O'zLiDeP Siyosiy Kengash a'zolari

O`zLiDeP Siyosiy Kengashining 2018 yil 3 avgustdagi majlisi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

Familiyasi, ismi va otasining ismi,
tug‘ilgan yili

Ish joyi va lavozimi

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

1.      

Yakubov Baxtiyor

Sultonnazirovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

2.      

Turmanov Sag‘ыndыk Turg‘anbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Qonuniylik, sud-huquq va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari masalalari qo‘mitasi raisi

3.      

Jumanov Muratbay Arepbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Mafkuraviy

targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

4.      

Qalandarova Amina Nurullayevna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Ona va bola skriningi” markazi direktori

5.      

Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, 

Taxtako‘pir tumanidagi “Tayimbet” fermer xo‘jaligi rahbari,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati

Andijon viloyati

6.      

Tolipov Toxirjon

Abdukayumovich

O`zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi,

“Gulsum” xususiy korxonasi rahbari,

Xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi deputati

7.      

Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

8.      

Nabijonov Farxodbek Isroilovich

Andijon viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Baliqchi tuman Kengashi deputati

9.      

Niyozmatov Baxrom Baxtiyorovich

O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirining o‘rinbosari

10.            

Yuldashev Maxammadilxom Mamayunusovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni Tashkiliy-kadrlar xizmati bosh konsultanti

Buxoro viloyati

11.            

Aminov Farmon

Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori,

Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati

12.            

Axmedova Dilbar

Bo‘ronovna

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining

Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zbekiston Respublikasi “Tadbirkor ayol” uyushmasi Buxoro viloyat bo‘limi raisi

13.            

Baxronov Toxir

Saidovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Buxoro xalqaro aeroporti direktori,

Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

14.            

Narzullayev Alisher Ibodullayevich

O’zLiDeP G‘ijduvon tuman Kengashi raisining mafkuraviy, tashviqot- targ‘ibot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, 

G‘ijduvon tumanidagi “Ustozoda” xalq amaliy ijodiy markazi rahbari

15.            

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori

Jizzax viloyati

16.            

Xolmatov Erkin Irgashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi, Ekologiya va atrof-muhitni muxofaza qilish Jizzax viloyati boshqarmasi boshlig‘i,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

17.            

Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

18.            

Odilov Farxod Ergashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Jizzax shahridagi “Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

19.            

Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich

O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

20.            

Alimova Xolida Raufovna

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori,

Xalq deputatlari Jizzax viloyat Kengashi deputati

Qashqadaryo viloyati

21.            

Yoziyev Lutfullo Habubullayevich

O`zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi,

Qarshi davlat universiteti ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori,

Xalq deputatlari Qashqadaryo viloyat Kengashi deputati

22.            

Boboqulov Sa’dulla Abdullayevich

O‘zbekiston Respublikasi Investitsiya qo‘mitasining Qashqadaryo viloyat investitsiya xududiy boshqarmasi boshlig‘i,

Xalq deputatlari Chiroqchi tuman Kengashi deputati

23.            

Bo‘tayev O‘tkir

Umirovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari

24.            

Jalilov Norqobil Qodirovich

 “XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

25.            

Sultanov Alisher Saidabbasovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari,

“O‘zbekneftegaz” milliy xolding kompaniyasi boshqaruvi raisi

Navoiy viloyati

26.            

Dushanov Yashin Ravshanovich

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi,

Navoiy viloyati hokimligi Kotibiyat mudiri,

Xalq deputatlari Navbahor tuman Kengashi deputati

27.            

Jamolov Shavqitdin Shamsiyevich

Navoiy shahridagi “Shams-Navoiy” firmasi bosh direktori,

Xalq deputatlari Navoiy viloyat Kengashi deputati

28.            

Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

 “Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori,

Xalq deputatlari Navoiy viloyati Kengashi deputati

29.            

Fayziyev Valiboy G‘aniyevich

Navoiy viloyati Navoiy shahri “TRIUMF-GORNYAK” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

30.            

Hamroyeva Maxfuza Islomovna

Navoiy viloyat “Ona va bola skriningi” markazi direktori

31.            

Yuldashev Kamol Mirzayevich

O`zLiDeP Karmana tumani Kengashi raisi,

Navoiy viloyati pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti dotsenti

Namangan viloyati

32.            

Mo‘minov Solijon Djalilovich

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi,

Namangan viloyat Sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i,

Xalq deputatlari Namangan viloyat Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

33.            

Dadabayev Botir Ergashevich

Namangan shahridagi “Ifoda agrokimyo himoya” MChJ direktori

34.            

Mirzamova Barnoxon Kosimbayevna

Uychi tumanidagi "Oydina Marjona Moxidil" fermer xo‘jaligi rahbari

35.            

Otaxodjayev Anvar Xojaxanovich

O‘zbekiston Respublikasi “Parrandasanoati” uyushmasi raisining o‘rinbosari

36.            

Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

Namangan shahridagi “Afruz Kamol Nabi” MChJ tijorat ishlari bo‘yicha direktori

Samarqand viloyati

37.            

Fayzilov Mexroj Musinjonovich

O`zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi,

Jomboy tumanidagi “Maroqand meva sabzavot” MChJ bosh direktori

38.            

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi markazi direktori

39.            

Axmedov Amrillo  Norimovich

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi 2-son akademik litseyi direktori o‘rinbosari

40.            

