O‘zLiDeP ёшларга тадбиркорлик сир-асрорларини ўргатди
O‘zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастури тўғрисидаги фармоннинг жойлардаги ижроси, унда БПТларнинг ўрни ва ролига қаратилган очиқ мулоқот ўтказди.
Унда Халқ депутатлари вилоят, туман, шаҳар Кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъзолари, талаба-ёшлар, тадбиркор ва фермерлар ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари қатнашди.
Тадбирда тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланмоқчи бўлган ёшларга бизнес-режа тузиш, тадбиркор сифатида давлат рўйхатидан ўтиш, кредит ажратиш, солиқ тўловлари бўйича имтиёзлар ҳақида кенгроқ тушунчалар берилди.
–Очиғи, илгари “Yoshlar – kelajagimiz” Давлат дастури доирасида ёшларга ажратилаётган имтиёзли кредитлар ҳақида тўлиқ маълумотга эга эмасдим, – дейди Диёра Мирзаева. – Шу боис, партия ва “Ёшлар келажагимиз жамғармаси” ходимлари томонидан ўзимни қизиқтирган барча саволларга жавоб олдик. Ишончим комилки, мутахассислар томонидан берилган маълумотлар ўз бизнесимизни бошлашимизда жуда ас қотади.

УзЛиДеП поделился секретами бизнеса с молодежью
Джизакским областным Советом УзЛиДеП проведен открытый диалог, посвященный исполнению на местах указа Президента страны от Государственной программе «Yoshlar – kelajagimiz», месту и роли ППО в этом направлении.
В мероприятии приняли участие члены депутатской группы партии в областном, районных и городских Кенгашах народных депутатов, студенческая молодежь, предприниматели и фермеры, представители широкой общественности.
В ходе беседы молодежи, намечающей наладить предпринимательскую деятельность, были даны необходимые консультации и информация о составлении бизнес-плана, прохождении государственной регистрации в качестве предпринимателя, выделении кредита, льготах по налоговым платежам.
–Признаться, я не имела полного представления о льготных кредитах, выделяемых молодежи в рамках Государственной программы “Yoshlar – kelajagimiz”, – говорит Диёра Мирзаева. – Поэтому мы получили подробную информацию на все интересовавшие нас вопросы от представителей партии и работников Фонда “Ёшлар - келажагимиз”. Убеждена, что полученные в ходе мероприятия знания и информация очень понадобятся в налаживании нами собственного бизнеса.