O‘zLiDeP deputati ko‘magida shumanaylik Malika Taubemuratova imtiyozli kredit oldi
Kuni kecha Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga Qoraqalpog‘iston Respublikasidan saylangan deputatlar Zafar Xaniyazov va Qutlimurod Babashev Shumanay tuman aholisi bilan uchrashdi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad – tadbirkorlar ish faoliyati bilan yaqindan tanishish, aholining taklif va muammolarini o‘rganish hamda uni bartaraf etishdan iborat edi.
Tashrif davomida deputatlar “Birleshik” ovul fuqarolar yig‘ini raisi va profilaktika  inspektori bilan ham uchrashib fuqarolar yig‘ini faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Aholi bilan uchrashuvlarda O‘zLiDeP fraksiyasi a’zosi Z.Xaniyazov ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaliklari sonini yanada ko‘paytirish,  tadbirkorlarga yordam ko‘rsatish, sartaroshxona va  mahalla guzarini tashkil etish kerakligini takidladi.
Uchrashuv so‘ngida “Monshaqli” mahallasida istiqomat qiluvchi yosh tadbirkor Malika Taubemuratova o‘zi boshqarayotgan  xususiy korxonasini kengaytirib, unga banner ishlab chiqaruvchi uskuna zarurligini aytdi. Deputatlar mazkur murojaat asosida tuman Xalq banki, hamda Yoshlar ittifoqining tuman Kengashi bilan hamkorlikda M.Taubemuratovaga imtiyozli kredit olish uchun amaliy yordam ko‘rsatdi.

MP of UzLiDeP helped to get a preferential loan to M. Taubemuratova from Shumanay district
The main purpose of the meeting is to get acquainted with the activities of entrepreneurs, to study the proposals and problems of the population, to resolve issues of concern to them.
During the trip the deputies met with the chairman of the citizens ' gathering of the village "Birleshik" and the inspector of prevention, they got acquainted with the activities of citizens.
During meetings with the population, a member of the UzLiDeP faction Z. Khaniyazov noted the need to further increase the number of multi-profile farms, assist entrepreneurs, build hairdressers and makhalla premises.
At the end of the meeting, a young entrepreneur from the makhalla "Monshakli" M. Taubemuratova noted that she needs equipment for the production of banners to expand her private business. The deputies together with the regional department of the halk bank, the regional council of the youth union, provided practical assistance to M.Taubemuratova in obtaining a preferential loan.