O‘zLiDeP Qorao‘zak tuman Kengashi xotin-qizlarni ish bilan ta’minlash masalasini muhokama etdi
O‘zLiDeP Qorao‘zak tuman Kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan tumandagi “Shamshirgaron effekt” mas’uliyati cheklangan jamiyatida 2018 yilning Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili munosabati bilan “Xotin-qizlarni tadbirkorlikka kengroq jalb etishda – O‘zLiDePning roli” mavzusida tadbir tashkil etildi.
Unda partiyaning tuman Kengashi xodimlari, tuman xotin-qizlar qo‘mitasi, Xalq deputatlar tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari, korxonada faoliyat yuritayogan xotin-qizlar ishtirok etdi. Tadbir partiyaning g‘oyaviy maqsad va vazifalarini joylarda targ‘ib etish, elektoratimiz safini yanada kengaytirish, xotin-qizlarni tadbirkorlikka kengroq jalb qilish, qolaversa, korxona faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida tashkil etildi.
– Prezidentimiz Murojaatnomasi 2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasiga muvofiq ishlab chiqilgan uni yanada teranroq anglashimiz uchun zamin yaratadi, – deydi O‘zLiDeP Qorao‘zak tuman Kengashi apparat rahbari I.O‘mirbayev. – Murojaatnoma mazmun-mohiyatida, eng avvalo, xalq manfaati, inson manfaatlarining hamma narsadan ustun ekanligi qayd etilgan. Qolaversa, joriy yilga ana shunday nom berilishi bu partiya zimmasiga ham katta mas’uliyat yuklaydi.
Qayd etish kerak, Murojaatnomada tadbirkorlik sub’ekti vakillarini ikki yilgacha tekshirmaslik taklifi tadbirkorlar uchun faoliyatini yanada kengaytirishga, yangi innovatsiya va texnologiyalarni olib kelishga, qo‘shimcha ish o‘rinlarini tashkil etishga qulay sharoit va imkoniyat yaratadi.

Караузякский районный Совет УзЛиДеП обсудил вопрос обеспечения занятости женщин
«Женским крылом» Караузякского районного Совета УзЛиДеП в обществе с ограниченной ответственностью “Shamshirgaron effekt” данного района организовано мероприятие в связи с Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий на тему “Роль УзЛиДеП в широком привлечении женщин в предпринимательство”.
В нем приняли участие работники районного Совета партии, районного комитета женщин, члены депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов, женщины, осуществляющие деятельность на предприятии. Мероприятие организовано в целях пропаганды на местах идейных целей и задач партии, дальнейшего расширения рядов электората, широкого привлечения женщин к предпринимательству, наконец, непосредственного ознакомления с деятельностью предприятия.
– Послание Президента нашей страны создает основу для еще более глубокого осознания нами того, что оно разработано в соответствии со Стратегией действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах, – сказал руководитель аппарата Караузякского районного Совета УзЛиДеП И.Умирбаев. – В основе, сути и значении Послания, прежде всего, воплощены интересы народа, интересы человека. Наконец, объявление текущего года под таким названием возлагает большую ответственность на партию.
Следует отметить, что в Послании выдвинуто предложение о неосуществлении проверок до двух лет представителей субъектов предпринимательства, что послужит расширению их деятельности, внедрению ими новых инноваций и технологий, организации дополнительных рабочих мест.