O‘zLiDeP ташкил этган “Бўш иш ўринлари” ярмаркасида 165 нафар қўнғиротлик ёшлар ишли бўлди
O‘zLiDeP Қўнғирот туман Кенгаши туман бандликка кўмаклашиш маркази ва туман ҳокимлиги билан ҳамкорликда “Бўш иш ўринлари” ярмаркаси ташкил этди.
Унда туман бўйича 50 дан ортиқ иш берувчи корхона, ташкилот ва муассасалар 367 та бўш иш ўринлари билан қатнашди.
Тадбир ташкилотчиларининг айтишича, корхона ва ташкилотлар томонидан таклиф қилинган бўш иш ўринларига 327 мурожаат келиб тушган бўлиб, шундан 26 нафарига ишга жойлашиш учун йўлланма берилган бўлса, 165 нафари доимий иш ўринлари билан таъминланди.
“Таклиф қилинган иш ўринлари билан яқиндан танишдим. Мутахассислигим бўйича туман тиббиёт бирлашмасига ишга жойлашдим. Очиғи, бундан жуда хурсандман. Энди халқимиз саломатлиги, ватанимиз равнақи йўлида сидқидилдан хизмат қиламиз”, –  дейди  Ж.Бабаназарова.

165 молодых людей из Кунградского района трудоустроены на организованной УзЛиДеП ярмарке вакансий
Кунградский районный Кенгаш УзЛиДеП совместно с районными центром содействия занятости и хокимиятом организовали ярмарку вакансий.
Инициативу поддержали свыше 50 предприятий, организаций и учреждений района, которые представили 367 вакансий.
По словам организаторов, в рамках ярмарки вакансий поступило 327 обращений. 26 молодым людям даны направления на трудоустройство, а 165 человек трудоустроены на постоянной основе.
«Тесно ознакомился с представленными вакансиями. Трудоустроился по специальности в районное медицинское объединение. Честно говоря, очень рад этому. Теперь буду активно работать во имя здоровья и благополучия нашего народа», - говорит Ж.Бабаназарова.