ЖОНАЖОН ЎЗБЕКИСТОНИМ, МАНГУ БЎЛ ОМОН!
Мустақиллик – буюк неъмат. Унинг замирида эркин ва фаровон ҳаёт, тинчлик ва осойишталик каби буюк неъматлар мужассам. Шу боисдан азал-азалдан ҳар бир халқ ва миллат ўз эрки ва озодлиги учун матонат-ла курашиб келган.
Мустақил тараққиёт йилларида ҳаётимизнинг барча жабҳаларида эришилган юқори ўсиш суръатлари билан бугун ҳар қанча фахрлансак, ғурурлансак арзийди. Энг муҳими, Ватан тараққиёти, мамлакатдаги ўзгаришу янгиланишлар самараси юртдошларимиз турмуш фаровонлиги, хонадонлардаги қут-барака, тинчлик-осойишталик тимсолида ўзининг ёрқин ифодасини топаётир.
Шу маънода, мамлакатимиз истиқлолини, у билан боғлиқ тарихий сана ва воқеа-ҳодисаларнинг моҳиятини чуқур англаш ва қадрлаш, ҳар томонлама муносиб нишонлаш ижтимоий-сиёсий, маънавий ҳаётимизда алоҳида ўрин тутади. Шундай экан, партиянинг барча даражадаги ташкилотлари олдида бу жараёнда фаол иштирок этиш, Истиқлолнинг аҳамиятини ёшлар орасида кенг тарғиб қилишда ўрнак бўлиш каби муҳим вазифалар турибди.
Шундан келиб чиқиб, O`zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши Президентимизнинг 2019 йил 8 июлдаги “Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг йигирма саккиз йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш тўғрисида”ги қарорининг ижросини таъминлаш мақсадида турли байрам тадбирлари ва мусобақалар ўтказишни режалаштирган. Уларда халқимиз, айниқса, ёшлар қалбида Ватанга муҳаббат туйғуларини камол топтириш, тинч ва осойишта кунимизга шукроналик ҳиссини кучайтиришга алоҳида эътибор қаратилади. Зотан, мустақиллигимизнинг 28 йиллиги “Жонажон Ўзбекистоним, мангу бўл омон!” эзгу ғоясини ўзида мужассам этган ҳолда ўтказилиши халқимизнинг қалбига ажиб бир маънавий ҳарорат бахш этди. Ушбу шиор фарғоналик юртдошларимизни ҳам хайрли ташаббуслар сари ундади.

Вечно процветай, мой родной Узбекистан!
Независимость ― великое  достояние. Ее основа -  свободная, благоустроенная жизнь, мир и спокойствие.  Именно поэтому во все времена  все народы и нации боролись за свободу и независимость.
Мы по праву можем гордиться  высокими темпами роста во всех сферах жизни, достигнутыми в годы независимого развития. Главное, результаты развития, изменений и обновлений в стране ярко отображаются в мирной, благоустроенной жизни соотечественников, достатке семей.
В этом смысле  глубокое осознание и достойная оценка независимости страны, связанной с ней исторической датой и событиями, празднование независимости  занимает особое место в нашей  социально-политической и духовной жизни.   В этой связи перед организациями партии всех уровней  стоят такие важные задачи, как активное участие в этом процессе, служение примером  в широкой пропаганде  значения независимости среди молодежи.
Исходя из этого,  в целях обеспечения исполнения постановления Президента  «О подготовке и проведении празднования 28-летия государственной независимости Республики Узбекистан» от 8 июля 2019 года,  Ферганский областной кенгаш УзЛиДеП  планирует проведение  праздничных мероприятий и соревнований. На этих мероприятиях  особое внимание будет уделено  усилению  у народа, особенно молодежи  чувства любви к Родине, благодарности за мирную жизнь. Проведение 28-летия независимости под девизом «Вечно процветай, мой родной Узбекистан!»  придает народу  удивительно теплое чувство.  Этот девиз  призывает к благородным инициативам и соотечественников из Ферганы.