Uzunda 728 ta yangi ish o‘rni yaratiladi. Bu haqda O‘zLiDeP deputatlik guruhining yig‘ilishida ma’lum qilindi
14.02.2018, 11:01
Xalq deputatlari Uzun tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining yig‘ilishida 2017 yil davomida kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish orqali yangi ish o‘rinlari yaratish va aholi bandligini ta’minlash yuzasidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida tuman bandlikka ko‘maklashish va aholini ijtimoiy muhofaza qilish markazi rahbari Boltaboy Qulboyevning hisoboti tinglandi.
Hisobotda ta’kidlanishicha, o‘tgan yili viloyatning barcha shahar va tumanlarni kompleks rivojlantirish dasturida belgilangan loyihalarni amalga oshirish natijasida sanoat, qishloq xo‘jaligi va xizmat ko‘rsatish sohalarida 118 ta, xususiylashtirilgan ob’ektlar bazasida investitsiya loyihalari hamda aniq xususiylashtirilgan  tashkilotlarni  rivojlantirish “yo‘l xarita” sini amalga oshirish hisobiga 39 ta bo‘sh ish  o‘rinlari yaratilgan. Shuningdek, qishloq joylarida arzon uy-joylar va yo‘l muhandislik infratuzilma qurilishi hisobiga 132 ta, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish orqali 241 ta yangi ish o‘rinlari yaratilgani ta’kidlandi.
Joriy yilda tarmoq va hududiy dasturlar hamda investitsiya loyihalarini amalga oshirish doirasida 330 dan ortiq xususiy tadbirkorlik va hunarmandchilikni rivojlantirish hisobiga 398 ta yangi ish o‘rinlari tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Yig‘ilishda partiya deputatlik korpusi vakillari mutasaddi tashkilot rahbarining hisoboti bo‘yicha aniq taklif, fikr-mulohazalarini bildirishdi, muhokama qilingan masalalar bo‘yicha tegishli qaror qabul qilindi.

В Узунском районе намечено создание 728 новых рабочих мест. Об этом отмечено на заседании депутатской группы УзЛиДеП
15.02.2018, 20:08
На заседании депутатской группы УзЛиДеП в Узунском районном Кенгаше народных депутатов заслушан отчет руководителя районного центра содействия занятости и социальной защиты населения Болтабоя Кулбоева о работе, осуществленной в 2017 году в деле создания новых рабочих мест и обеспечения занятости населения путем развития малого бизнеса и частного предпринимательства.
Как отмечается в отчете, в прошлом году в результате реализации проектов, намеченных в программе комплексного развития всех городов и районов области в сферах промышленности, сельского хозяйства и услуг на базе приватизированных объектов за счет реализации инвестиционных проектов и «дорожных карт» развития приватизированных организаций созданы 39 рабочих мест. Также за счет строительства в сельской местности доступного жилья и дорожно-инженерной инфраструктуры созданы 132, путем развития малого бизнеса и частного предпринимательства 241 новых рабочих мест.
В текущем году в рамках реализации отраслевых и территориальных программ, а также инвестиционных проектов за счет развития более 330 субъектов частного предпринимательства и ремесленничества намечено создание 398 новых рабочих мест.
На заседании представители депутатского корпуса партии высказали свои мнения и предложения по отчету руководителя вышеназванной организации, по обсужденным вопросам принято соответствующее решение.