Innovatsion texnologiyalar – kichik va oilaviy biznesni rivojlantirish uchun imkoniyatlar eshigidir
O‘zLiDeP Urgut tuman Kengashi “Ayollar qanoti” tomonidan tumandagi “Urgut Zumrad olmosi” mas’uliyati cheklangan jamiyatida 2018 yilning Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili munosabati bilan “Innovatsion texnologiyalar – kichik va oilaviy biznesni rivojlantirish uchun imkoniyatlar” mavzusida tadbir tashkil etildi.
Unda partiyaning Urgut tuman Kengashi xodimlari, tuman xotin-qizlar qo‘mitasi, Xalq deputatlar tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari, korxonada faoliyat yuritayogan xotin-qizlar ishtirok etdi.
Tadbir partiyaning g‘oyaviy maqsad-vazifalarini joylarda targ‘ib etish, elektoratimiz safini yanada kengaytirish, xotin-qizlarni tadbirkorlikka kengroq jalb qilish, intellektual salohiyatini oshirish maqsadida tashkil etildi.
Tadbirda qayd etilganidek, Murojaatnomada tadbirkorlik sub’ekti vakillarini ikki yilgacha tekshirmaslik taklifi tadbirkorlar uchun faoliyatini yanada kengaytirishga, yangi innovatsiya va texnologiyalarni olib kelishga, qo‘shimcha ish o‘rinlarini tashkil etishga qulay sharoit va imkoniyat yaratadi.

Инновационные технологии – возможности для развития малого и семейного бизнеса
«Женским крылом» Ургутского районного Совета УзЛиДеП в ООО “Ургут Зумрад олмоси” в связи с объявлением 2018 года «Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий» организовано мероприятие на тему “Инновационные технологии – возможности для развития малого и семейного бизнеса”.
В нем приняли участие сотрудники Ургутского районного Совета партии, представители районного комитета женщин, члены депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов, работницы предприятия.
Мероприятие организовано в целях пропаганды на местах идейных целей и задач партии, дальнейшего расширения рядов электората, широкого привлечения женщин к предпринимательству, повышения их интеллектуального потенциала.
Как отмечалось, инициирование главой нашего государства в Послании к Олий Мажлису моратория до двух лет на проверку деятельности субъектов предпринимательства послужит дальнейшему расширению деятельности предпринимателей, внедрению новых инноваций и технологий, организации дополнительных рабочих мест.