Uzunda 728 ta yangi ish o‘rni yaratiladi. Bu haqda O‘zLiDeP deputatlik guruhining yig‘ilishida ma’lum qilindi
14.02.2018, 11:01
Xalq deputatlari Uzun tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhining yig‘ilishida 2017 yil davomida kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish orqali yangi ish o‘rinlari yaratish va aholi bandligini ta’minlash yuzasidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida tuman bandlikka ko‘maklashish va aholini ijtimoiy muhofaza qilish markazi rahbari Boltaboy Qulboyevning hisoboti tinglandi.
Hisobotda ta’kidlanishicha, o‘tgan yili viloyatning barcha shahar va tumanlarni kompleks rivojlantirish dasturida belgilangan loyihalarni amalga oshirish natijasida sanoat, qishloq xo‘jaligi va xizmat ko‘rsatish sohalarida 118 ta, xususiylashtirilgan ob’ektlar bazasida investitsiya loyihalari hamda aniq xususiylashtirilgan  tashkilotlarni  rivojlantirish “yo‘l xarita” sini amalga oshirish hisobiga 39 ta bo‘sh ish  o‘rinlari yaratilgan. Shuningdek, qishloq joylarida arzon uy-joylar va yo‘l muhandislik infratuzilma qurilishi hisobiga 132 ta, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish orqali 241 ta yangi ish o‘rinlari yaratilgani ta’kidlandi.
Joriy yilda tarmoq va hududiy dasturlar hamda investitsiya loyihalarini amalga oshirish doirasida 330 dan ortiq xususiy tadbirkorlik va hunarmandchilikni rivojlantirish hisobiga 398 ta yangi ish o‘rinlari tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Yig‘ilishda partiya deputatlik korpusi vakillari mutasaddi tashkilot rahbarining hisoboti bo‘yicha aniq taklif, fikr-mulohazalarini bildirishdi, muhokama qilingan masalalar bo‘yicha tegishli qaror qabul qilindi.

728 new jobs will be create in Uzun district, it was noted at the meeting of the deputy group of UzLiDeP
19.02.2018, 15:17
At the meeting, UzLiDeP deputy group in the Uzun district council of people's deputies heard the information of the head of the regional center for the promotion of employment and social protection of population B. Kulboev on the implementation of the Program of creating workplaces and ensuring employment of the population for 2017.
As noted in the report, last year as a result of the implementation of investment projects and "road maps" for the development of privatized organizations 39 jobs were created. In addition, during the reporting period, about 132 new jobs were organized due to the construction of rural affordable housing and traffic engineering infrastructure and 241 new jobs were created due the development of small business and private entrepreneurship.
In the current year, within the framework of implementation of sectoral and territorial programs, as well as investment projects, it is planned to develop more than 330 subjects of private entrepreneurship and handicrafts and create 398 new jobs.