O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zolari

O`zLiDeP Siyosiy Kengashining 2018 yil 3 avgustdagi majlisi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASH IJROIYA QO‘MITASI A’ZOLARI RO‘YXATI

Familiyasi, ismi va otasining ismi,
tug‘ilgan yili

Ish joyi va lavozimi

1.      

Xaitov Aktam Axmadovich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi v.b.

2.      

Yakubov Baxtiyor

Sultonnazirovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

3.      

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Dimax” sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

4.      

Shukurov Elbek Xabibullayevich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Toshkent shahar  Kengashi raisi

5.      

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori

6.      

Aminov Farmon

Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori,

Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati

7.      

Bo‘tayev O‘tkir

Umirovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari

8.      

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

9.      

Jalilov Norqobil Qodirovich

 “XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

10.            

Jamoldinova Odinaxon Rasulovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi

Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining a’zosi

11.            

Nazarov To‘rabek Tursunovich

O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi, “Toshkentmebel” MChJ boshqaruvi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

12.            

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

 “Kafolat sug‘urta” sug‘urta kompaniyasi bosh direktori

13.            

Niyozmatov Baxrom Baxtiyorovich

O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirining o‘rinbosari

14.            

Oripov Shuhrat Orip o‘g‘li

Aksionerlik tijorat “Qishloq qurilish bank” Kommunikatsiyalar va jamoatchilik bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i

15.            

Oxunov Ravshan Oripovich

 “Bozor, pul va kredit” - “Rыnok, dengi i kredit”  jurnalining bosh muharriri

16.            

Pak Viktor Nikolayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

17.            

Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

 “Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori,

Xalq deputatlari Navoiy viloyati Kengashi deputati

18.            

Turdiyev Sodiqjon

Jalaquduq tumani hokimi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

19.            

Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b.,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari

20.            

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

21.            

Xatamov Furkat Raxmatullayevich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

22.            

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

23.            

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi markazi direktori

24.            

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O`zLiDeP fraksiyasi rahbari v.b.

25.            

Eshnazarov Tulqin Sheraliyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi