SAYYOR QABUL: Muammolarga yechim topilmoqda
O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati Kengashi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2016 yil 28 dekabrdagi “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida prokuratura, ichki ishlar, soliq, tijorat banklari, sog‘liqni saqlash, bandlikka ko‘maklashish markazi, kommunal xizmat idoralari rahbarlari va Xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashi deputatlari ishtirokida sayyor qabullar o‘tkazib kelinmoqda.
Yozyovon tumanidagi Markaziy Farg‘ona mahalla fuqarolar yig‘inida o‘tkazilgan sayyor qabulda ham hududdagi muammolarga tegishli mutasaddi tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy yechim topishga kelishildi.
Sayyor qabulda hudud aholisi tomonidan o‘rganish davomida aniqlangan muammolar aytib o‘tildi. Jumladan, aholini toza ichimlik suvi bilan ta’minlash, ko‘chalarni yoritish bilan bog‘liq masalalar, oqava gaz yetkazib berishdagi mavjud muammolar hamda tadbirkorlik faoliyatini boshlash bo‘yicha beriladigan imtiyozlar va boshqa bir qator masalalar bo‘yicha murojaatlar ko‘rib chiqildi.
Sayyor qabulda bildirilgan barcha muammolar nazoratga olindi.  Muammolar yuzasidan mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovlarini yuborish va uning nazoratini mahalliy Kengashlarga O‘zLiDePdan saylangan deputatlar zimmasiga yuklashga kelishib olindi.

VISITING RECEPTION: problems are being solved
The Fergana regional council of UzLiDeP, in order to ensure the implementation of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan on measures to radically improve the system of work with appeals of individuals and legal entities from December 28, 2016, conducts a visiting reception with participation of heads of bodies of the prosecutor's office, internal affairs, taxes, commercial banks, health care institutions, center for the promotion of employment, public services, and deputies of the regional, district, city Kengashes of people's deputies.
During the visiting reception in the makhalla "Markaziy Fargona" of the Yazyavan district, citizens' appeals on the issue of providing the population with drinking water, street lighting, and gas delivery were considered. During the event, the solution of existing problems was taken under control. It was decided to send deputy requests to the relevant organizations on topical issues, and entrusted their control to local deputies of UzLiDeP.