Farg‘onalik deputatlar qonun loyihalariga 50 dan ortiq taklif berishdi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi O‘zLiDeP fraksiyasi hamda mahalliy davlat hokimiyatining vakillik organlaridagi guruhlari faoliyatini muvofiqlashtirish, ularda partiya Dasturini bajarish doirasida qonunchilik tashabbusini izchil va maqsadli amalga oshirish qobiliyatini shakllantirish maqsadida Farg‘ona viloyati axborot-kutubxona markazida amaliy muloqot tashkil etildi.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari, O‘zLiDePning Oliy Majlis fraksiyasi ijrochi kotibi, xalq deputatlari viloyat Kengashi deputatlari, partiyaning tuman va shahar Kengashi xodimlari, mutasaddi tashkilotlar va ommaviy axborot vositalari ishtirok etgan muloqotda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Yalpi majlisida birinchi o‘qishda konseptual jihatdan qabul qilingan Qonun loyihalari keng muhokama qilindi.
Ishtirokchilar tomonidan “O‘zbekiston Respublikasining “Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risida”gi Kodeksiga o‘zgartishlar va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi, “Davlat xaridlari to‘g‘risida”gi, “Qishloq xo‘jalik o‘simliklarini zararkunandalar, kasalliklar va begona o‘tlardan himoya qilish to‘g‘risida”gi, “Mediatsiya to‘g‘risida”gi Qonuni loyihalari yuzasidan 50 dan ortiq takliflar berildi.
– Bugungi tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Yalpi majlisida birinchi o‘qishda konseptual jihatdan qabul qilingan Qonun loyihalarini mutasaddi tashkilotlar, partiya elektorati, partiyaning tuman va shahar Kengashi xodimlari, sohaga aloqador mutaxassis ekspertlar bilan birgalikda keng muhokama qildik, – deydi O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashi raisi, Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati R.Kamolov. – Qonun loyihalariga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlardan kelib chiqqan holda, o‘z takliflarimizni berdik. O‘ylaymanki, bu tarzda tashkil etilayotgan muhokamalardan so‘ng qabul qilingan qonunlar xalqimizning manfaatiga xizmat qiladi.

Ферганские депутаты дали более 50 предложений к законопроектам
В целях координации деятельности фракции УзЛиДеП в Законодательной палате Олий Мажлиса и партийных групп в местных представительных органах государственной власти, последовательной и целевой реализации в них законодательной инициативы в Ферганском областном информационно-библиотечном центре организован практический диалог.
В мероприятии с участием депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса, исполнительного секретаря фракции УзЛиДеП, депутатов областного Кенгаша народных депутатов, сотрудников районного и городского Советов партии, ответственных организаций и средств массовой информации широко обсуждены проекты законов, концептуально принятые в первом чтении на пленарном заседании Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Участниками были высказаны более 50 предложений к проектам законов “О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Узбекистан об административной ответственности”, “О государственных закупках”, “О защите сельскохозяйственных угодий от вредителей, болезней и сорняков”, “О медиации”.
–На сегодняшнем мероприятии совместно с представителями соответствующих организаций, электоратом партии, специалистами и экспертами сферы мы широко обсудили законопроекты, принятые в первом чтении на пленарном заседании Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, – сказал председатель Ферганского областного Совета УзЛиДеП, депутат областного Кенгаша народных депутатов Р.Камолов. – В проекты законов, исходя из осуществляемых в стране реформ, мы внесли свои предложения. Думаю, что принятые после таких обсуждений законы послужат интересам нашего народа.