Жиззахда имзо тўплаш жараёни қизғин давом этмоқда
Мамлакатимизда муҳим сиёсий жараён – муддатидан илгари бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловига қизғин ҳозирлик кўрилмоқда. Қоидага мувофиқ, сайловда иштирок этишига рухсат берилган сиёсий партиядан кўрсатилган номзодни қўллаб-қувватлаб, Ўзбекистон Республикаси сайловчилари умумий сонининг камида бир фоизи имзосини тўплаши керак.
Жиззах вилоятида бу сиёсий жараёнда иштирок этиш учун 785 494 нафар сайловчилар рўйхатга олинган.
Айни пайтда O'zLiDePнинг вилоятдаги барча ҳудудий бўлимлари вакиллари, депутатлар, қуйи бўғинлар аъзолари, партия фаоллари иштирокида Ўзбекистон Республикаси Президентлигига O‘zLiDePдан кўрсатилаётган номзодни қўллаб-қувватловчи имзоларни тўплаш жараёни уюшқоқлик билан ташкил қилиняпти.
Имзо тўплаш жараёни Жиззах шаҳридаги йирик корхона ва ташкилотларда ҳам олиб борилмоқда.
- Конституциямизда мустаҳкамланган янгилик ва ўзгаришлар тезроқ ҳаётимиздан ўрин олишини, Ватанимиз янада тараққий этиб, элимиз фаровон яшашини истайман, - дейди имзо варақаларини тўлдирган ёшлардан бири Муқаддас Мамарасулова.
Кун давомида партия фаоллари шаҳардаги таълим муассасалари, аҳоли гавжум жойлари ва бошқа манзиллардаги очиқ осмон остида ташкил этилган имзо варақаларини тўплаш жараёнда  юзлаб ҳамюртларимиз O’zLiDePдан кўрсатилган номзодни қўллаб-қувватлашларини билдириб, имзо варақаларини тўлдирдилар.

В Джизаке продолжается сбор подписей
Страна готовится к важному политическому процессу – досрочным выборам Президента Республики Узбекистан. Согласно правилам, получившая разрешение на участие в выборах партия для поддержки выдвинутого от партии кандидата, должна собрать не менее одного процента подписей от общего числа всех избирателей Узбекистана.
Для участия в этом политическом процессе в Джизакской области зарегистрированы 785 494 избирателя.
В настоящее время сбор подписей в поддержку выдвинутого от партии кандидата активно проводится при участии представителей всех региональных отделений УзЛиДеП, депутатов, членов ППО и активистов.
Процесс сбора подписей проводится, и на крупных предприятиях, и в организациях города Джизака.
- Желаю, чтобы изменения и дополнения, внесенные в Конституцию, быстрее были внедрены в жизнь, чтобы страна развивалась, народ жил благополучно, - сказала заполнившая подписной листок представитель молодежи Мукаддас Мамарасулова.
Активисты партии занимались сбором подписных листов в ходе мероприятий, проводившихся в образовательных учреждениях, местах скопления народа и на площадках под открытым небом, сотни наших соотечественников выразили желание поддержать кандидата от УзЛиДеП и заполнили подписные листы.