O‘zLiDeP кўмагида уюшмаган ёшлар ишли бўлди
O‘zLiDeP Андижон вилоят Кенгаши тадбиркорлик фаолиятига қизиқувчи ёшлар учун Олтинкўл туманидаги “Крав текс” ва “Контекс” Туркия-Ўзбекистон қўшма корхонасига бизнес экскурсия ташкил этди.
Бундан 10 йиллар муқаддам ўз фаолиятини бошлаган ушбу корхонада айни кунда бир ярим минг нафар ишчи-ходим меҳнат қилмоқда. Эркаклар ва аёлларнинг барча турдаги трикотаж кийимларини ички ва ташқи бозорга тақдим қилаётган корхона бугун ҳам йигит-қизларни ўз бағрига чорламоқда.
– Саёҳат давомида туманимиздаги 10 нафар вақтинча ишсиз юрган қизлар иш жойига эга бўлди, – дейди O‘zLiDeP Олтинкўл туман Кенгаши раисининг ёшлар масалалари бўйича ўринбосари Наврўзбек Содиқов. – Шу боис, иштирокчилар томонидан туман ва вилоятдаги бошқа тадбиркорлик субъектларига ташриф уюштириш бўйича берилган таклифларни келгусидаги иш режамизга киритиб олдик.
– Очиғи, “Контекс”да ишлаш ниятим бор эдию, лекин ишга жойлашишда бироз қийинчиликларга дуч келаётган эдим, – дейди Умида Умарова. – Партия “Ёшлар қаноти” томонидан бугунги экскурсиянинг ташкил этилгани мен каби ёшларнинг қизиқишларига қанот берди. Чунки саёҳат чоғида бошқа тенгқурларим қатори мен ҳам қадоқлаш бўлимига ишга жойлашдим.
Тадбир давомида партия кўмаги билан кредит олиб фаолият бошлаган тумандаги “Нодир” МЧЖ мисолида тадбиркорлик йўналишларида имтиёзли кредитлар олиш масалалари атрофлича тушунтириб берилди.

UzLiDeP helped to employ unorganized youth
Andijan regional council of UzLiDeP organized an excursion for young people who are interested in entrepreneurial activity in Turkish-Uzbek enterprises «Krav teks» and «Contex» in Altynkul district.
At this enterprise, which began its activity ten years ago, currently employs fifteen thousand workers and employees. The enterprise, which supplies men's and women's knitwear to the domestic and foreign markets, today invites young men and women.
– During the excursion 10 temporarily unemployed young men and girls of our district are employed, – said the deputy chairman of the Altynkul district council of UzLiDeP on youth issues N. Sodikov. – Therefore, we included in our work plan the proposal of participants on the organization of excursions to other business entities in the regions and the districts.
– To be honest, I wanted to work at the enterprise «Contex», but I faced difficulties with finding a job, - said Umida Umarova.– The excursion organized by the «Youth wing» of the party helped me and my peers to find a job in the packing shop.
During the event, the participants received detailed information on obtaining a soft loan in the sphere of entrepreneurship using the example of «Nodir» LLC, which began their activities with the assistance of the party.
Khusnora Abdullaeva,
Сhief of staff
of the Altynkul district
Keep track of the latest news of UzLiDeP on our official pages in social networks «facebook», «Instagram» and «telegram»!