O‘zLiDeP sayyor qabulida 10 muammo hal etildi
O‘zLiDeP Farg‘ona shahar Kengashi tomonidan shaharning Farg‘ona, Oqariq, Nafosat va Sohibkor mahalla fuqarolar yig‘ini hududida istiqomat qilayotgan aholini qiynab kelayotgan ijtimoiy, kommunal muammolar yuzasidan o‘rganishlar olib borildi. O‘rganish natijasida mazkur hududlarda toza ichimlik suvi taqchilligi, tabiiy gaz va elektr energiyasini yetkazib berishda uzilishlar hamda yo‘l belgilarini o‘rnatish va ko‘chalarni asfaltlashga oid muammolar borligi aniqlandi.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat va shahar Kengashi hamkorlikda xalq bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot o‘tkazish, aniqlangan muammolar va boshqa masalalarni hal etishda amaliy yordam ko‘rsatish maqsadida sayyor qabul tashkil etildi.
Sayyor qabulda xalq deputatlari Farg‘ona shahar Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari, Farg‘ona shahar hokimining o‘rinbosari, shahardagi ijro hokimiyatining mas’ul rahbarlari ishtirok etdi.
Sayyor qabulda hudud aholisi tomonidan o‘rganish davomida aniqlangan muammolar – aholini toza ichimlik suvi bilan ta’minlash, ko‘chalarni yoritish bilan bog‘liq muammolar, oqava gaz yetkazib berishdagi mavjud kamchiliklar haqida so‘z bordi.
Sayyor qabulda barcha murojaatlar ko‘rib chiqildi. 10 muammo sayyor qabul davomida hal etilgan bo‘lsa, qolgan murojaatlar yuzasidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari chiqarilib, ijrosi nazoratga olindi.

На выездном приеме УзЛиДеП решены 10 проблем
Ферганским городским Советом УзЛиДеП на территориях сходов граждан махаллей «Фаргона», «Окарик», «Нафосат» и «Сохибкор» проведены мероприятия по изучению волнующих жителей вопросов социального характера, коммунальных услуг. В результате изучения выявлено наличие в данных территориях проблем с нехваткой питьевой воды, перебоями в электро- и газоснабжении, установке дорожных знаков и асфальтировании улиц.
Исходя из вышесказанного, Ферганским областным и городским Советами УзЛиДеП в целях проведения прямого диалога с народом, решения выявленных проблем и других вопросов организован выездной прием.
В выездном приеме приняли участие члены депутатской группы УзЛиДеП в Ферганском городском Кенгаше народных депутатов, заместитель хокима города Ферганы, ответственные руководители исполнительной власти города.
На выездном приеме говорилось о выявленных в ходе изучения проблемах – обеспечении населения чистой питьевой водой, освещении улиц, решении проблем сточных вод.
На выездном приеме были рассмотрены все обращения. Если в ходе приема были решены 10 проблем, по остальным обращениям в должностные организации направлены депутатские запросы, их исполнение взято под контроль.