Сиёсий жараёнга қизғин тайёргарлик кўрилмоқда
O‘zLiDeP Самарқанд шаҳар кенгашининг навбатдаги конференцияси ўтказилди. Унда партиянинг барча қуйи бўғинларидан сайланган делегатлар қатнашди.
Тадбирда муддатидан олдин Ўзбекистон Республикаси Президентлигига бўлиб ўтадиган сайловда фаол иштирок этиш ҳамда O‘zLiDePнинг XI съездига партиянинг Самарқанд шаҳар ташкилотидан вилоят конференциясига делегатлар сайлаш масаласи муҳокама қилинди.
Айни пайтда ўз сафида 12 800 дан зиёд аъзони бирлаштирган партия Самарқанд шаҳар кенгашида салкам 154 та бошланғич партия ташкилоти мавжуд бўлиб, ҳозирда ушбу таянч бўғинларининг барчасида бўлажак Президент сайловини уюшқоқлик билан ўтказиш ҳамда шаҳар конференциясига делегатлар сайлаш масалаларига бағишланган умумий йиғилишлар ўтказилди.
Қайд этилганидек, бугун мамлакатимизда Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини уюшқоқлик билан, юқори савияда ташкил этиш ва ўтказиш, мазкур сиёсий жараёнга қизғин тайёргарлик кўриш борасида жойларда сайлов билан боғлиқ барча ташкилий ишлар олиб борилмоқда.
Сўзга чиққанлар сўнгги йилларда мамлакатимизда барча соҳаларда улкан ислоҳотлар амалга оширилганига алоҳида урғу берди. Биргина тадбиркорлик фаолиятини замонавий бозор муносабатлари талабларидан келиб чиқиб янада эркинлаштириш бўйича қатор ишлар бажарилгани, лицензиялаш ва рухсат бериш тартиб-таомиллари тубдан соддалаштирилгани, давлат иштирокидаги корхоналарни хусусийлаштириш, рақобатни қўллаб-қувватлаш орқали давлатнинг иқтисодиётга аралашуви чекланганини алоҳида таъкидлашди.
Шу билан бирга, қулай инвестициявий ва ишбилармонлик муҳити яратилгани, натижада Ўзбекистонда тадбиркорлар сони қарийб 2 миллионга етгани, тадбиркорлик субъектларида иш билан банд бўлганлар сони ҳам бир неча баробарга ошгани айтилди.
Ўз навбатида Ўзбекистон Либерал-демократик партияси бугун юртимизда олиб борилаётган бу каби халқчил ва ҳаётий ислоҳотларнинг муваффақиятли бориши учун масъулиятни ўз зиммасига олган сиёсий куч экани қайд этилди.
Қизғин баҳс-мунозараларга бой тарзда бўлиб ўтган партия Самарқанд шаҳар кенгаши конференциясида вилоят партия ташкилоти конференциясига делегатлар сайлаб олинди.

A regular conference of the Samarkand City Council of UzLiDeP was held. It was attended by delegates elected from all the lower levels of the party.
The participants discussed the issues of electing delegates to the XI Party Congress and the regional conference from the Samarkand City Party Organization, as well as the party’s participation in the early elections of the President of the Republic of Uzbekistan.
There are 154 primary party organizations in Samarkand City Council, with over 12,800 members. In these party strongholds, general meetings were held on the organized conduction of the presidential elections and the selection of delegates to the city conference.
As noted, organizational work is being carried out in Uzbekistan to prepare for the presidential elections.
Speakers at the conference noted the progress of reforms being carried out in all spheres of society and the country, in particular, work on the liberalization of entrepreneurial activity, taking into account the requirements of modern market relations, simplifying the procedure for licensing and issuing permits, privatizing enterprises with the participation of the state, limiting state intervention in the economy by support for the competition.
At the same time, it was emphasized that creating a favorable investment and business environment made it possible to increase the number of entrepreneurs in Uzbekistan to 2 million, and, accordingly, the number of people employed in business entities increased several times.
It was noted that the Liberal Democratic Party of Uzbekistan is a political force that has assumed responsibility for the success of truly popular life reforms in the country.
After active controversy and discussions during the conference of the Samarkand City Council, delegates were elected to the meeting of the regional party organization.