O‘zLiDeP loyihasi doirasida Surxondaryodagi 2565 oilaning shaxsiy tomorqasidan foydalanish ko‘nikmasi shakllantirdi
01.02.2018, 16:06
Aholining o‘z tomorqasidan unumli foydalanishi orqali bozorlarimizni arzon, sifatli meva-sabzavot va poliz mahsulotlari bilan ta’minlash xalqimiz turmush faravonligining muhim garovidir. Shu bois o‘z tomarqasidan unumli foydalangan holda fuqarolarimizning qo‘shimcha daromad olishlariga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiboridagi masaladir.
O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi boshlangich partiya tashkilotlari bilan  ishlash guruhi tomonidan “O‘zLiDeP boshlang‘ich tashkilotlari o‘z tomorqasida faoliyat boshlaganlarga ko‘makdosh” loyihasi doirasida o‘tkazayotgan muloqot va uchrashuvlaridan ko‘zlangan asosiy maqsad ham aholida tomorqadan unumli foydalanish ko‘nikmasini shakllantirishdin iborat. O‘tgan yilda ayni shu maqsadda barcha boshlang‘ich partiya tashkilotlari vohamizning 3230 nafar oilasi biriktirildi va 2565 nafar oilaning o‘z shaxsiy tomorqasidan foydalanish ko‘nikmalari shakllantirildi. Natijada oilaviy tadbirkorligini boshlashlamoqchi bo‘lgan 150 nafardan ortiq oilaga O‘zLiDeP mahalliy Kengash deputatlari tomonidan amaliy yordam ko‘rsatildi.
Ta’kidlash joiz, O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashida 646 ta quyi bo‘g‘in faoliyat ko‘rsatmoqda. O‘tgan yilning o‘zida 20 dan ziyod yangi quyi bo‘g‘inlar faoliyat boshlagan.

В рамках проекта УзЛиДеП 2565 сурхандарьинских семей повысили свои знания и навыки использования личных приусадебных земель
02.02.2018, 11:57
Обеспечение наших рынков доступной, качественной плодоовощной и бахчевой продукцией за счет эффективного использования населением личных приусадебных земель является важным гарантом роста благосостояния нашего народа. Поэтому содействие гражданам в получении дополнительного дохода с эффективным использованием собственного подворья является вопросом, находящимся в центре постоянного внимания нашей партии.
Группой по работе с ППО Сурхандарьинского областного Совета УзЛиДеП в рамках проекта “Первичные организации УзЛиДеП – опора начинающим предпринимательскую деятельность на своем приусадебном участке” проводит диалоги и встречи, целью которых является формирование у населения навыков эффективного использования приусадебных участков. В прошлом году именно в этих целях все ППО были закреплены за 3230 семьями области и 2565 семей повысили свои знания и навыки эффективного использования личного подворья. В результате более 150 семьям, желающим начать семейное предпринимательство, депутатами УзЛиДеП в местных Кенгашах оказана практическая помощь.
Следует отметить, что в Сурхандарьинском областном Совете УзЛиДеП действуют 646 нижних звеньев. В прошлом году начали действовать более 20 новых ППО.