Issiqxona va tomorqa yerlaridan qo‘shimcha daromad olishga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiborida
05.02.2018, 09:37
O‘zLiDeP Qo‘ng‘irot tuman Kengashi tomonidan “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili” munosabati bilan “Issiqxona va tomorqa yerlaridan maqsadli foydalanish” mavzuida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 9 oktyabrdagi “Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, qishloq xo‘jaligi ekin maydonlaridan samarali foydalanish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etildi. Tadbirda so‘z olganlar fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish, tizimda bozor mexanizmlarini joriy etish, ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaliklarini yanada rivojlantirish, qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini ishlab chiqarish hajmlarini barqaror oshirib borishda hamda yer maydonlaridan samarali foydalanishda qator muammo va kamchiliklar kuzatilayotganligini ta’kidlab o‘tidilar.
- Davlatimiz tomonidan tadbirkor va fermerlarga yaratilayotgan imkoniyatlardan unumli foydalangan holda “Qishloqqurilishbank”ning tumanimizdagi filialidan 2 mln. 900 ming so‘m miqdorida imtiyozli kredit olib, o‘z tomorqamda issiqona tashkil qildim, - deydi “Qanli” OFY fuqarosi  Alisher Xojabayev. - Hozirgi kunda issiqxonamizda  turli xil sabzavot mahsulotlarni yetishtiryapmiz. Issiqxonada yetishtirgan mahsulotlarimiz nafaqat oilamiz balki, tumanimiz aholisining ham ehtiyojlari uchun xizmat qilayotganidan hursandman. Kelajakda issiqxonani yanada kengaytirib, mahsulotlar sonini oshirish rejasini ishlab chiqyapmiz.
Uchrashuv davomida partiya xodimlari tomonidan aholining o‘z tomorqasidan unumli foydalanishi orqali bozorlarimizni arzon, sifatli meva-sabzavot va poliz mahsulotlari bilan ta’minlash orqali xalqimiz turmush faravonligini oshirayotgan fuqarolarimizning qo‘shimcha daromad olishlariga ko‘maklashish partiyamizning doimiy e’tiborida ekanligi aytib o‘tildi.

Additional income from greenhouses and personal plots - in the center of constant attention of the party
07.02.2018, 18:03
Kungrat district council of UzLiDeP in connection with the «Year of supporting active entrepreneurship, innovative ideas and technologies» a meeting on the topic «Targeted use of greenhouses and homestead lands» was organized.
The meeting was organized in order to ensure the implementation of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures to radically improve the system of protecting the rights and legitimate interests of farmers, dekhkan farms and landowners, efficient use of agricultural acreage". During the event the participants discussed the priority areas for protecting the rights and legitimate interests of farmers, dekhkan farms and landowners, as well as increasing the efficiency of their land use.
- In order to effectively use the opportunities created by the state for entrepreneurs and farmers, I received a preferential loan of 2 million 900 thousand soums from the regional branch of "Kishlokkurilishbank" and organized a greenhouse on my private plot, - said a resident of the village "Kanli" A. Khojabaev. – Currently, we grow various vegetables in our greenhouse. I am glad that the products grown in the greenhouse serve the needs not only of our family, but also of the residents of the district. In the future, I plan to expand the greenhouse, and increase the range of products.
During the meeting, the party officials noted that UzLiDeP pays special attention to the issue of assistance to citizens who intend to get income from their household plots, thereby contributing to the well-being of the family and, in general, society.