Issiqxona va tomorqa yerlaridan qo‘shimcha daromad olishga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiborida
05.02.2018, 09:37
O‘zLiDeP Qo‘ng‘irot tuman Kengashi tomonidan “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili” munosabati bilan “Issiqxona va tomorqa yerlaridan maqsadli foydalanish” mavzuida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 9 oktyabrdagi “Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, qishloq xo‘jaligi ekin maydonlaridan samarali foydalanish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etildi. Tadbirda so‘z olganlar fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish, tizimda bozor mexanizmlarini joriy etish, ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaliklarini yanada rivojlantirish, qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini ishlab chiqarish hajmlarini barqaror oshirib borishda hamda yer maydonlaridan samarali foydalanishda qator muammo va kamchiliklar kuzatilayotganligini ta’kidlab o‘tidilar.
- Davlatimiz tomonidan tadbirkor va fermerlarga yaratilayotgan imkoniyatlardan unumli foydalangan holda “Qishloqqurilishbank”ning tumanimizdagi filialidan 2 mln. 900 ming so‘m miqdorida imtiyozli kredit olib, o‘z tomorqamda issiqona tashkil qildim, - deydi “Qanli” OFY fuqarosi  Alisher Xojabayev. - Hozirgi kunda issiqxonamizda  turli xil sabzavot mahsulotlarni yetishtiryapmiz. Issiqxonada yetishtirgan mahsulotlarimiz nafaqat oilamiz balki, tumanimiz aholisining ham ehtiyojlari uchun xizmat qilayotganidan hursandman. Kelajakda issiqxonani yanada kengaytirib, mahsulotlar sonini oshirish rejasini ishlab chiqyapmiz.
Uchrashuv davomida partiya xodimlari tomonidan aholining o‘z tomorqasidan unumli foydalanishi orqali bozorlarimizni arzon, sifatli meva-sabzavot va poliz mahsulotlari bilan ta’minlash orqali xalqimiz turmush faravonligini oshirayotgan fuqarolarimizning qo‘shimcha daromad olishlariga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiborida ekanligi aytib o‘tildi.

Содействие получению дополнительного дохода от теплиц и приусадебных земель – в центре постоянного внимания партии
06.02.2018, 15:47
Кунгратским районным Советом УзЛиДеП в связи с Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий” организована встреча на тему “Целевое использование теплиц и приусадебных земель”.
Встреча организована в целях обеспечения исполнения указа Президента Республики Узбекистан от 9 октября 2017 года о мерах по коренному совершенствованию системы защиты прав и законных интересов фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель, эффективного использования сельскохозяйственных угодий. Выступившие в мероприятии говорили о наличии ряда проблем и недостатков в надежной защите прав и законных интересов фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель, внедрении в системе рыночных механизмов, дальнейшем развитии многопрофильных фермерских хозяйств, устойчивом росте объемов производства сельхозпродукции и эффективном использовании земельных площадей.
- Эффективно используя создаваемые государством возможности для предпринимателей и фермеров, получив в районном филиале “Кишлоккурилишбанка” льготный кредит в 2 млн. 900 тысяч сумов, организовал на своем приусадебном участке теплицу, - сказал житель схода граждан аула “Канли” Алишер Хожабаев. – В настоящее время в нашей теплице мы выращиваем различные овощи. Рад, что выращенная в теплице продукция служит потребностям не только нашей семьи, но и жителей района. В будущем планирую еще более расширить теплицу, расширить ассортимент продукции.
В ходе встречи работниками партии отмечено, что в центре внимания УзЛиДеП находятся вопросы содействия гражданам, которые посредством эффективного использования приусадебного участка намерены получить доход, тем самым внести вклад в обеспечение благополучия семьи, и в целом, общества.