O‘zLiDeP аралашувидан сўнг Чустдаги электр энергия билан боғлиқ муаммо ҳал бўлди
Халқ қабулхонаси туман бўлими мудири, Халқ депутатлари туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари, туман адлия ва туман ИИБ бўлимлари вакиллари иштирок этган қабулда ҳудуд ва унга ёндош маҳаллалар аҳолисининг турли соҳаларга оид муаммолари ўрганилди.
Қабул давомида фуқаролардан келган мурожаатларнинг аксариятини ишга жойлашиш, табиий газ, электр энергияси, ичимлик суви таъминотидаги муаммолар, ободонлаштириш, коммунал хўжалик каби масалалар ташкил этди.
Масалан, “Бобарахим Машраб” кўчасида истиқомат қилувчи Шерзод Алиев маҳалладаги электр трансформатор таъмирталаб ҳолатда эканини айтиб, хонадони олдидаги электр симёғочни бошқа жойга кўчириш кераклигини билдирди.  Шу маҳаллада яшовчи Махбуба Охунова ва Наима Хакимовалар иш масаласида кўмак сўрашди.
Ҳар икки масала ҳам халқ депутатлари туман кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъзолари томонидан назоратга олинди.
Ҳудуддаги 8-сонли мактабгача таълим муассасаси ота-оналар кенгаши раиси Одилжон Муллажанов эса таълим муассасасини капитал таъмирдан чиқарилганини, лекин электр тармоғи тортиб берилмагани сабабли 3 ойдан буён фаолият юритмаётганидан шикоят қилди. Бу масала шу куннинг ўзида жойида ҳал этилди. Партия аралашувидан сўнг туман электр тармоқлари корхонаси масъуллари томонидан МТМга электр тармоғини тортиб беришди.
“Маҳалламизда 5 минг 224 нафар аҳоли истиқомат қилади. Ҳозирда ҳудудда 300 га яқин боғча ёшидаги болажонлар бор. Мана, яқинда 1 млрд. 600 минг сўмлик маблағ эвазига мазкур муассасамиз бутунлай қайта таъмирланди. Лекин трансформатор ўрнатилмагани боис болажонларимиз боғчага келолмаётган эди. Бугунги қабулдан сўнг муаммойимиз ҳал бўлди. Бундан, албатта, хурсандмиз”, – дейди О.Муллажанов.
Таъкидлаш керак, жойларда ўтказилаётган бу каби қабулларда оддий фуқароларни қийнаётган муаммоларни ҳал этишга алоҳида эътибор қаратилаётгани одамларда партиямизга бўлган ишончини мустаҳкамлашга хизмат қилмоқда.

После вмешательства УзЛиДеП в Чустском районе была решена проблема, связанная с электроэнергией
Наманганский областной Кенгаш УзЛиДеП организовал выездной прием в махалле «Пансада» Чустского района.
В ходе приема, участниками которого стали заведующий отделом Народного приема района, члены депутатской группы УзЛиДеП, а также представители районного финансового отдела и внутренних дел, были изучены проблемы населения близлежащих махаллей.
Большая часть поступивших заявлений от граждан связана с трудоустройством, проблемами по обеспечению природным газом, электроэнергией, питьевой водой, благоустройству и коммунальными вопросами.
Например, житель улицы «Боборахим Машраб» рассказал, что электрический трансформатор махалли вышел из строя и требует ремонта, и что целесообразно было бы перенести данный электрический столб на другое место. Жительницы этой же махалли Махбуба Охунова и Наима Хакимова попросили оказать содействие в их трудоустройстве.
Данные две задачи были взяты под контроль членами партийной депутатской группы районного Кенгаша народных депутатов.
Председатель родительского комитета учреждения районного дошкольного образования № 8 Одилжон Муллажонов, выразил свое возмущение тем что, несмотря на проведенный в данном учреждении капитальный ремонт, до сих пор не запущен трансформатор, из-за чего данное учреждение не может функционировать вот уже в течение трех месяцев. Эта задача была полностью решена в этот же день. После вмешательства партии ответственными лицами районной электросети было восстановлена подача электроэнергии в дошкольное учреждение.
«В нашей махалле проживает 5224 человека. Из них около 300 дети дошкольного возраста. Совсем недавно за счет финансирования в размере 1 миллиард 600 тысяч сум в дошкольном учреждении был проведен капитальный ремонт. Однако из-за не установленных электрических трансформаторов наши дети не могли посещать этот детский садик. После приема партии наша проблема была положительно решена. Конечно же, мы были очень рады этому», - говорит О. Муллажонов.
Следует отметить, что внимание, которое уделяет наша партия приему граждан и содействию решения их насущных проблем служит повышению имиджа партии и укреплению веры людей в нас!