Хитой Халқ Республикаси элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
2023 йил 18 сентябрь куни O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитасида Партия раиси А.Хаитов Хитой Халқ Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Юй Цзюнь билан учрашди. Хитой элчисига Ўзбекистонда амалга оширилаётган ислоҳотлар, бу жараёнларда сиёсий партияларнинг роли ва ўрни, шунингдек, O'zLiDeP фаолияти ҳақида атрофлича маълумот берилди.
Дўстона руҳда ўтган учрашувда Ўзбекистон билан Хитой ўртасидаги ҳамкорликни аниқ мазмун билан тўлдириш мақсадида икки давлат ўртасидаги партиялараро алоқаларни янада кенгайтириш масалалари юзасидан фикр алмашилди.

18 сентября 2023 года в Исполкоме Политсовета УзЛиДеП состоялась встреча Председателя партии А.Хаитова с Чрезвычайным и полномочным послом КНР в Узбекистане Юй Цзюнь. Посол Китая был ознакомлен с ходом реформ в Узбекистане, ролью и местом политических партий в этих процессах, а также деятельностью УзЛиДеП в современный период.
В рамках встречи, прошедшей в дружеской атмосфере, также состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего расширения межпартийных отношений между обеими странами в контексте наполнения сложившегося узбекско-китайского сотрудничества конкретным содержанием.