O‘zLiDeP loyihasi doirasida Surxondaryodagi 2565 oilaning shaxsiy tomorqasidan foydalanish ko‘nikmasi shakllantirdi
01.02.2018, 16:06
Aholining o‘z tomorqasidan unumli foydalanishi orqali bozorlarimizni arzon, sifatli meva-sabzavot va poliz mahsulotlari bilan ta’minlash xalqimiz turmush faravonligining muhim garovidir. Shu bois o‘z tomarqasidan unumli foydalangan holda fuqarolarimizning qo‘shimcha daromad olishlariga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiboridagi masaladir.
O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi boshlangich partiya tashkilotlari bilan  ishlash guruhi tomonidan “O‘zLiDeP boshlang‘ich tashkilotlari o‘z tomorqasida faoliyat boshlaganlarga ko‘makdosh” loyihasi doirasida o‘tkazayotgan muloqot va uchrashuvlaridan ko‘zlangan asosiy maqsad ham aholida tomorqadan unumli foydalanish ko‘nikmasini shakllantirishdin iborat. O‘tgan yilda ayni shu maqsadda barcha boshlang‘ich partiya tashkilotlari vohamizning 3230 nafar oilasi biriktirildi va 2565 nafar oilaning o‘z shaxsiy tomorqasidan foydalanish ko‘nikmalari shakllantirildi. Natijada oilaviy tadbirkorligini boshlashlamoqchi bo‘lgan 150 nafardan ortiq oilaga O‘zLiDeP mahalliy Kengash deputatlari tomonidan amaliy yordam ko‘rsatildi.
Ta’kidlash joiz, O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashida 646 ta quyi bo‘g‘in faoliyat ko‘rsatmoqda. O‘tgan yilning o‘zida 20 dan ziyod yangi quyi bo‘g‘inlar faoliyat boshlagan.

Under the UzLiDeP project 2,565 families increased their knowledge and skills in using personal household plots
05.02.2018, 16:35
Providing our markets with affordable, high-quality fruit and vegetable and melon products through effective use of personal household plots by the population is an important guarantor of the welfare of our people. Therefore, assisting citizens in obtaining additional income with the effective use of their own household plots is at the center of the constant attention of our party.
The group on work with PPO of the Surkhandarya regional council of UzLiDeP within the framework of the project «Primary party organizations of UzLiDeP – support entrepreneurs in the development their personal household plots » conducts dialogues and meetings to improve the skills of effective use of homestead lands in the population. As a result, the PPO increased the knowledge and skills of 2,565 families, and UzLiDeP deputies in local Kengashs provided practical assistance to 150 families who started their family business.
It should be noted that there are 646 PPO under the Surkhandarya regional council of UzLiDeP. Last year more than 20 new PPOs started their activities.