SIYOSIY KENGASH

O`zLiDeP Siyosiy Kengashining

2016-yil 12-dekabrdagi majlisi

qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI

SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

 

F.I.Sh.

Ish joyi va lavozimi

QORAQALPOG‘ISTON RESPUBLIKASI

1.       

Turmanov Sag‘indiq Turganbaevich

O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Qonuniylik, sud-huquq va fuqarolarning o‘zini-o‘zi boshqarish organlari masalalari qo‘mitasi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi xamda Xalq deputatlari Qo‘ng‘irot tuman Kengashi deputati

2.       

Jumanov Muratbay Arepbaevich

Qoraqalpoq davlat universiteti rektori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati

3.       

Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi partiya Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Taxtako‘pir tumani "Tayimbet" fermer xo‘jaligi rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi fermerlar Kengashi raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati

4.       

Qalandarova Amina Nurullaevna

Nukus “Ona va bola skriningi” markazi direktori

5.       

Yakubov Baxtiyor Sultonnazirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

ANDIJON VILOYATI

6.       

Jumaboev Zuxriddin Mo‘minovich

O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi,

Andijon qishloq xo‘jalik instituti “O‘simlikshunoslik” kafedrasi mudiri,

Xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi deputati

7.       

Niyozmatov Baxrom Baxtiyorovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi raisi

8.       

Tolipov Tohirjon Abduqayumovich

O‘zLiDeP Andijon tuman Kengashi raisi,

Andijon tumanidagi “Gulsum” xususiy ishlab chiqarish korxonasi direktori,

Xalq deputatlari Andijon viloyati Kengashi deputati

9.       

Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

10.  

Nabijonov Farxod  Isroilovich

Andijon viloyat fermerlari Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Baliqchi tuman Kengashi deputati

BUXORO VILOYATI

11.  

Aminov Farmon Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

Buxoro muhandislik-texnologiya instituti “Tarix” kafedrasi mudiri,

Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati

12.  

Axmedova Dilbar Bo‘ronovna

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zbekiston Respublikasi “Tadbirkor ayol” uyushmasi Buxoro viloyat bo‘limi raisi

13.  

Baxronov Toxir Saidovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Buxoro xalqaro aeroporti direktori,

Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

14.  

Narzullaev Alisher Ibadullaevich

G‘ijduvon tumanidagi “Ustozoda” xalq amaliy-ijodiy markazi rahbari

15.  

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori

JIZZAX VILOYATI

16.  

Xolmatov Erkin Irgashevich

O‘zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi,

Jizzax viloyati tabiatni muhofaza qilish qo‘mitasi raisi,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

17.  

Odilov Farxod Ergashevich

Jizzax shahridagi “Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

18.  

Rafiqov Qudratulla  Mirsagatovich

O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati

19.  

Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermerlar Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

20.  

Alimova Xolida Raufovna

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori,

Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati

QASHQADARYO VILOYATI

21.  

Yoziev Lutfullo Xabibullaevich

O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi,

Qarshi davlat universiteti ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori

22.  

Boboqulov Sa’dulla Abdullaevich

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Qashqadaryo viloyati  hududiy boshqarmasi boshlig‘i,

Xalq deputatlari Chiroqchi tuman Kengashi deputati

23.  

Butaev Utkir Umirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Byudjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

24.  

Jalilov Norqobil Qodirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

25.  

Sultonov Alisher Saidabbosovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,  “O‘zbekneftigaz” milliy xolding kompaniyasi boshqaruvi raisi

NAVOIY VILOYATI

26.  

Dushanov Yashin Ravshanovich

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi,

Navoiy viloyati hokimligi Ma’muriy masalalar, huquqni muxofaza qilish organlari foliyatini muvofiqlashtirish, o‘zini-o‘zi boshqarish organlari va yoshlar siyosati kotibiyati mudiri,

Xalq deputatlari Navbahor tuman Kengashi deputati

27.  

Jamolov Shavqitdin Shamsievich

Navoiy shahridagi “Shams-Navoiy” firmasi bosh direktori,

Xalq deputatlari Navoiy viloyat Kengashi deputati

28.  

Hamroeva Maxfuza Islomovna

Navoiy viloyat “Ona va bola sikriningi” markazi direktori

29.  

Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori,

Xalq deputatlari Navoiy viloyati Kengashi deputati

30.  

Yo‘ldoshev Kamol Mirzaevich

O‘zLiDeP Karmana tumani Kengashi raisi,

Navoiy viloyati pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti tabiy fanlar kafedrasi dotsenti

31.  

O‘roqov Isomiddin Barnoevich

Konimex tumani hokimi,

Xalq deputatlari Konimex tuman Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

NAMANGAN VILOYATI

32.  

Mo‘minov Solijon Djalilovich

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi,

Namangan viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i,

Xalq deputatlari Namangan viloyat Kengashi deputati,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

33.  

Otaxodjaev Anvar Xojaxanovich

“O‘zbekoziqovqatxolding” xolding kompaniyasi Oziq-ovqat ta’m mahsulotlari ishlab chiqarish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

34.  

Dadabaev Botir Ergashevich

Namangan shahridagi “Ifoda agrokimyo himoya” MChJ direktori

35.  

Mirzamova Barnoxon Kosimbaevna

Uychi tumanidagi "Oydina Marjona Moxidil"

fermer xo‘jaligi rahbari

36.  

Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

Namangan shahridagi «Afruz Kamol Nabi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining tijorat ishlari bo‘yicha direktori

SAMARQAND VILOYATI

37.  

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi O‘rta-maxsus kasb-hunar ta’limi markazi muassasalarini axborot metodik ta’minlash xizmati direktori

38.  

Axmedov Amrillo  Norimovich

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi 2-son akademik litseyi direktor o‘rinbosari

39.  

Kobilov Rustam Rajabboyevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

40.  

Xo‘jayorov Baxtiyor

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Samarqand davlat universiteti professori

41.  

Shadmanov Adxam Xursanbaevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Byudjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi

42.  

Shodiev Raxmatillo O‘sarovich

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Payariq tuman hokimi o‘rinbosari

43.  

Eshnazarov Tulkin Sheralievich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

SIRDARYO VILOYATI

44.  

Nazarov Sobirjon Saydimqulovich

O‘zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi,

Sirdaryo tumani hokimi,

Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati

45.  

Mirzaqulov Botirjon Kazakbaevich

Sirdaryo viloyati hokimining Qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati

46.  

Zununov Ali Maxmudovich

“Ali” xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari

47.  

Niyazov Ulug‘bek Anarmetovich

Sayxunobod tumanidagi “Ulug‘bek” kichik korxonasi rahbari,

Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashi deputati

48.  

Kenjaeva Lola Rixsievna

O`zLiDeP Guliston shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari-apparat rahbari

SURXONDARYO VILOYATI

49.  

Ro‘ziev Alisher Abdumo‘minovich

O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisi v.v.b., O‘zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari

50.  

Djumaev Oybek Charievich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

51.  

Jumaev Olimjon Sadulloevich

Termiz shahridagi pillani qayta ishlash va ipak ishlab chiqarish “INTER SILK PRO” O‘zbekiston-Xitoy qo‘shma korxonasi bosh direktori

52.  

Narzullaev Axmad Imidovich

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari,

Xalq deputatlari Surxondaryo viloyat Kengashi deputati

53.  

Nuriddinov Abdusalom Rustamovich

Surxondaryo viloyati Fermerlari Kengashi raisi

54.  

Ro‘ziev Baxtiyor Eshmuminovich

O‘zbekiston Respublikasi Xususiylashtirish, monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i

55.  

Toshkulov Abdukodir Xamidovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi

FARG‘ONA VILOYATI

56.  

