Хитой Халқ Республикаси элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
2023 йил 18 сентябрь куни O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасида Партия раиси А.Хаитов Хитой Халқ Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Юй Цзюнь билан учрашди. Хитой элчисига Ўзбекистонда амалга оширилаётган ислоҳотлар, бу жараёнларда сиёсий партияларнинг роли ва ўрни, шунингдек, O'zLiDeP фаолияти ҳақида атрофлича маълумот берилди.
Дўстона руҳда ўтган учрашувда Ўзбекистон билан Хитой ўртасидаги ҳамкорликни аниқ мазмун билан тўлдириш мақсадида икки давлат ўртасидаги партиялараро алоқаларни янада кенгайтириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.

UzLiDeP hosts a meeting with the Ambassador of China
On September 18, 2023, the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP hosted a meeting between Party Chairman A. Khaitov and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Uzbekistan Yu Jun. The Chinese Ambassador was briefed on the progress of reforms in Uzbekistan, the role and place of political parties in these processes, and the activities of UzLiDeP in the modern period.
The parties exchanged views on further enhancing inter-party relations between both countries to fill the existing cooperation between Uzbekistan and China with concrete content.