O'zLiDeP Siyosiy Kengash a'zolari

O`zLiDeP Siyosiy Kengashining 2019 yil 17 sentyabrdagi majlisi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

Familiyasi, ismi va otasining ismi

Ish joyi va lavozimi

1.      

Turmanov Sag‘ыndыk Turg‘anbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Qonuniylik, sud-huquq va korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari qo‘mitasi raisi

2.      

Yakubov Baxtiyor

Sultonnazirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

3.      

Jumanov Muratbay Arepbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

4.      

Qalandarova Amina Nurullayevna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Ona va bola skriningi” markazi direktori

5.      

Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

 Taxtako‘pir tumanidagi “Tayimbet” fermer xo‘jaligi rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati

6.      

Tolipov Toxirjon Abdukayumovich

O`zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi,

“Gulsum” xususiy korxonasi rahbari

7.      

Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

8.      

Nabijonov Farxodbek Isroilovich

O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi o‘rinbosari

9.      

Turdiyev Sodiqjon

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

Pensiyada,
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

10.            

Yuldashev Maxammadilxom Mamayunusovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi bosh konsultanti

11.            

Aminov Farmon Mavlonovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori

12.            

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori

13.            

Axmedova Dilbar Bo‘ronovna

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Tadbirkor ayol” O‘zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Buxoro viloyat hududiy bo‘limi raisi

14.            

Baxronov Toxir Saidovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Buxoro xalqaro aeroporti Davlat unitar korxonasi direktori

15.            

Narzullayev Alisher Ibodullayevich

O’zLiDeP G‘ijduvon tuman Kengashi raisining mafkuraviy, tashviqot- targ‘ibot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, G‘ijduvon tumanidagi “Kulol Ustozoda” oilaviy korxonasi katta ustasi

16.            

Xolmatov Erkin Irgashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi,

Ekologiya va atrof-muhitni muxofaza qilish Jizzax viloyati boshqarmasi boshlig‘i

17.            

Alimova Xolida Raufovna

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori

18.            

Odilov Farxod Ergashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Jizzax shahridagi “Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

19.            

Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich

O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi

20.            

Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

21.            

Tursunov Shuxrat Xamidovich

O’zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi,

Qashqadaryo viloyati arxiv ishi hududiy boshqarmasi boshlig‘i

22.            

Boboqulov Sa’dulla Abdullayevich

G‘uzor tumani hokimi

23.            

Bo‘tayev O‘tkir Umirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari

24.            

Jalilov Norqobil Qodirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

25.            

Sultanov Alisher Saidabbasovich

O‘zbekiston Respublikasi energetika vaziri

26.            

Dushanov Yashin Ravshanovich

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi,

Navoiy viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari kotibiyati mudiri

27.            

Jamolov Shavqitdin Shamsiyevich

Navoiy shahridagi “Shams-Navoiy” firmasi bosh direktori

28.            

Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

 “Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori

29.            

Xamrayev Shavkat Raximovich

O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vaziri

30.            

Hamroyeva Maxfuza Islomovna

Navoiy viloyati Oila ilmiy amaliy markazi rahbari

31.            

Umurzakov Sardor Uktamovich

O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri

32.            

Mo‘minov Solijon Djalilovich

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi,

Namangan viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

33.            

Otaxodjayev Anvar Xojaxanovich

Chortoq tumani hokimi

34.            

Dadabayev Botir Ergashevich

Namangan shahridagi “Ifoda agrokimyo himoya” mas’uliyati cheklangan jamiyat direktori

35.            

Mirzamova Barnoxon Kosimbayevna

O’zLiDeP Uychi tuman Kengashi raisi,

Uychi tumanidagi "Uychi obod zamini" fermer xo‘jaligi rahbari

36.            

Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

O’zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, “SPRING TEA EXPORT IMPORT” mas’uliyati cheklangan jamiyati kuzatuv kengashi raisi

37.            

Yuldashev Sherali Mamaraimovich

O’zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi,

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Samarqand viloyat hududiy boshqarmasi boshlig‘i

38.            

Fayzilov Mexroj Musinjonovich

Jomboy tumanidagi “Maroqand meva sabzavot” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

39.            

Qobilov Rustam Rajabboyevich

Samarqand viloyat hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari o‘rinbosari

40.            

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi markazi direktori

41.            

Xo‘jayorov Baxtiyor

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat universiteti “Matematik modellashtirish va kompleks dasturlashtirish” kafedrasi mudiri

42.            

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi, O`zLiDeP fraksiyasi rahbari v.b.

