Davlatimiz rahbari 2017 yil 26 may kuni bu «Suzuk ota» majmuasida bo‘lib, maqbara va masjidni rekonstruksiya qilish, atrofini obodonlashtirish bo‘yicha topshiriqlar bergan edi. Shu asosda bu yerda ulkan bunyodkorlik ishlari davom etmoqda. Masjidning tarixiy binosi saqlab qolingan holda atrofi kengaytirilmoqda. 900 kishiga mo‘ljallangan ayvon qurilmoqda. Shuningdek, hunarmandlar uchun ustaxonalar, avtoturargoh va boshqa inshootlar barpo etilmoqda. Qurilish ishlari joriy yilning 1 sentyabrida yakunlanishi mo‘ljallangan.
Mazkur maskan ziyorati chog‘ida o‘tganlar xotirasi yodga olinib, Qur’on tilovat qilindi.
Prezidentimiz majmuadagi qurilish ishlarini ko‘zdan kechirdi. Ziyoratchilar uchun qulayliklarni yanada oshirish, hududni obodonlashtirish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriq berdi.

Президент посетил мавзолей "Сузук-ота"
В нашей стране уделяется большое внимание сохранению историко-культурных памятников страны, благоустройству мест упокоения наших великих предков.
Глава нашего государства посетил комплекс "Сузук ота" 26 мая 2017 года, дал поручения по реконструкции мавзолея и мечети, благоустройству прилегающей к ним территории. В настоящее время здесь продолжается широкая созидательная работа.
Историческое здание мечети будет сохранено, площадь комплекса расширяется. Строится терраса на 900 человек. Также возводятся ремесленнические мастерские, автостоянка и другие сооружения. Работы намечено завершить к 1 сентября текущего года.
По обычаю, была почтена память усопших, прочитаны суры из Корана.
Президент нашей страны ознакомился с ходом строительства. Дал ответственным лицам поручения по созданию широких удобств для посетителей, благоустройству территории.