O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi ustuvor vazifalarni belgilab oldi
O‘zLiDeP  Ustaviga ko‘ra bir yilda  ikki marta hududiy Kengash yig‘ilishini o‘tkazish belgilangan. Shunga muvofiq, O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashining VIII kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Halq deputatlari Farg‘ona viloyati  Kengashidagi viloyat va tuman O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari, O‘zLiDeP  Farg‘ona viloyati tumanlari Kengashi xodimlari, fermerlar, tadbirkorlar va ommaviy axborot vositalari ishtirok etdi.
Tadbirda Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasining mazmun-mohiyati va undan kelib chiquvchi viloyat partiya Kengashi oldida turgan dolzarb vazifalar, O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashining 2017 yildagi faoliyati yakunlari hamda 2018 yilga mo‘ljallangan amaliy harakatlar dasturi va undan kelib chiqadigan ustuvor vazifalar to‘g‘risidagi masalalar ko‘rib chiqildi.
Tadbir davomida Prezidentimizning Oliy Majlisga Murojaatnomasidan tegishli xulosa chiqarib, partiya faoliyatida ham quruq hisobot berishdan voz kechib amaliy ishlarga va natijalarga asosiy e’tibor qaratishi, olib borilayotgan ishlarni xolisona tanqidiy tahlil etib, zarur chora-tadbirlarni belgilab olish zarurligi ta’kidlandi.
Tadbir so‘ngida  O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning 2017-2021 yillarga mo‘ljallangan Harakatlar strategiyasida belgilab berilgan asosiy vazifalar, shuningdek, Prezidentimizning Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar hamda O‘zbekiston Ekologik harakati vakillari bilan joriy yil 12 iyuldagi videoselektor yig‘ilishidagi ma’ruzasi doirasida berilgan muhim topshiriqlardan kelib chiqib, 2018 yil “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirilishi belgilangan asosiy ustuvor yo‘nalishlar belgilab olindi.

Ферганским областным Советом УзЛиДеП намечены приоритетные задачи
Согласно Уставу УзЛиДеП, намечено проведение два раза в год заседания территориального Совета. В соответствии с этим, состоялось VIII расширенное заседание Ферганского областного Совета УзЛиДеП.
На собрании приняли участие члены депутатской группы УзЛиДеП в Ферганском областном и районном Кенгашах народных депутатов, работники районных Советов УзЛиДеП, фермеры, предприниматели и работники средств массовой информации.
В мероприятии говорилось об актуальных задачах, стоящих перед Советом партии, исходя из сути и значения Послания Президента Шавката Мирзиёева к Олий Мажлису, итогах деятельности Ферганского областного Совета УзЛиДеП в 2017 году, а также приоритетных задачах на 2018 год.
В ходе мероприятия речь шла о необходимости обращения особого внимания практической работе, исходя из Послания Президента страны к Олий Мажлису, отказа от «сухой» отчетности в деятельности партии, критического анализа проводимой работы, разработки необходимых мер.
В завершении мероприятия исходя из основных задач, намеченных в Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах, а также из важных поручений, обозначенных в докладе Президента страны на видеоселекторном совещании 12 июля с представителями палат Олий Мажлиса, политических партий и Экологического движения Узбекистана, были определены основные приоритетные направления на 2018 год - “Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий”.