O‘zLiDeP ташкил этган “Бўш иш ўринлари” ярмаркасида 165 нафар қўнғиротлик ёшлар ишли бўлди
O‘zLiDeP Қўнғирот туман Кенгаши туман бандликка кўмаклашиш маркази ва туман ҳокимлиги билан ҳамкорликда “Бўш иш ўринлари” ярмаркаси ташкил этди.
Унда туман бўйича 50 дан ортиқ иш берувчи корхона, ташкилот ва муассасалар 367 та бўш иш ўринлари билан қатнашди.
Тадбир ташкилотчиларининг айтишича, корхона ва ташкилотлар томонидан таклиф қилинган бўш иш ўринларига 327 мурожаат келиб тушган бўлиб, шундан 26 нафарига ишга жойлашиш учун йўлланма берилган бўлса, 165 нафари доимий иш ўринлари билан таъминланди.
“Таклиф қилинган иш ўринлари билан яқиндан танишдим. Мутахассислигим бўйича туман тиббиёт бирлашмасига ишга жойлашдим. Очиғи, бундан жуда хурсандман. Энди халқимиз саломатлиги, ватанимиз равнақи йўлида сидқидилдан хизмат қиламиз”, –  дейди  Ж.Бабаназарова.

165 young people from Kungrad district are employed at a job fair organized by UzLiDeP
Kungrad district Kengash of UzLiDeP together with the district center for employment assistance and khokimiyat organized a job fair.
The initiative was supported by more than 50 enterprises, organizations and institutions of the district, which submitted 367 vacancies.
According to the organizers, 327 appeals were received at the job fair. 26 young people were given directions for employment, and 165 people were employed on a permanent basis.
“I became closely acquainted with the vacancies. I found a job in the district medical association. Honestly, I am very happy about it. Now I will work actively in the name of health and wellbeing of our people”, - says J.Babanazarova.