Tashrif doirasida muhim hujjatlar imzolandi
Prezidentimizning Koreya Respublikasiga tashrifi davomida erishilgan kelishuvlar bo‘yicha hujjatlar imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Koreya Respublikasi Prezidenti Mun Chje In Strategik sheriklik munosabatlarini har tomonlama chuqurlashtirish to‘g‘risida Qo‘shma bayonotni imzoladilar.
O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi va Koreya Respublikasi Inson resurslarini boshqarish vazirligi o‘rtasida Hamkorlik memorandumi, ikki mamlakat adliya vazirliklari o‘rtasida Hamkorlik memorandumi, O‘zbekiston Tashqi savdo vazirligi hamda Koreya Respublikasi Savdo, sanoat va energetika vazirliklari o‘rtasida O‘zbekistonda Milliy elektron savdo platformasini joriy qilish bo‘yicha hamkorlik bitimi, O‘zbekistonning Jahon savdo tashkilotiga qo‘shilishi bo‘yicha hamkorlik to‘g‘risidagi hukumatlararo memorandum, ikki davlat tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida 2018-2020-yillarga mo‘ljallangan hamkorlik dasturi, O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi bilan Koreya Strategiya va moliya vazirligi o‘rtasida Bilimlar almashinuv dasturi bo‘yicha Anglashuv memorandumi, 2018-2020-yillarda Iqtisodiy taraqqiyot va hamkorlik jamg‘armasi kreditlari bo‘yicha hukumatlararo hadli kelishuv hamda O‘zbekiston Tiklanish va taraqqiyot fondi bilan Koreya eksport-import banki o‘rtasida moliyaviy hamkorlik to‘g‘risida kelishuv kabi oltmishdan ortiq muhim hujjat imzolandi.

В рамках визита подписаны важные документы
Состоялась церемония подписания документов по соглашениям, достигнутым в рамках государственного визита Президента нашей страны в Республику Корея.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин подписали Совместное заявление о всестороннем углублении отношений стратегического партнерства.
Подписано более 60 документов, таких, как Меморандум о сотрудничестве между Министерством занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан и Министерством управления человеческими ресурсами Республики Корея, Меморандум о сотрудничестве между министерствами юстиции двух стран, Соглашение о сотрудничестве по внедрению в Узбекистане Национальной платформы электронной торговли между Министерством внешней торговли Узбекистана и Министерством торговли, промышленности и энергетики Республики Корея, Межправительственный меморандум о сотрудничестве по вступлению Узбекистана во Всемирную торговую организацию, Программа сотрудничества на 2018-2020 годы между министерствами иностранных дел двух стран, Меморандум о взаимопонимании по Программе обмена знаниями между Министерством экономики Республики Узбекистан и Министерством стратегии и финансов Республики Корея, Межправительственное рамочное соглашение по кредитам Фонда экономического развития и сотрудничества на 2018-2020 годы и Соглашение о финансовом сотрудничестве между Фондом реконструкции и развития Узбекистана и Экспортно-импортным банком Южной Кореи.