43.            

Eshnazarov Tulqin Sheraliyevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

44.            

Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich

O`zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi,

“BEK CLUSTER” mas’uliyati cheklangan jamiyati qo‘shma korxonasi bosh direktori

45.            

Kattaxanova Dilnozaxon Sobir qizi

O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisining o‘rinbosari,

“Kamalak” bolalar tashkiloti raisi, Besh tashabbusni muvofiqlashtirish kompleksi rahbari

46.            

Ikramov  Adxam Ilxamovich

O‘zbekiston Savdo sanoat palatasi raisi

47.            

Mirzaqulov Botirjon Kazakbayevich

Sayxunobod tumani hokimi

48.            

Xatamov Furkat Raxmatullayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“Agrosila” mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi

49.            

Ro‘ziyev Alisher Abdumo‘minovich

O’zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari - apparat rahbari,
O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisi v.b.

50.            

Djumayev Oybek Chariyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

51.            

Jumayev Olimjon Sadulloyevich

“O‘zbekipaksanoat” uyushmasi boshqaruv kengashi raisi o‘rinbosari

52.            

Narzullayev Axmad Imidovich

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari

53.            

Nematullayev Rustam Xushbokovich

O’zLiDeP Surxondaryo viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Surxon Termiz Chinni” mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori

54.            

Toshkulov Abdukodir Xamidovich

Termiz davlat universiteti rektori

55.            

Shukurov Elbek Xabibullayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Toshkent shahar hokimining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

56.            

Kamolov Rahmatullo Ibragimovich

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi,

Farg‘ona viloyatidagi “Kamolov Raxmatullox” fermer xo‘jaligi rahbari

57.            

Abdullayev Alisher Abduxashimovich

Xususiy tadbirkor

58.            

Axmedov Abbas Yadgarovich

“Texnika” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi Kengashi raisi

59.            

Yormatov Xabibullo Mirzoabdulloyevich

O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi raisi, “So‘x chashma” ishlab chiqarish firmasi rahbari

60.            

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi,

61.            

Safarbayev Shavkat Xasanbayevich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi, “Munis Non” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori,

62.            

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

63.            

Jumaniyazov Sabir Matkarimovich

Xiva shahar hokimi

64.            

Mamadjanov Farxod Faxriddinovich

“UZTEX” tekstil korxonalar guruhi Direktorlar kengashining raisi

65.            

Xodjayev Jamshid Abduxakimovich

O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vaziri

66.            

Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari - apparati rahbari,
O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b.

67.            

Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi sektor mudiri

68.            

Akramova Muxlisa Mansurovna

“KAPITAL LUX TRANS” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining o‘rinbosari

69.            

Jamoldinova Odinaxon Rasulovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining a’zosi

70.            

Maxmudova Gulnora G‘ulomnazarovna

«Tadbirkor ayol» O‘zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi raisi

71.            

Oripov Shuhrat Orip o‘g‘li

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

Aksionerlik tijorat “Qishloq qurilish bank” Kommunikatsiyalar va jamoatchilik bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i

72.            

Oxunov Ravshan Oripovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“Bozor, pul va kredit” - “Rыnok, dengi i kredit”  jurnalining bosh muharriri

73.            

Pak Viktor Nikolayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

74.            

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

75.            

Sadikov Shuxrat

Muhamadjonovich

O‘zbekiston Respublikasi

Axborot texnologiyalari va

kommunikatsiyalarini

rivojlantirish vaziri

76.            

Xaitov Aktam Axmadovich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi,

77.            

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Dimax” sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi raisi

78.            

Aripov Abdulla Nigmatovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

79.            

G‘aniyev Bahodir Muxtarovich

“Gifted School” nodavlat ta’lim muassasi bosh direktorining o‘rinbosari

80.            

Nazarov To‘rabek Tursunovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi,

“Toshkentmebel” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi

81.            

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

“Kafolat sug‘urta” sug‘urta kompaniyasi bosh direktori,

82.            

Sveshnikov Polyante Gramitonovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fuqarolarning sog‘ligini saqlash qo‘mitasi a’zosi

83.            

Ismoilov Avaz Xamitovich

 

O’zLiDeP Sergeli tuman Kengashi raisi,

“Green World” qo‘shma korxonasi bosh direktori,

 

84.            

Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi raisi,

 «CJ ICM» Janubiy Koreya kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi bosh vakili,

85.            

Yusupova Renata Anvarovna

O’zLiDeP Yunusobod tuman Kengashi raisi,

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori,