Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti 13-14 dekabr kunlari rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ladi
12.12.2017, 09:25
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sooranbay Jeenbekov 13-14-dekabr kunlari rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot xizmati xabar qilishicha, oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralarda siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi davlatlararo aloqalarning bugungi holati va yanada rivojlantirish istiqbollari, chegaraoldi hamkorlik masalalari, ayrim mintaqaviy va xalqaro muammolarni muhokama qilish rejalashtirilgan.
Tashrif yakunlari bo‘yicha davlat rahbarlarining Qo‘shma bayonoti, turli sohalardagi o‘zaro munosabatlarni yanada mustahkamlash va kengaytirishga qaratilgan bir qator hukumatlararo va idoralararo hujjatlar imzolanishi kutilmoqda.

On the forthcoming visit of the President of Kyrgyzstan to Uzbekistan
On December 13-14, the President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov will pay an official visit to our country at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
According to the Press service of the President of the Republic of Uzbekistan, during the meetings and negotiations at the highest level, it is planned to discuss the state and prospects of further development of interstate relations in political, trade-economic, transport-communication, cultural-humanitarian and other spheres, issues of cross-border cooperation, regional and international problems.
Following the visit, it is expected to adopt a Joint Statement of the heads of states, to sign a package of intergovernmental and interdepartmental documents aimed at further strengthening and expanding bilateral relations in various fields.