Qobilov Rustam Rajabboyevich

Samarqand viloyat hokimining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

41.            

Xo‘jayorov Baxtiyor

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat universiteti kafedra mudiri

42.            

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O`zLiDeP fraksiyasi rahbari v.b.

43.            

Eshnazarov Tulqin Sheraliyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

Sirdaryo viloyati

44.            

Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich

O`zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi,

Guliston shahar “Bek” birlashmasining ijrochi direktori

45.            

Mirzaqulov Botirjon Kazakbayevich

Mirzaobod tumani hokimi,

Xalq deputatlari Mirzaobod tuman Kengashi deputati

46.            

Zununov Ali Maxmudovich

Guliston shahar “Ali qurilish” xususiy qurilish korxonasi rahbari

47.            

Niyazov Ulug‘bek Anarmetovich

O’zLiDeP Sayxunobod tuman Kengashi raisi, Sayxunobod tumanidagi “Ulug‘bek” kichik korxonasi rahbari,

Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati

48.            

Kenjayeva Lola Rixsiyevna

O`zLiDeP Guliston shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparati rahbari

Surxondaryo viloyati

49.            

Ro‘ziyev Alisher Abdumo‘minovich

O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisi v.v.b.,

O’zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari

50.            

Djumayev Oybek Chariyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

51.            

Jumayev Olimjon Sadulloyevich

“O‘zbekipaksanoat” uyushmasi boshqaruv kengashi raisi o‘rinbosari

52.            

Narzullayev Axmad Imidovich

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari,

 Xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashi deputati

53.            

Nematullayev Rustam Xushbokovich

“Surxon Termiz Chinni” mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori

54.            

Toshkulov Abdukodir Xamidovich

Termiz davlat universiteti rektori

55.            

Shukurov Elbek Xabibullayevich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Toshkent shahar  Kengashi raisi

Farg‘ona viloyati

56.            

Kamolov Rahmatullo Ibragimovich

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi,

Farg‘ona viloyatidagi “Kamolov Raxmatullox” fermer xo‘jaligi rahbari,

Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashi deputati

57.            

Abdullayev Alisher Abduxashimovich

“O‘zeltexsanoat” aksiyadorlik kompaniyasi raisi vazifasini bajaruvchisi,

Xalq deputatlari Xonobod shahar Kengashi deputati

58.            

Axmedov Abbas Yadgarovich

“Texnika” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi Kengashi raisi

59.            

Yormatov Xabibullo Mirzoabdulloyevich

O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi raisi,

So‘x tuman hokimining o‘rinbosari,

Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati Kengashi deputati

60.            

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

Xorazm viloyati

61.            

Safarbayev Shavkat Xasanbayevich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi,

“Munis Non” MChJ direktori,

Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashi deputati

62.            

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

63.            

Jumaniyazov Sabir Matkarimovich

“GM Uzbekistan” aksiyadorlik jamiyati Xorazm viloyat filiali boshqaruvchi direktori,

Xalq deputatlari Xorazm viloyat va Xazorasp tuman Kengashlari deputati

64.            

Qalandarov Bahodir Djabbarovich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari,

“Sosa-Sola ichimligi O‘zbekiston LTD” qo‘shma korxonasi Shimoliy regioni bosh menejeri

65.            

Quvoqov Bektupdi Mashapipovich

Bog‘ot tumanidagi “Qahramon orzusi” fermer xo‘jaligi rahbari

Toshkent viloyati

66.            

Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b.,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparati rahbari

67.            

Oxunov Ravshan Oripovich

 “Bozor, pul va kredit” - “Rыnok, dengi i kredit”  jurnalining bosh muharriri

68.            

Pak Viktor Nikolayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

69.            

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

70.            

Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni bosh konsultanti

71.            

Akramova Muxlisa Mansurovna

 “Trading corporation” mas’uliyati cheklangan jamiyat bosh direktori

72.            

Xatamov Furkat Raxmatullayevich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

73.            

Oripov Shuhrat Orip o‘g‘li

Aksionerlik tijorat “Qishloq qurilish bank” Kommunikatsiyalar va jamoatchilik bilan ishlash boshqarmasi  boshlig‘i

74.            

Maxmudova Gulnora G‘ulomnazarovna

Respublika “Tadbirkor ayol” uyushmasi rahbari

75.            

Jamoldinova Odinaxon Rasulovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi

Fan, ta’lim, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining a’zosi

Toshkent shahar

76.            

Xaitov Aktam Axmadovich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi v.b.

77.            

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Dimax” sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

78.            

Aripov Abdulla Nigmatovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

79.            

Nazarov To‘rabek Tursunovich

O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi, “Toshkentmebel” MChJ boshqaruvi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

80.            

G‘aniyev Bahodir Muxtarovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iste’dod” jamg‘armasi direktorining o‘rinbosari

81.            

Sveshnikov Polyante Gramitonovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fuqarolarning sog‘ligini saqlash qo‘mitasi a’zosi

82.            

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

 “Kafolat sug‘urta” sug‘urta kompaniyasi bosh direktori

83.            

Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi raisi,

«CJ ICM» Janubiy Koreya kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi bosh vakili

84.            

Turdiyev Sodiqjon

Jalaquduq tumani hokimi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

85.            

Yusupova Renata Anvarovna

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori