Жиззахда имзо тўплаш жараёни қизғин давом этмоқда
Мамлакатимизда муҳим сиёсий жараён – муддатидан илгари бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига қизғин ҳозирлик кўрилмоқда. Қоидага мувофиқ, сайловда иштирок этишига рухсат берилган сиёсий партиядан кўрсатилган номзодни қўллаб-қувватлаб, Ўзбекистон Республикаси сайловчилари умумий сонининг камида бир фоизи имзосини тўплаши керак.
Жиззах вилоятида бу сиёсий жараёнда иштирок этиш учун 785 494 нафар сайловчилар рўйхатга олинган.
Айни пайтда O'zLiDePнинг вилоятдаги барча ҳудудий бўлимлари вакиллари, депутатлар, қуйи бўғинлар аъзолари, партия фаоллари иштирокида Ўзбекистон Республикаси Президентлигига O‘zLiDePдан кўрсатилаётган номзодни қўллаб-қувватловчи имзоларни тўплаш жараёни уюшқоқлик билан ташкил қилиняпти.
Имзо тўплаш жараёни Жиззах шаҳридаги йирик корхона ва ташкилотларда ҳам олиб борилмоқда.
- Конституциямизда мустаҳкамланган янгилик ва ўзгаришлар тезроқ ҳаётимиздан ўрин олишини, Ватанимиз янада тараққий этиб, элимиз фаровон яшашини истайман, - дейди имзо варақаларини тўлдирган ёшлардан бири Муқаддас Мамарасулова.
Кун давомида партия фаоллари шаҳардаги таълим муассасалари, аҳоли гавжум жойлари ва бошқа манзиллардаги очиқ осмон остида ташкил этилган имзо варақаларини тўплаш жараёнда  юзлаб ҳамюртларимиз O’zLiDePдан кўрсатилган номзодни қўллаб-қувватлашларини билдириб, имзо варақаларини тўлдирдилар.

The country is preparing for a meaningful political process – early elections of the President of the Republic of Uzbekistan. According to the rules, a party that has received permission to participate in elections to support a candidate nominated by the party must collect at least one percent of signatures from the total number of all voters in Uzbekistan.
785,494 voters are registered to participate in this political process in Jizzakh region.
Currently, collecting signatures supporting the candidate nominated by the party is actively carried out with representatives of all regional branches of UzLiDeP, deputies, members of the PPO, and activists.
Collecting signatures is carried out at large enterprises and organizations in Jizzakh.
“I wish that the changes and additions introduced to the Constitution be implemented faster so that the country develops and the people live prosperously”, said Muqaddas Mamarasulova, a youth representative who filled out the signature sheet.
Party activists collected signature sheets during events held in educational institutions, crowded places, and outdoor venues. Hundreds of our compatriots expressed their desire to support the UzLiDeP candidate and filled out signature sheets.