Fermerga Prezident avtomashina sovg‘a qildi
Jizzax viloyatining Sharof Rashidov tumanidagi “Musurmon ota” fermer xo‘jaligi raisi Subiniso Boymatova samarali va fidokorona mehnati uchun 8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan Prezidentimiz sovg‘asi – “Nexia-3” avtomashinasi bilan taqdirlandi.
Kasbi pedagog bo‘lgan Subiniso Boymatova ko‘p yillar maktabda tarix-huquq fanidan dars berdi. 1998-yilda farzandlarini yoniga olib paxtachilik va g‘allachilikka ixtisoslashgan fermer xo‘jaligi tashkil etdi. Ayni paytda 93 gektar yerda dehqonchilik qilib, har yili davlatga g‘alla, paxta sotish shartnoma rejasini oshirib bajarmoqda.
Opa el-yurtning manfaatini ko‘zlab ishlaydigan fidoyi insonlardan. Ayniqsa, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarga moddiy yordam ko‘rsatishni o‘zining burchi, deb bilishi bilan ko‘pchilikning hurmatini qozongan.
– Mening, jamoamning yurt farovonligiga qo‘shayotgan kichik ulushini katta baholagani uchun Prezidentimizdan behad minnatdorman, – deydi Subiniso opa. – Bu yuksak ishonch va e’tiborni g‘ayrat bilan mehnat qilib, elimiz dasturxonini to‘kin qilishga yanada ko‘proq hissa qo‘shish bilan oqlashga harakat qilamiz.

Президент подарил фермеру автомобиль
За эффективный и самоотверженный труд председатель фермерского хозяйства “Мусурмон ота” Шараф-Рашидовского района Джизакской области Субинисо Бойматова в связи с Международным женским днем награждена подарком Президента – автомобилем “Nexia-3”.
Педагог по профессии Субинисо Бойматова многие годы работала в школе учителем истории и правоведения. В 1998 году вместе с детьми создала фермерское хозяйство, специализирующееся на выращивании хлопка и пшеницы. В настоящее время возглавляемое ею хозяйство располагает 93 гектарами площадей и ежегодно перевыполняет договорные обязательства по заготовке пшеницы и хлопка.
2 (2).jpg
Субинисо Бойматова самоотверженно трудится на благо страны. Своим долгом считает оказание материальной помощи нуждающимся в социальной защите семьям, благодаря чему заслужила уважение в обществе.
- Я безмерно благодарна Президенту нашей страны за высокую оценку скромных заслуг нашего коллектива, - говорит Субинисо-опа.- Мы постараемся оправдать это высокое доверие своим самоотверженным трудом, внося вклад в обеспечение достатка сельхозпродукции на внутреннем рынке.