кулбеков получил работу
Джизакским областным Советом УзЛиДеП с участием жителей МСГ «Сармич», ССГ «Хавотог» Янгиабадского района области и городка Янгиобод проведен очередной выездной прием.
В выездном приеме приняли участие работники областного Совета УзЛиДеП, члены депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов, председатели и активисты махаллей.
В ходе выездного приема выпускник из МСГ «Сармич» Янгиабадского района Машхурбек Кулбеков трудоустроился на работу. Он долгое время не мог найти работу по специальности. Член депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов Г.Хожиев, выслушав обращение М.Кулбекова, принял его на работу в возглавляемое им фермерское хозяйство “Сармич бахори”.
В ходе приема граждане, проживающие по улице Зиёкор, обратились с жалобой на не соответствие имеющегося в махалле мусоросборника санитарным требованиям. Данный вопрос был изучен членом депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов Х.Назаркуловым, руководителям данного ведомства будет направлен депутатской запрос. Убеждены, что в ближайшие дни будет решена еще одна волнующая махаллинцев проблема.