SAYYOR QABUL: Muammolarga yechim topilmoqda
O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 28 dekabrdagi “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida prokuratura, ichki ishlar, soliq, tijorat banklari, sog‘liqni saqlash, bandlikka ko‘maklashish markazi, kommunal xizmat idoralari rahbarlari va Xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashi deputatlari ishtirokida sayyor qabullar o‘tkazib kelinmoqda.
Yozyovon tumanidagi Markaziy Farg‘ona mahalla fuqarolar yig‘inida o‘tkazilgan sayyor qabulda ham hududdagi muammolarga tegishli mutasaddi tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy yechim topishga kelishildi.
Sayyor qabulda hudud aholisi tomonidan o‘rganish davomida aniqlangan muammolar aytib o‘tildi. Jumladan, aholini toza ichimlik suvi bilan ta’minlash, ko‘chalarni yoritish bilan bog‘liq masalalar, oqava gaz yetkazib berishdagi mavjud muammolar hamda tadbirkorlik faoliyatini boshlash bo‘yicha beriladigan imtiyozlar va boshqa bir qator masalalar bo‘yicha murojaatlar ko‘rib chiqildi.
Sayyor qabulda bildirilgan barcha muammolar nazoratga olindi.  Muammolar yuzasidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovlarini yuborish va uning nazoratini mahalliy Kengashlarga O‘zLiDePdan saylangan deputatlar zimmasiga yuklashga kelishib olindi.

ВЫЕЗДНОЙ ПРИЕМ: проблемы решаются
Ферганским областным Советом УзЛиДеП в целях обеспечения исполнения указа Президента Республики Узбекистан о мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц от 28 декабря 2016 года проводятся выездные приемы с участием руководителей органов прокуратуры, внутренних дел, налогов, коммерческих банков, учреждений здравоохранения, центра содействия занятости, коммунальных услуг, депутатов областных, районных, городских Кенгашей народных депутатов.
В выездном приеме, проведенном в махаллинском сходе граждан «Марказий Фаргона» Язъяванского района, решено найти пути практического решения имеющихся на территории проблем совместно с соответствующими должностными организациями.
В выездном приеме говорилось о проблемах жителей территорий, выявленных в ходе изучений. В частности, рассмотрены обращениями по вопросам обеспечения населения питьевой водой, освещению улиц, доставке газа, а также по вопросам налаживания предпринимательской деятельности, предоставляемых в этом направлении льготах и преференциях.
В ходе выездного приема были взяты под контроль решение имеющихся проблем. Решено направить депутатские запросы в соответствующие организации по актуальным проблемам, возложить на депутатов от УзЛиДеП в местных Кенгашах их контроль.