Kamolov Rahmatullo Ibragimovich

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi,

Farg‘ona viloyatidagi “Kamolov Raxmatullox” fermer xo‘jaligi rahbari,

Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashi deputati

57.  

Abdullaev Alisher Abduxashimovich

“Andijonkabel” ochiq aktsionerlik jamiyati direktori

58.  

Axmedov Abbos Yadgarovich

“Texnika” MChJ boshqaruvi Kengashi raisi

59.  

Yormatov Xabibullo Mirzoabdulloevich

O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi raisi,

So‘x tumani “So‘x-chashma” ishlab chiqarish firmasi rahbari,

Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati Kengashi deputati

60.  

Xodjaeva Mavludaxon Islamovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari

XORAZM VILOYATI

61.  

Safarbaev Shavkat Xasanbaevich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi,

O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Xorazm viloyat boshqarmasi boshlig‘i

62.  

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo  masalalari qo‘mitasi a’zosi

63.  

Qalandarov Bahodir Djabbarovich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari,

“Sosa-Sola ichimligi O‘zbekiston LTD” qo‘shma korxonasi Shimoliy regioni bosh menejeri

64.  

Jumaniyazov Sabir Matkarimovich

“GM Uzbekiston” YoAJ Xorazm  filiali boshqaruvchi direktori

65.  

Quvoqov Bektupdi Mashapipovich

Bog‘ot tuman Fermerlar Kengashi raisi,

Bog‘ot tumanidagi “Qahramon orzusi” fermer xo‘jaligi rahbari,

Xalq deputatlari Bog‘ot tuman Kengashi deputati

TOSHKENT VILOYATI

66.  

Fayziev To‘lqinjon Obidovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b.,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparati rahbari

67.  

Abdukadirov Doniyor Xusanovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Qonunchilik va sud huquq masalalari qo‘mitasi raisi

68.  

Oxunov Ravshan Aripovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“Bozor, pul va kredit” - “Rыnok, dengi i kredit”  jurnalining bosh muharriri

69.  

Akramova Muxlisa Mansurovna

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Trading corporation” mas’uliyati cheklangan jamiyat bosh direktori

70.  

Karimov Abdumajit Muxitdinovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Nodavlat-notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi raisi

71.  

Karabaeva Feruza Pulatovna

Toshkent viloyati “Bekobodtsement” ochiq aktsiyadorlik jamiyati Tijorat masalalari bo‘yicha direktori

72.  

Oripov Shuxrat Oripovich

Aktsionerlik tijorat banki “Qishloq qurilish bank” axborot xizmati rahbari

73.  

Abdullaev Abdulaziz Abutalipovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston mustaqil bosma ommaviy axborot vositalari va axborot agentliklarini qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi  direktori

74.  

Pak Viktor Nikolaevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

75.  

Fayzieva Dilorom Xusnitdinovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

TOSHKENT SHAHRI

76.  

Turdiev Sodiqjon

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O‘zLiDeP fraktsiyasi rahbari, O‘zbekiston fermerlari Kengashi raisi

77.  

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Dimax” sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

78.  

Aripov Abdulla Nigmatovich

O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

79.  

G‘aniev Bahodir Muxtarovich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

80.  

Nazarov To‘rabek Tursunovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi,

“Toshkentmebel” MChJ boshqaruvi raisi,

Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati

81.  

Sveshnikov Polyante Gramitonovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

82.  

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi, “Kafolat sug‘urta” sug‘urta kompaniyasi bosh direktori

83.  

Yuldashev Maxammadilxom Mamayunusovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni Tashkiliy-kadrlar xizmati bosh konsultanti

84.  

Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O`zLiDeP Mirobod tuman Kengashi  raisi,

KN “IBRAKOM”  Shveytsariya kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi  bosh vakili

85.  

Mirraximova Dilobar Teshabaevna

“Doktor D” xususiy klinikasi bosh vrachining davolash ishlari bo‘yicha muovini