O‘zLiDeP электорат вакилларига Президент Мурожаатномаси моҳиятини тушунтирди
Шу кунларда O‘zLiDeP ҳудудий ташкилотлари томонидан Президентимизнинг Олий Мажлисга қилган Мурожаатномаси тарғиботига бағишланган турли тадбирлар ўтказиб келинмоқда.
Ана шундай тадбирларнинг навбатдагиси партия Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши томонидан Чимбой, Қонликўл, Шўманой ва Элликқалъа туманларида ташкил этилди.
Тадбирдан кўзланган мақсад – Мурожаатномада белгилаб берилган устувор вазифаларнинг аҳамиятини партия фаолларига тушунтириш ва бу борада O‘zLiDeP олдида турган вазифаларни белгилаб олишдан иборатдир.
– Давлатимиз раҳбари парламентга йўллаган Мурожаатномада биз, депутатлар зиммасига катта вазифалар қўйди, – дейди Халқ депутатлари Чимбой туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Б.Ганиев. – Албатта, ҳеч бир соҳадаги ислоҳотларга, айниқса, биз, депутатлар томошабин бўлишимиз керак эмас. Шундай экан, маърузада билдирилган фикрлардан келиб чиқиб, депутатлик сўрови, тегишли ташкилот раҳбарлари ахборотларини эшитиш каби ваколатлардан кенг фойдаланиш керак.
Тадбирда мурожаатномадаги аниқ вазифаларни амалга ошириш орқали эл-юртимиз тинчлиги, Ватанимиз равнақи ва халқимиз фаровонлиги йўлида янги-янги марраларни қўлга киритиш мумкинлиги таъкидланди.

УзЛиДеП разъясняет на местах суть и значение Послания Президента
В эти дни региональными органами УзЛиДеП проводятся различные мероприятия, направленные на широкую популяризацию идей и задач Послания Президента Олий Мажлису Республики Узбекистан.
Очередные такие мероприятия проведены Каракалпакстанским Республиканским Кенгашем в Чимбайском, Канлыкульском, Шуманайском и Элликкалинском районах.
Цель мероприятий – донесение сути и значения задач, определенных в Послании Президента, до активистов партии и определение стоящих в этом плане перед УзЛиДеП задач.
– Глава государства в своем Послании поставил перед нами, депутатами, ответственные задачи, - говорит член депутатской группы УзЛиДеП в Чимбайском районном Кенгаше народных депутатов Б.Ганиев. – Для их достижения нам необходимо максимально использовать свои полномочия, в том числе механизмы депутатского запроса и заслушивание информации руководителей соответствующих организаций.
В ходе мероприятий особо отмечено, что благодаря реализации задач Послания можно добиться новых успехов на пути укрепления мира в стране, повышения благосостояния народа.